Alfa 156 2.4 M-jet

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ja 2.4 JTD mislim da po celi črti nese 2.5 V6. Bencinc nima več za burek. Pospešek je sicer še vedno krajši, sam navor je tista taprava droga.
Slika
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

aha
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

veloce napisal/-a:Ja 2.4 JTD mislim da po celi črti nese 2.5 V6. Bencinc nima več za burek. Pospešek je sicer še vedno krajši, sam navor je tista taprava droga.
Točno tako, če pa govorimo o 2.4 JTD m-JET (serijska 8.3s 0-100km/h, chipana na vsaj 200KM mora imeti pod 7.5s), potem se pa 2.5 V6 skrije na celi črti razen pri zvoku (le zakaj so v Angliji nehali prodajat 2.5 V6??). Pred kakšnim mesecem sem si fajn prebral alfaowner forum, ker me je zanimal točno ta motor (v tujini so začeli s prodajo prenovnjene 156 tudi z 2.4 JTD m-JET motorjem že lani septembra) - ima nekaj lastnikov točno ta avto. In dizlco primerja celo s samo 156 GTA, katera pa po njihovih mnenjih (so obe vozili in primerjali) pogori ob normalni hitri vožnji po podeželjskih cestah (dizlca ima res kruto nizko porabo goriva, vleče od štand gasa naprej in zabija v zice zarad navora - torej vseeno v kateri prestavi imaš, ko zahodiš, vzleti, medtem ko bencinar rabi obrate), spet edina stvar, ki jim je všeč pri GTA je seveda zvok in športnejša oblika.

Ok, ne bomo se kregal, vem da sovražite dizle, ampak ta motor je idealen za ta avto, razlika med JTS in JTD m-JET pa sploh ni tako velika.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
Arese
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Mar 03, 2004 11:18 pm

Ljudje nekako ne morejo iz svoje kože in nočejo sprejet dizelašev. Sam ti so prihodnost. Imajo visok razpoložjiv navor v vseh režimih delovanja, kar pomeni odlično elastičnost motorja, nizko porabo, kar pomeni smeh na obrazu tudi po uri dirkanja-prispodoba in ni prav nič narobe ni, če je pod pokrovom motorja kakšne športne Alfe dizelski agregat.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Ta avto prihaja k nam domov, čez dobra dva meseca, sicer v mamino garažo, a vseeno! Glede vožnje pa je primerljiv samo pri normalni vožnji s 2.5 V6, pri ekstremni vožnji pogori! Ni tako elastičen, si ga predstavljate dol šaltat pred ovinkom, ima pretežek nos, ima ožje območje efektivnega delovanja... Pri umirjeni, mogoče celo malo bolj hitri vožnji mu ni para, pri dirkanju pa se ga z 2.5 V6 otreseš po nekaj ovinkih. Za GTA pa sploh ne bom izgubljal besed!

Imel sem 156 1.8 in sedaj že polno leto vozim 147 JTD! Dizla ne menjam za nič na svetu, ko pa gre za dirkanje pa bi se takoj vrnil k stari ljubezni! Pravzaprav si še vedno velikokrat sposodim mamino 156, da se spomnim na tiste lepe čase, ko sem jo tudi sam imel!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Če prav zastopim prihaja k vam Alfa 156 2,4 JTD 20V. Zakon od avta!.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ave, da bi lohk jaz mel kaj tazga! :cry:
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Pride domov, ker si ga je omislila mama! Bom pa sigurno kaki kilometer z njim naredil tudi jaz!
Drugače pa so meni najbolj všeč še vedno bencinske alfe!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Če z njimi ne delaš veliko kilometrov potem ja! Jaz sem se vsak dan vozil delat v LJ, cca 200 km na dan in sem bil prisiljen kupit dizla. In sedaj, ko sem šel na svoje, še vedno delam veliko kilometrov, ker sem skoz neki na terenu in si bom tudi naslednji avto kupil dizel, sam takrat pa 100% Alfo JTD. Kakšen model, bo pa pokazala denarnica. Verjetno pa 156.
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Kupiš alfo JTD potem pa še enega oldija alfo bencinca in je TO_TO! Vsaj zame! :lol: :D :D :D :D :D
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ja sej tako je v planu! Bencinc je že, konec meseca še eden bolj strupen in čez kakšne tri do štiri leta še JTD. Potem bo vozni park kompleten in idealen-recimo.
Slika
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Nikoli ne bo vozni park poln... saj pri meni ne. zdaj imam 3 pa že iščem nove :mrgreen:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Pri meni pa žal finance še ne dohitevajo želja!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Teo: nisi edini, tud jest mam samo z enim čist dovolj problemov in akcije.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

men je 145ke škoda za dragat pa uničvat pa krivit v ovinke.. zato sem si kupil 75ko, sm prvo mislu da bo za zgont sam.. khm khm :)
Zaklenjeno
  • Informacija