Uvoz / Nakup alfe iz EU

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Aja glede registracije oldtimerjev: Spiderico imamo registrirano na oldtimer (plačamo 10% zavarovanja), pa ni nikoli noben rekel, da lahko le 3kkm na leto prevozimo. Mislim, da to skor 100% ne drži. Če bi pa že blo tko, pol bi pa števec odklopil za nekaj časa. Sicer pa itak več kot 5 kkm na leto mi s Spiderco itak ne naredimo.

Veloce:
Kaj boš zamenu Alfico. Kere mašine pa ima 75 America, a nima le 3.0 V6?
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Alfo razmišlam zamenjat. Ni še definitivno!
Amerika pa so mele motorje 1.8 turbo, 2.5 V6 in 3.0 V6.
Slika
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Pa že maš kako konkretno ogledano, al boš uvozu mogoče iz EU
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

zanimivo kaj se piše vse pod tem topicom.

ena stvar je uvoziš lahka avto v slovenijo če izponjuje pogoje za izpušne pline EURO3 tak zdaj in bo verjetno tut tak dalje, euro tri norme pa izpolnjuje pogojno vozilo letnik 1996 pa še to tut pogojno.

če npr. kupiš v nemčiji avto ti piše v prometni od vozila katero normo izpolnjuje, to pa zato ker ti v nemčiji plačaš cestnino al zavarovenje zdaj ne vem točno glede na normo katero izpolnjuješ tak a si npr. če maš avto z euro 4 avtomatsko dva do tri razrede nižje oz. se ti pri plačilu zavarovanja zmanjša za do 200 eurov napram tega če bi mel isti avto z euro 3.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Prav gotovo drži....bilo je kar nekaj novih dopolnil glede takih zavarovanj. SVS je zagotovila, da se sedaj plačuje pri Triglavu 10% le od tiste osnove, ki jo imaš pri navadnem vozilu......primer...mam 50%....to pomen da bom za oldija plačal 10% od 50%.in ne od 100%....Zraven pa je tudi seveda napisano, da se ta vozila, naj ne bi peljala več kot 3000km letno, ker potem to ni več sekundarno vozilo
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Kaj pa če hočeš ali če slučajno narediš več kilometrov!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Lancia, mam ogledano in rezervirano, eno pa dobim že ta mesec!!! Juhuuuu!! :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Hja zaenkrat še ni napisano kako bodo to preverjali, mogoče bojo pa začel števce oldijev gledat......pol vrjetno sledi sankcija z nič več bonusa...
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Sam fajn bi blo vedet glede teh norm euro 2-3 in podobno. Kako bo to vplivalo pri uvozu. Sigurno ne bodo kar tako pustili uvažat starine iz tujine. Nažalost! :cry:
Slika
f4676
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: Pe Mar 05, 2004 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper (med tednom) Celje (konec tedna)

Z uvozom je tako, da mora avto s prvim majem 2004 izpolnjevati normo euro 2.
Ta pa je vstopila v veljavo 1.1. 1997, tako da starejši avtomobili odpadejo (razen oldtimerjev)

Za tiste, ki si želijo Alfe 75 America pa majhen namig. Kolikor je meni znano se da redke avtomobile uvažati brez teh omejitev, samo moraš pa dobiti soglasje od tehničnega muzeja v Bistri. Pozanimajte se pri njih
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ja, za 75 Ameriko tega potrdila ne bi dobil, ker jih je bilo izdelanim mnogo tisoč!
Slika
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Tista pravila so stopila v veljavo leta 97, samo veliko avtov je te pogoje imelo že veliko prej. Mislm, da je pogoj (nisem pa 100%) da ima avto uravnavani katalizator. To pa imajo italijani že vsi od leta 93 dalje.
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
Uporabniški avatar
aichi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 6:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd, Ljubljana
Kontakt:

Tehnično pitanjce, ki niti ni tolk butasto. Evo, mam doma razsuto Sprintko u nulo, z veljavno prometno in tako naprej. Nakar v Avstriji izvoham l.89, 1.7 IE, sicer za 800 kSIT, fantastično stanje, ampak vseeno...
No, in me zanima:
- če zadevo pripeljem dol na prikolici in rečem, da jo mam za dele (pr sebi, ker načeloma policaja ne briga, nit če si jo mam namen na steno obesit) - nakar jo uporabim za dele za svojo staro, ki pa ima na žalost tako rjavo školjko, da sem prissiljen uporabit celo školjko.
:P
Skratka, če veste kam pes taco moli, me zanima, če potem rečem, da mi popravjo številke v prometni za šasijo in motor, ker je bla dana nova školjka (tud od tega so papirji vsi) in motor, ker je blo cenej cel motor zamenat kot pa delat generalko na podrtem 1.5...
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

ce dovolis bi jaz predlagal :) da iz tvoje razsute izrezes stevilke in zamenjas z onimi na "ta novi" pa tebi nic meni nic gres registrirat. stevilke motorja niso vazne, vazen je tip. so pa tudi mojstri ki ti vgrvirajo stevilke kake hoces.... po mojem je lazje kot letanje z papirji.

lp

aja pa se to. ce je oni avto gori registriran se pelji z onimi tablami dol pa jim poslji table pa papirje nazaj pa se prikolice nerabis ;)
Uporabniški avatar
aichi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 6:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd, Ljubljana
Kontakt:

To je dejansko res, vendar iščem legalno možnost... :)
Odgovori
  • Informacija