Koda za ključ / Programiranje ključa - AR 147/ 156/ GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
maximus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Nov 17, 2005 3:46 pm

Ključ zahteva Code,ko hočem zagnat avto.Menda ,naj bi bil enostaven postopek;greš na Triglav avto,daš kartico s šifro od ključa in "pokvarjen"ključ in oni ti ga brez problema resetirajo.....PA NI TAKO;sem kljical na Triglav ,kjer hočejo imet oba ključa pa avto ,pa vsaj pol ure ,da ugotovijo ,napako,,ker ključ se ne bi smel odkodirat če menjaš baterijo,,,pa stane,pa ne morejo povedat koliko...

:evil: :evil: pa še veliko pajev :evil: :evil:
Je kdo že reševal podoben problem?Koliko ga je stalo in ,kje je rešil...

hvala =D>
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Če je problem v ključu , ga je potrebno na podlagi tvoje CODE kartice naročit v tovarno.
Na to temo smo že pisali, malo poišči po forumu !
Uroš
Uporabniški avatar
wolf66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 231
Pridružen: Ne Nov 28, 2004 7:52 am

Ponavadi ni kriv ključ, ampak slab stik na konektorjih med ključavnico in centralo.
ahiM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: To Okt 04, 2005 7:36 pm
Vozilo: Giulietta
Kraj: Ljubljana

Pojdi še kam drugam, na AT so včasih prav briljantni! Ne hecam se.
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Meni se večkrat zgodi, da mi pri zagonu zasveti lučka CODE. Ponavadi samo obrnem ključ za 180° in ponovno vstavim pa zadeva dela.
Slika
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Policist napisal/-a:Meni se večkrat zgodi, da mi pri zagonu zasveti lučka CODE. Ponavadi samo obrnem ključ za 180° in ponovno vstavim pa zadeva dela.
Sploh zabavno je blo videt takrat sredi Padove. :x :mrgreen:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-virusna bolezen,meni tudi občasno ne prepozna kodo,upam da bo na tem tudi ostalo :doubt:
Uporabniški avatar
Nuvolar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Dec 22, 2006 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenj Gradec

Od kar sem zamenjal akumolator, mi ne dela daljinsko centralno zaklepanje. Stvar je v tem da mi niti na servisu niso uspel sprogramirat ključa, češ da rabim še neko dodatno kodo, poleg te osnovne KEY CODE, ki jo imam na kartici. Če veste, mi prosim povejte kje moram to kodo dobit, kako?

Zanima me tudi če naj menjam termostat za temperaturo vode, ker mi pri normalnem delovanju motorja kaže 70 °C ?? Sem bral o tem in še vedno nevem ali je to normalno ali pa je potrebno zamenjat?

Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kukr vem glede temperature, da stevcki mal lazejo-naj bi blo 70 stopinj na urci, 90 v motorju

glede kode-ja na pooblascenmu bi to mogl zihr zrihtat-sej so tkos fabrko pvoezani in tam bi mogli dobit kodo
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

da ti skodira ključ rabi kodno kartico in še eno kodo-electrical kode, a imaš samo en ključ? drugače naj si pomagajo z drugim da nakodirajo, neki se že da rešit, sej ti tudi avto ne vžge če ni skodriran ključ, samo kontakt daš lahko, kode pa ne spozna in ne kvrcne
Slika
Uporabniški avatar
Nuvolar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Dec 22, 2006 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenj Gradec

da ti skodira ključ rabi kodno kartico in še eno kodo-electrical kode, a imaš samo en ključ? drugače naj si pomagajo z drugim da nakodirajo, neki se že da rešit, sej ti tudi avto ne vžge če ni skodriran ključ, samo kontakt daš lahko, kode pa ne spozna in ne kvrcne

Kartico imam samo eno (KEY CODE CARD). Ključ za daljinsko odpiranje je samo eden, drugi(rezervni) je navaden. Ko ni šlo, je najprej zamenjal baterijo v ključu, ampak je bla vredo. Potem pa so mi rekli da rabijo še eno kodo in da jo moram po mailu dobit. Vrjetn direkt iz fabrke? Se prav naj fabrko po mailu prosim za kodo? A ne

Aja, s tem ključem avto normaln vžge...glede tega ni panike.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

tebi kot uporabniku jo verjetno ne bojo posredovali-posredujejo jo pooblascenenmu servisu-kjer naj bi to zrihtali
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

Servis bi ti moral priskrbeti to kodo, vsaj meni jo je. To ni koda z kartice, ampak posebna koda, ki jo servis potrebuje za dostop do centrale daljinskega centralnega zaklepanja.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

najbolje da se obrneš na kak večji uradni servis, ali pa kar na avtoTriglav v Lj., to bi ti morali uštimat, proti plačilu seveda. pa naj oni potem kontaktirajo v Italijo, ti jim daš to za nardit in oni majo da nardijo.
Slika
CodYY
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: To Mar 10, 2009 6:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ

Lp! Imam problem na svoji 156; vedno kadar jo parkiram na vroč dan parkiram na soncu za dlje časa, ter jo potem poskušam zagnati, ne prebere kode. In potem se mučim z poskušanjem kakšnih deset minut, nato pa vžge.. Mogoče kdo ve kaj je narobe? Kupil sem jo v Autodelti kake 4 mesece nazaj. Na začetku je tudi občasno zajebavala koda, baje ker je bil na novo narejen kluč z dalinjcem. Imam pa samo 2 kluča; enega dalinjskega in enega brez. Nimam kartice, ter nimam 3 ključa (naj bi resetiral kodo).
Odgovori
  • Informacija