Zadnji brisalec... okvara - AR 156 SW

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

@svabo a prodaš zadnji motorček brisalca :D :?:
Kiki
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

KikiTron napisal/-a:@svabo a prodaš zadnji motorček brisalca :D :?:
Pinju nevem,k bom odmonteru bom vidu če mi je ušeč pol ti ga komot prodam,če boš še za.
Uporabniški avatar
mkd156jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 4:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana-skopje

http://i42.tinypic.com/2mmy0dx.jpg


EVO ZA ZADNJI BRISALEC
svet se vrti okoli AR
Uporabniški avatar
mkd156jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 4:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana-skopje

svet se vrti okoli AR
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

svabo napisal/-a:Glede tehničnega se ne sekiram ker tudi na prejšnjem avtu nism me brisalca...
Odkar mam avto(1leto) zadnjega brisalca še nism uporabil,pa ne zato k nebi delal.
Ja čep dam nardit in silikon.in je rešeno! :doubt:
To mi pa ni jasno. Po mokrem brez brisalca ne vidis nazaj ama nic, se posebno na AC je zoprno.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

hvala za skico ful.
Sej ne rabm nč vidt k so itak usi delč za mano :lol:
Drugač pa prižgeš gumb za steklo sušit pa deluje(plus stranska ogledala in ni problema).
Če gre pri tistih avtih k sploh nimajo zadnjega brisalca pol bo tud pr men šlo :wink: :wink:
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

svabo napisal/-a: Če gre pri tistih avtih k sploh nimajo zadnjega brisalca pol bo tud pr men šlo :wink: :wink:
Mal napacno razmislas ampak ok. Majo pa vsi HB avti zadaj brisalc. Pravtako SWke.Nimajo pa brisalcev na zadnji sipi limuzine, pa mogoce kaki stari avti. Ceprav kolikor se spomnim ga ima se Yugo. Zdaj ce naredis tehnicni in ce se ti zdi da s tem ko nic ne vidis nazaj nobenega ne ogrozas. Pa ne me razumet kot da te napadam. Samo omenjam moje mislenje :wink:
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Creed napisal/-a:
svabo napisal/-a: Če gre pri tistih avtih k sploh nimajo zadnjega brisalca pol bo tud pr men šlo :wink: :wink:
Mal napacno razmislas ampak ok. Majo pa vsi HB avti zadaj brisalc. Pravtako SWke.Nimajo pa brisalcev na zadnji sipi limuzine, pa mogoce kaki stari avti. Ceprav kolikor se spomnim ga ima se Yugo. Zdaj ce naredis tehnicni in ce se ti zdi da s tem ko nic ne vidis nazaj nobenega ne ogrozas. Pa ne me razumet kot da te napadam. Samo omenjam moje mislenje :wink:
Mercedes,Audi,Vw,Volvo,Bmw,pa še jih je .Vsaka znamka ma zihr en model k nima zadnjega brisalca :roll:
Men se ne zdi da ne vidm nazaj,res pa je da ni kokr bi blo če bi z brisu.
Vsak ma svoje mnenje in razmišljanje tko da tud tej zadevi kot mnogim drugim ne bomo prišli do dna :)
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

svabo napisal/-a:
Creed napisal/-a:
svabo napisal/-a: Če gre pri tistih avtih k sploh nimajo zadnjega brisalca pol bo tud pr men šlo :wink: :wink:
Mal napacno razmislas ampak ok. Majo pa vsi HB avti zadaj brisalc. Pravtako SWke.Nimajo pa brisalcev na zadnji sipi limuzine, pa mogoce kaki stari avti. Ceprav kolikor se spomnim ga ima se Yugo. Zdaj ce naredis tehnicni in ce se ti zdi da s tem ko nic ne vidis nazaj nobenega ne ogrozas. Pa ne me razumet kot da te napadam. Samo omenjam moje mislenje :wink:
Mercedes,Audi,Vw,Volvo,Bmw,pa še jih je .Vsaka znamka ma zihr en model k nima zadnjega brisalca :roll:
Ja limuzine nimajo brisalcev. Ostali imajo.
Slika

Slika

Slika

Slika

Limuzine so brez:
Slika

Slika
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Lepo si se potrudu in si si dal odgovor,da niti ni tako nevarno biti brez zadnjega brisalca =D>
Če pa je tam je pa seveda z namenom :doubt:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mislim človek božji, trmast si pa ko mula.

Zadnji brisalec imajo avtomobili pri katerih je zadnje steklo na repu avtomobila in se zaradi vrtinčenja zraka svinjarija s ceste dviguje in nanaša na steklo. To so vsi hatchback in karavani.

Pri limuzinah tega problema ni, zato limuzine tudi nikoli nimajo brisalca na zadnjem steklu. Aerodinamika pri teh avtomobilih poskrbi da se svinjarija, ki jo avto dviguje za seboj, ustavi na repu avtomobila in ne na zadnjem steklu.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

TribesMan napisal/-a:Mislim človek božji, trmast si pa ko mula.

Zadnji brisalec imajo avtomobili pri katerih je zadnje steklo na repu avtomobila in se zaradi vrtinčenja zraka svinjarija s ceste dviguje in nanaša na steklo. To so vsi hatchback in karavani.

Pri limuzinah tega problema ni, zato limuzine tudi nikoli nimajo brisalca na zadnjem steklu. Aerodinamika pri teh avtomobilih poskrbi da se svinjarija, ki jo avto dviguje za seboj, ustavi na repu avtomobila in ne na zadnjem steklu.
Aha zdj pa razumem zakaj imajo zadnji brisalec samo tisti avti ki se jim dvigne steklo ko odpreš prtljažnik #-o
Lepo ste se trudili ampak me niste prepričali,tko da brisalca ni več,jutri še čep notri in je debata okoli tega zaključena :doubt:
Kikitron če te še zanima motorček brisalca PM

Ko bo čep dam še sliko da ocenite karavana brez zadnjega brisalca.Sm že pripravljen na kritike,pa kkšna pohvala upam da bo umes :roll:
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Tko misija karavana brez brisalca je zaključena.Rezultat pa je naslednji:
Slika
Slika
Slika

Men je ušeč :wink: ,ker je konc koncev tud najbolj pomembno 8).
Uporabniški avatar
mkd156jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 4:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana-skopje

a mi prodas samo brisalca,dugac lepo zgleda dokler lepo vidis pri vzvrtni voznji
svet se vrti okoli AR
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

mkd156jtd napisal/-a:a mi prodas samo brisalca,dugac lepo zgleda dokler lepo vidis pri vzvrtni voznji
Prodam seveda,men ne bo več v pomoč :doubt:
Odgovori
  • Informacija