Iščem mojstra za montažo pragov

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Nujno rabim kako firmo, osebo, ki bi na avto namontirala in nalepila originalne pragove. Avto sem sicer ravno dobil iz neke delavnice, vendar je bila montaža porazna za popotnico pa sem dobil še cel kup izgovorv da ne gre itd (to do neke mere verjamem, vendar je potem potrebno probat ša kak drug material in mogoče kako drugače pristopit k problemu). Zato bi rad da jih nekdo potegne dol in ponovno nemesti, vendar želim, da je zadeva narejena zares tipi-topi. Sem iz Kranja, tako da je zaželjena okoliška lokacija, mi pa ni problem iti dlje, če bo zadave narejena tako kot se zagre. Če koga zanima dolga zgodba pa naj bere spodnji tekst.

Okej, situacija je sledeča. Na svoji 156 imam original pragove (sport oprema), ki so bili celi, le nekoliko spraskani od dolgoletne uporabe na cesti in pa na določenih koncih je popustil lepilni trak, tako, da na zgornjem robu niso bili več 100% ob karoseriji (za to se še najbolj krivi vulkanizerji). Problem je nastal ker sem se odločil, da jih potegnem z avta, dam prepleskat in namestiti na prvotno mesto. Ne poznam ravno veliko ljudi, ki bi se bavili s tem, pa sem šel prvo do Fazerja pri Kranju. Ko sem mojstru povedal da bi rad pleskanje in montažo originalnih pragov me je gladko odslovil. Bojda je to že počel in bilo kul ker pač njegov material (lepilo) noče sodelovat s to plastiko in potem po mesecu, dva odstopi. Mi je pa prijazno svetoval, naj se obrnem na Lema servis, ker se bavi z abs plastiko. Okej gremo do njega. V prvo si odtrga nekaj minut, da mu povem čemu sem prišel do njega in se nekako dogovoriva, da pripeljem avto čez nekaj tednov ker ima gužvo. Ni panike. Pridem naslednjič samo s pragovi, si na vzame časa zame samo reče pripelji avto takrat in takrat. Imel sem še probleme s številko barve, ker pač nimam nalepke v prtlažnjiku in čeprav sem ga v prvo opozoril na to je rekel da ni frke, bo že našel barvo. No od tega ni bilo nič, ko sem mu pripeljal pragove in me je samo gledal. Okej ti bom zrihtal številko, čeprav nisem bil prepričan kako. Itak zdej čez vikend ne bo nič, ker nima številke barve, pa še pokrovške od pragov sem pozabil doma. Čeprav sem enkrat že neuspešno poskušal dobiti številko barve pri zastopniku, sem poizkusil znova. Po številni prevezavah in ko sem že sedmi osebi razlagal kaj bi rad in zakaj kličem ravno njega, sem dobil številko. Jupi. Še sreča, številka, ki mi jo je že kar nekaj časa nazaj zaupal uporabnik tega foruma je bila namreč napačna. V ponedeljek torej nazaj na Lemo. Pripeljem pokrovčke in številko barve. Mojstra ni. Ma ni frke bom počakal. In ko tako čakam se nebere nekaj ljudi. In vsi čakamo. Meni sicer ni bilo panike, se bova pa mogoče dones ornk zmenila. Striček potem pride z bemflom, se ustavi na cesti in odpre okno. Vsi planemo proti njemu in ker pač nisem vsiljiv se postavim zadnji v vrsto čeprav sem prišel prvi in sem čakal najdlje. Je_i ga. Ko se vsi izkašljajo pomiga meni z glavo češ kaj bi pa ti rad. Ga spomnim pragovi, modra alfa, pokrovčke imam. Mu potegne da sem tukaj zaradi barve. Se obrne proti svoji ženi (domnevam) ji reče vzemi številko in spravi plastiko k pragovom in se odpeljel. Okej naj bo. Dam vse kar sem imel in grem. Dam človeku tri dni da mi pobarva pragove in ker me ni niti vprašal za telefonsko ga pokličem... Ni še bo takrat pa takrat. Pripeljem avto. Spet nima časa, predam samo ključe in ga opomnim, da naj pobarva vse pokrovčke, tudi tistega za v odbijač in ga hitro prosim če mi lahko naredi še en preliv pri zandnjem blatniku. Mal me čukasto gleda kater pokrovček za odbijač, ampak sva potem to hitro rešila za preliva pa ni bilo panike, čeprav me je spet skrbelo, saj si ni vzel niti toliko časa, da bi mu točno pokazal kje, koliko in zakaj. Grem domov in sva celo nekako zmenjena kdaj bo avto nared. Pokličem še ni, je na poti... Po številnih klicih mi nato reče, da je že okej in ker pač sam nisem mogel v petek se dogovoriva za nedeljo, ker je v soboto na poti ampak naj prej pokličem. Pride nedelja in vstanem malo prej kot bi sicer in pokličem. Model se ali ni javil ali pa je bil zaseden vse dokler ga nisem na finto in poklical z drugega telefona in še to tako, da sem neprestano pritiskal kliči ko je bil zaseden. In kaj mi reče. Ne boš verjel se zdejle še ukvarjam s tvojimi pragovi. Hmmm??? :oops: . Kljub vsemu se dogovoriva da priletim ob treh. Pridem tja, odpre garažo, pragovi pa razkreknjeni kot stara kurba. Mal pisan gledam on pa takoj da jih ne more namestit, da mu 3Mov obojestrnski trak ne prime na plastiko,... Kar mu tud verjamem, ker mi je isto razlagl tudi Fazer, ampak predno si sprejel posel si bil seznanjen z vsemi problemi in takrat te niso motili. Kljub vsemu spregledam to, da pragovi povsod štrlijo in preverim le kako so pobarvani, če so vsi pokrovčki na avtu in pa kako je uspel preliv. Spet suprajs. Ni še uspel spolirat. In gre pred mano polirat. Okej. Če drugega ne je dobro pobarval pragove in pa preliv je tudi uspel. Vsaj to. Skeširam, ker moram priznat, da mi je dal kar razumno ceno, glede na to, da je bila montaža dizaster, in grem. Avta mu ne pustim več, saj je kvačkal celo večnost in rezultat ni dober. Sploh pa če bi vedel še za koga, ki se s tem bavi, bi se obrnil morda že prvič, če ne pa drugič 100%. Odnos je bil pač daleč pod nivojem. Če kdo torej ve za firmo ali popoldanskega mojstra, ki bi mi to naredil kar z bsedo na dan.
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

