Dober mehanik / Servis na Primorskem

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
AnzeT147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Okt 22, 2005 10:13 am

Imam eno vprašanje glede servisa alf. Svojo 147 vozim v Idrijo k Asiju. Tm sm avto kupu in pr večih serviserjih slišou, da naj bi bil to najbolši servis za AR v Slo. Poleg tega pa dobro poznam lastnika in serviserje, tako, da vem, da se resnično potrudijo. A kdo od vas pozna tega serviserja (ASI Idrija)? Ima kakšne izkušnje z njim?

lp
mike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Okt 20, 2005 11:28 am
Kraj: bohinj & KR

jst sm svojo mel enkret pr NORD-u. sj ne rečem, poštimov je, sam se mi je zdel dokaj drago.
vse ostale servise delam pr sušniku v besnici. poštimov mi je vse kar je blo narobe. tut za dele se da vse zment, da ne daš lih vsega novga notr če ni treba. pa tut sam račun pride za moje pojme kar precej ugoden. tko da jst sm z njim zlo zadovoljen, pa ga bom še naprej tja vozu. je pa tip če se ne motm prej delov pr servisu AR, pa je šel na svoje, tko da alfice raztura, čeprov ma na cajte tut kašnga renaulta pred bajto.

za ASI-ja pa še nism slišov, pa tut če bi, je idrija mal predeleč zame
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Zdravo..... kilometri veselo letijo, prav tako veselje v vožnji.... :)

Ker mi avto pomeni precej več kot le prevozno sredstvo, seveda hočem da vedno prede optimalno.... zato je fajn kdaj pa kdaj avto dodatno pregledat in eventuelno tudi med servisnim intervalom zamenjat par stvari....

Ker je večina izmed vas precej bolj izkušenih alfistov kot sem sam, vas prosim za pomoč...

Iščem NAJBOLJŠI servis..... svojo prejšnjo alfo sem vozu po različnih servisih.... nekje sem bil bolj nekje manj zadovoljen..... trenutno mačko bi pa rad peljal takoj k najboljšemu.... :)

Torej..... razdalja ne igra bistvene vloge, kam naj avto peljem na preventivni pregled/servis???

Hvala za odgovore in lp

David

P.S. če tema že obstaja sporočam da sem že uporabil funkcijo search.... seveda brez željenih rezultatov.... :P
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

najboljsi servis :)? to je zlo subjektivno.. ampak na tvojem koncu mislim da ti bodo priporocili ZEGO, ker je pa meni predaleč pa hodim na AVTOTRADe in sem full zadovoljen.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zega ali Stepančič, pri nobenemu ne moreš dosti falit. ;)

Sam sem bil tudi pri Veitu, vendar me ni prepričal...
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Zega.
Pa itak si iz primorske, tako da ne boš imel pretirano daleč. Se splača it tja že samo zaradi čudovitih cest :P
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Se zavedam da je dejansko vsak odgovor zelo subjektiven... ampak dobro mnenje vedno šteje....

Tudi sam sem računal na Zego v Komnu... ampak vseeno preverjam ostale možne opcije....

Hvala
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nimaš kaj preverjat, pelji k Zegi.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
andreiro
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 572
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 4:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Js sem se iz koroške peljal k zegi =D> , ni kaj za dodat :wink:
bivša alfica
145 1.6 boxer
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

No torej je zadeva več al manj že jasna..... :D

Hvala družba..... bom pa vsekakor poročal kako je šlo... =D>


Lep dan

daVid
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

David lepo da si ugortovil kam peljati avto na servis. V kakem stanju je tvoja 159 ti bo povedal pa David Zega :mrgreen:

LP
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Creed..... imaš mogoče tel številko od Davida? Lahko tudi na PM.


Hvala
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

havana_club napisal/-a:Creed..... imaš mogoče tel številko od Davida? Lahko tudi na PM.


Hvala
Kontaktni podatki vseh klubskih partnerjev so na prvi strani portala.

Klik
Uporabniški avatar
cmrlj
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Nov 21, 2013 10:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni, alfisti!

Omislil sem si prvo alfo, in sicer 159 1.9 jtdm. Zdaj pa me zanima, kateri servisi so kvalitetni, cenovno ugodni (ali vsaj cenovno sprejemljivi) in korektni. Ni nujno, da je pooblaščen.

Zanima me servis za zahtevnejše posege, ki jih splošen fuš mehanik, ki šraufa vse znamke, ne more opraviti.

Najbolj me mika, da bi peljal kam v Italijo, recimo v Trst ali okolico ali pa še kam naprej proti Palmanovi v bližini avtoceste. Goriški konec, Udine, itd. mi manj ustreza, ni pa izključen.

Primorska okoli avtoceste proti Kopru mi je kar se lokacije tiče tudi v redu, a ne vem, če bom tam dobil kaj boljši servis kot drugje po Sloveniji. Pri brskanju po forumu sem našel nekaj starih postov, kjer hvalite Zego iz Komna. Je še vedno v redu? Lokacija mi je nekam odročna, ampak če ne bo druge, bi šlo tudi to.

Hvala!
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Priporočam servis na Gorjanskem, Alfa Romeo Zega. Boljšega ne dobiš. Če bi rad najboljše za svojo Alfico. Pa srečno in veliko prijetnih km.

Lp, Žiga
Odgovori
  • Informacija