Nastavitev luči / žarometov - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

a je imel ze kdo take probleme in sicer kratke luci svetijo prenizko tako da je snop zelo kratek.
Ne vem kako bi nastavil visino luci (tako bi verjetno resil)...
...ze gledal v manualu in v workshop manualu ampak ne razumem ker karkoli premikam se nic ne dogaja...


hvala za odgovore
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Višino luči reguliraš z plastičnim vijakom na sliki. Sicer so to slike od Alfe 147 (če se ne motim), ampak je pri 156 enako. Z vijakom št. 1 nastavljaš višino, z vijakom št. 2 pa levo-desno.

Slika
Slika
Slika
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Pri 156-ki je kar na motorčku za nastavitev višine luči vijak s katerim se nastavlja višino ročno.Mislim da je 6 ključ.
Slika Slika Freude Am Fahren
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kaj pa nastavljas s tistim gumbom v notranjosti? Ko imas stevilke od 0 do 3 ? Tisto je tudi luci gor/dol ?

LP
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Če imaš avto obremenjen (vleka prikolice, 5 oseb, prtljaga) lahko s tem gumbom spustiš luči dol da ne svetijo v zrak!
Pogoj pa je da je pod "0" nastavljeno pravilno.
Uroš
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

black napisal/-a:Pri 156-ki je kar na motorčku za nastavitev višine luči vijak s katerim se nastavlja višino ročno.Mislim da je 6 ključ.
a mislis vijak (podolgovat) ki je vertikalno postavljen na motorcku? je zelo trdo, se bojim da bi kaj zlomil...

(nimam tako narjeno kot je na sliki ki jo je alro poslal)
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Ja pri 156 -ki je malo druga in mislim da je prav tisti vijak ki praviš. Sem tudi sam enkrat popravljal malo in je res kar trd.

Sicer pa lahko na en način preveriš višino luči. Zapelješ avto do enega zida (morajo bit ravna tla, brez kakih lukenj, grbin,...) in ko je avto ob zidu, označiš na zidu kje je sredina obeh luči (naj bi bila celo na steklu luči na nek način označena sredina) in lahko zarišeš črto. Avto zapelješ 10m nazaj in višino luči nastaviš tako, da je horinzontalna črta (odrezan snop svetlobe) 10cm pod to črto ki si jo narisal na zid. To pa baje zaradi tistega 1% ki je na nalepki pri lučeh.

To sem pobral iz italijanskega alfa foruma, tako da samo posredujem naprej in ne me bičat če je kakšen podatek napačen :lol: .

LP
Slika
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

ok, hvala, bom zvecer testiral
..ampak se bojim da je to samo nacin za preverjanje tistega 1% in da ce mi luci ze v startu prenizko svetijo bo tako se naprej samo da bo ta 1% nastiman...(tudi ce grem 10m nazaj in bo 10cm odstopanja)
tako vsaj mislim... (bi hotu vedet koliko visoko svetijo ce sem ob zidu in na kaksni visini je TA linija, ta bi blo po mojem zanimiv podatek)
v vsakem primeru hvala
bom probal pa bom sporocil

:-k
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

To kar sem napisal je za naštelat luči da svetijo pravilno. Tako naj bi svetile tovarniško nastavljene. Je tudi ena formula tam za izračun, ma je tako najbolj enostavno. Če nastaviš po tem postopku naj bi bila višina pravilna, če pa se ti bo še zmeraj zdelo da malo sveti pa........xenon ? :mrgreen:
Slika
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

probal vse mozno...zamenjal zarnice, jih obrnil (ampak pravilno grejo samo na en nacin :) , obrnil zice ker sem mislil da je kak stik... se vedno pa mi ne znese dvignit snop luci, se vedno je problem ta da prenizko svetijo (delajo pravilno, kratke dolge vse je ok)
sem dal drug avto zraven in sta oba svetla proti zidu in dejansko moja alfa sveti prenizko...
sem probal obracat s kljucem 6 tisti vijak nad motorckom za luci ampak se nic ne dogaja...
bom peljal na servis....verjetno je kaka fora
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Če se nič ne dogaja ko obračaš tisti vijak ti je pomoje zobniček noter v motorčku počil :doubt: sploh če si rekel da je šlo na trdo.
Jaz sem jih moral dvignit po menjavi vzmeti in je šlo brez problem s tistim ''6 vijakom''
Slika Slika Freude Am Fahren
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

hvala, bi znalo bit
....ceprav je zelo cudno da bi mi pocil na obeh luceh.... :(
...ce reguliram iz notranjosti (0,1,2,3) normalno premika...
bo treba na servis :(
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

http://www.btinternet.com/~david.cannar ... ht_Adj.jpg

mogoce bo se komu to pomagalo (iz "alfa156.net")

1 - gor/dol
2 - levo/desno

...zgleda da na moji je ocitno nekaj narobe ker se 1 ne vrti oz. gre ful na trdo in se sploh bojim da bi kaj zlomil
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

... :(
danes zjut bil na servisu kjer sva z mehanikom ugotovila da se res oba vijaka za visino vrtita v prazno (malo na trdo ampak gre) brez posledic na visini, in isto velja za vijaka za levo/desno
skratka je vse zjeb..o :evil: ...ne vem kaj je delal tip pred mano....
zdaj je vprasanje ce se da kaj popravit al ce treba kupit nove luci?
ali kdo ve kolko stanejo (najbolj poceni) in ce motorcek pride zraven ali mi ostane ta ki je? ker ce je tako nima smisla menjat zaromet....... ker ne vem ce bom kaj dosegel...
(mogoce lahko sam kaj rocno stelam v zarometu ????) :x
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

capirex napisal/-a:... :(
danes zjut bil na servisu kjer sva z mehanikom ugotovila da se res oba vijaka za visino vrtita v prazno (malo na trdo ampak gre) brez posledic na visini, in isto velja za vijaka za levo/desno
skratka je vse zjeb..o :evil: ...ne vem kaj je delal tip pred mano....
zdaj je vprasanje ce se da kaj popravit al ce treba kupit nove luci?
ali kdo ve kolko stanejo (najbolj poceni) in ce motorcek pride zraven ali mi ostane ta ki je? ker ce je tako nima smisla menjat zaromet....... ker ne vem ce bom kaj dosegel...
(mogoce lahko sam kaj rocno stelam v zarometu ????) :x
Ne vem kako ima 156, a pri 145-146 je to hiba. Namreč nosilčki parabole so iz ene take keks-plastike, in zelo radi počijo! Jaz sem jih menjal, ko sem naredil GTA-look in dal noter xenon. Od takrat mi zopet luči stojijo kot morajo.
Upam, da ti odgovori kdo, ki je že podiral luč od 156.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Odgovori
  • Informacija