tudi jaz imam enak problem z pragovi....
Slika
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Če ti je za prit v MB imam pravega človeka
Uroš
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Uroš napisal/-a:Če ti je za prit v MB imam pravega človeka
Če ga bližje ne najdem potem bo tudi to opcija. Se bom pač točno dogovoril za dan, mu pripeljal avto, potem pa okorakal na celodnevni izlet po štajerski :) (domenvam, da bo nekaj ur dovolj). Če ti ni odveč mi pošlji ZS s podatki. Sicer zaenkrat čakam še na kaj bližjega.

lp
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

Hmm, na moji alfi so originalni pragovi pritrjeni s sponkami (na pragovih od avta so bunkice, na plastiki pa sponke). Sicer so bili (zaradi vulkanizerjev) odstopljeni, zato sem naročil nove sponke, povrhu pa sem robove zalepil s TESA obojestranskim lepilnim trakom. Še danes drži (1. leto)!
I'm back!
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

šafla napisal/-a:Hmm, na moji alfi so originalni pragovi pritrjeni s sponkami (na pragovih od avta so bunkice, na plastiki pa sponke). Sicer so bili (zaradi vulkanizerjev) odstopljeni, zato sem naročil nove sponke, povrhu pa sem robove zalepil s TESA obojestranskim lepilnim trakom. Še danes drži (1. leto)!
Pri meni je bil problem isti, s tem da sem jih dal še prebarvat. Zatiči sicer držijo pragove na mestu, vendar ne nalegajo povsem na karoserijo. Če pusti tako kot je potem sem jih brezveze obnavljal, ker je isto kot je bilo.

lp
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

Scremer napisal/-a:
šafla napisal/-a:Hmm, na moji alfi so originalni pragovi pritrjeni s sponkami (na pragovih od avta so bunkice, na plastiki pa sponke). Sicer so bili (zaradi vulkanizerjev) odstopljeni, zato sem naročil nove sponke, povrhu pa sem robove zalepil s TESA obojestranskim lepilnim trakom. Še danes drži (1. leto)!
Pri meni je bil problem isti, s tem da sem jih dal še prebarvat. Zatiči sicer držijo pragove na mestu, vendar ne nalegajo povsem na karoserijo. Če pusti tako kot je potem sem jih brezveze obnavljal, ker je isto kot je bilo.

lp
Če še nisi, poskusi z novimi zatiči. Ne morem trditi 100% da to reši zadevo (rečeno mi je bilo, da je nujno potrebno zamenjati zatiče), ker sem sam takoj na prag nalepil trak (obojestranski) in ga takoj prilepil na avto...
Torej: NOVI ZATIČI
TESA obojestranski trak (za montažo,...)

Upam, da boš rešil, meni je žal, da sem takoj zalepil, ker nisem dovolj očistil packarije od nekoga, ki je prej popravljal napake nekoga , ki je dvigal avto... :mrgreen:
I'm back!
nejchy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 46
Pridružen: So Feb 08, 2014 6:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kranj
Kontakt:

Živjo mene bi zanimalo kje bi se dalo dobiti te zatiče za pragove hvala lp.nejc :D
Odgovori
  • Informacija