Menjava gumic stabilizatorja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Pozdravljeni,

nikjer nisem zasledil ,kako zamenjati gumice ? Napisano je dosti o menjavi gumic in ,da ste zamenjali ,mene pa zanima postopek. JE res treba spustit celi most? Tam kjer so gumice vpete ,ali je tisto v dveh delih? Ker nekaj smo probavali narazen dobit pa ni šlo , zgleda kot , da je privarjeno skupaj? JE kdo ,ki jih je že zamenjal pripravljen opisat postopek zamenjave?
Hvala

Lp
don1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: To Jan 27, 2004 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gora

Da se menjati samo gumice.
Tisti obroč(nosilec) ki drži gumice gre narazen, tudi gumice so iz dveh delov.
Da se menjati brez da odšravaš cel most ampak je cela j... vsaj zame je bila, ker je zelo malo prostora tam okrog.
Jest bi ti priporočal da odšravfaš cel most pa elegantno opraviš menjavo.
Za postopek pa poizkusi logično razmišljati, stvar ni zapletena samo dela je malo več.
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ja prostora je res zelo malo, ampak cel most dol vzet pa je ogromno dela. Mene zanima ali je tisti obroč varjen skupaj ,ker ni in ni hotel it narazen!KAk si dobil narazen? Ker ,ko smo probali dobit narazen, se je prej začelo zvijat ,popustit pa ni hotelo pa tudi videt je ,da je privarjeno skupaj.Se mi pa zdi ,da sem nekje zasledil ,da je res varjen in ga je treba odrezat in kasneje spet varit.
don1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: To Jan 27, 2004 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gora

Ni varjen skupaj, vsaj pri meni ni bil. Narazen spodnji in zgornji del gre tam kjer gredo vijaki čez, tam umes moraš z izvijačem in kladivom ene parkrat zadet. Seveda moraš vijake vstran uzet. Pa ko boš nove gumice dal gor jih namaži z vazelinom. Drugače se da pokanje stabilizatorja rešiti tudi brez menjave gumic.
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Aha hvala,bom probal.Kak si pa mislil ,da se da pokanje rešit tudi brez menjave gumic?
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Z boljšim radijem. :D
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
don1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: To Jan 27, 2004 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gora

Nosilec ki drži gumice stisneš skupaj, tako da ni več zračnosti med gumico in stabilizatorjem.
156 brutale
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Mar 13, 2006 3:16 pm

Jaz mam tudi ravno most dol, pa bi menjal tudi gumice, ki imajo luft. Kje se jih pa da dobit?
To s stiskanjem pa ne vem, če je v redu, ker če stisneš v smeri gor-dol, stabilizator še zmeraj pleše levo-desno in obratno?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kje dobit gumice nevem, vem pa da na uradnem servisu dobiš obnovljen stabilizator za okoli 50€, pogoj je seveda da vrneš svojega nazaj.
156 brutale
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Mar 13, 2006 3:16 pm

sem klical v AH Adria v NM in pravijo, da ne obnavljajo, lahko naročiš samo novega.
sicer dobiš gumice pri Vargalantu, samo jih bojda trenutno nimajo na zalogi-dobi čez 10 dni- avto imam pa razkopan, tako, da se bo treba nekaj zmislit, al kako dodatno podložit z gumo, al pa nekak skup zbit ohišje gumice, da bo stisnila stabilizator.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če boš menjal gumice se pozanimaj tudi o "powerflex" varianti. Dobiš v angliji 100%, samo boš moral kak dan počakat na pošto. Te gumice ti zdržijo skoraj večno, pa še vseskupaj je malce bolj "trdo" kot navadne gumice :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Glede obnovljenih so mi to rekli pri Stepančiču... tako da mogoče vredno še njega poklicat.
156 brutale
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Mar 13, 2006 3:16 pm

TribesMan napisal/-a:Če boš menjal gumice se pozanimaj tudi o "powerflex" varianti. Dobiš v angliji 100%, samo boš moral kak dan počakat na pošto. Te gumice ti zdržijo skoraj večno, pa še vseskupaj je malce bolj "trdo" kot navadne gumice :)
ja, škoda da nism že prej naročil, sedaj se mi malo mudi.

Stepančič mi je pa malo predaleč za hodit iz NM.

Hvala vseeno.
156 brutale
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Mar 13, 2006 3:16 pm

soso napisal/-a:Pozdravljeni,

nikjer nisem zasledil ,kako zamenjati gumice ? Napisano je dosti o menjavi gumic in ,da ste zamenjali ,mene pa zanima postopek. JE res treba spustit celi most? Tam kjer so gumice vpete ,ali je tisto v dveh delih? Ker nekaj smo probavali narazen dobit pa ni šlo , zgleda kot , da je privarjeno skupaj? JE kdo ,ki jih je že zamenjal pripravljen opisat postopek zamenjave?
Hvala

Lp
najbolje je spustiti celi most-na vsaki strani po 4 šraufi in dva na volanski letvi (sicer lahko roke pustiš prišraufane), je pa lahko problem z volansko letvijo, ker je šrauf prišraufan v aluminijastko ohišje letve in aluminij pa železo ne gresta glih skup, sploh če pride kej vlage vmes, men je pobral navoje na eni strani #-o se da sicer rešit in vrežeš nove, večje navoje.
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Pokliči avtotrgovino Avtoroma v MB ,če ti kaj pomaga,so za mene naročli pri Vargalantu pa so mogoče vzeli kaj na zalogo. Če zdaj pokličeš, maš preko pošte ziher jutri doma.
A tebi je šla tista "objemka", ki drži gumice lepo narazen?
Lp
Odgovori
  • Informacija