Povečanje moči JTD-u / Chip tuning / Čipiranje

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s tuningom dizelskega motorja 1.9 jtd unijet v alfi 147. Zanima me koliko bi to stalo, kje v Sloveniji sloveniji imajo s tem največ izkušenj, koliko navora pridobiš, koliko moči, sprememba pospeškov, poraba... Želel bi vedeti čim več. :?:
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

samo z zamenjavi čipa baje pridobiš kar nekaj konjev
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Bomo rekli kej na to temo samo da uredim par stvari... mam neke ponudbe tukaj iz belgije...
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

http://www.rsrmotorsport.com/

Sorr, če bo tole zgledalo kot reklama, ampak Matjać ima res dobre chipe/programe (poznam res veliko folka, ki so chipali tukaj avtomobile), sicer so dragi, ampak, se najdete trije, greste skupaj in plačate ceno za dva.

Frend ima Stilota JTD 115 KM, chipanega pri RSRju na 150KM in imam hude probleme, da krivimo skupaj v klanec (350Nm navora, pač), po ravnini sva enakovredna, po klancu dol sem pa jest v prednosti. Resnično vsem, ki imate turbače, priporočam chiptuning!!!

Je pa tako, vzemite PREVERJENE zadeve, da ne bomo potem brali o skurjenih batih & podobno.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Hvala za stran, a žal na njej nisem našel podatkov za moj tip motorja. Vseeno hvala. Zanima me tudi, če ima kdo kakšne izkušnje s servisom Senica v Ljubljani, ki ga tudi veliko priporočajo. Zanima me tudi, kakšni problemi se v največji meri pojavljajo po takšem tuningu.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

najbrš je poraba bal višja ampak očitek je občutnejši


bom pogledu za kake strani
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

http://www.senicamotorsport.com/podjetje.htm


evo lej klele maš samo stran je še delno v izdelavi, poklič pa tja pa vpraši kar te zanima.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

AR-146 Hvala =D> =D> =D> =D> =D> :D
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ni problema
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

No ravno danes mi kolega pravi da se da dobit, kao en nastavek, s čipom, da ti ni treba šariti po računalniku če recimo pelješ avto na servis je fino da imaš original čip notri, je pa isto nekje do 150 PS, cena pa cca 550 eur :( , dajo ti pa garancijo :)
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

EEEM, jest ne bi priklapljal raznih dodatnik škatlic. Pri RSRju ti lepo prepišejo originalen program, ki je zapisan v chipu in to je to. Nihče ne bo zvedel, da je bil program zamenjan.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Hvala za vse nasvete in koristne informacije, zanima me pa tudi, če je kdo od vas ali kdo, ki ga poznate to že delal?
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Jest sem bil zraven že pri štirih avtomobilih, ki so se chipali - 1.8T, JTD, dCi, HDi. Vsi delajo BP že dlje časa!
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

No potem pa vam bom že čez nekaj časa poročal iz prve roke, kako je s chiptuningom. Najverjetneje bom stvar uredil pri servisu Senica. :D 8)
Uporabniški avatar
AlfaJTD
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:05 am

Zdravo, upam, da nisem prepozen. Jest sem najdu še enga iz Celja (041 54 95 79), ima box tuning za okol 90.000 SIT (380 EUR). Žal ti ga ne morem priporočit, ker ga ne poznam in nimam nikakršnih referenc. Pravi pa da lahko čip vzameš ven kadar hočeš in se ne pozna, da je bil kadarkoli v avtu. Lahko ga sprogramira po tvoji želji (v okviru realnih zmožnosti motorja), ampak ne priporočam, da bi ga preveč navil, ker bo velik več popil, zeli kadil... Realno je povečanje za okol 25-30 KM in 30-40 Nm. GTA zmogljivosti ne moreš pričakovat iz 1.9 "traktorja" :lol: .
LP
Odgovori
  • Informacija