Obnova Lancie Delte Integrale...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Pozdravljeni vsi skupaj!

Forum spremljam že nekaj časa in ker vas je nekaj, ki gostujete na več različnih forumih, sedaj sem dobil že nekaj pripomb, da bi lahko še tukaj predstavil zgodbo svoje integralke.

Preden pa začnem nakladat in limat slike naj pa najprej kakšen administrator pove ali je to za tak avto sploh pravo mesto ali bi moral to lepit pod ostale avtomobile? Ali je tukaj sploh še kdo, ki ga bi to zanimalo in še ni videl teh slik?
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Ta tema bi bolj spadala pod viewforum.php?f=6
Prlimej kej slikc pa malo opisa dej zraven sm siguren da nas je veliko ki nas utegne zanimat.
Lencdo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: So Sep 05, 2009 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

mene zanima ker mi je to sanjski avto =D>
loud pipe saved lives
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Ti kar začni lepit slike, ter pisat opise, ker smo željni take teme. Če pa bo v kakšnen drug podforum za premakniti, pa bomo tudi to uredili nič ne skrbi :wink: =D>
145 QV,33,145,147,159 TI
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Evo takole se je začelo vse skupaj s slikami iz avto neta:

Slika

Slika

Slika

Opazna je res lepa rumena barva, ki je bila naflancana čez čez čisto vse, kljuke, dihtunge... Stanje je bilo zanemarjeno slabo vzdrževano, mašina je ropotala nekaj znakov rje in manjših karambolov so bili jasno vidni!
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Že v štartu je bil plan zadevo mal porihtat! Ampak po nekaj začetnega razdiranja se je izkazalo, da je avto potreben temeljite obnove. Tako sem se odločil, da zadevo temeljito porihtam. Seveda pa nisem imel pojma v kaj se spuščam!
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Fino bi bilo še malo tehničnih podatkov o motorju pa letnik avta...sploh si nebi mislu da je tole oldtimer že lahko...verjetno še manjka par let, al kako?
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

skoda lover s kje pa si drgač?? če se ne motim sta ta avto imela dva brata nekje na cerkljanskem, ta barva je bla prav nihov zaščitni znak, imela sta tudi Unota take barve, ki je bil en čas v Dolenji Trebuši. Drugače mora bit pa avto kr zmatran, kokr jst vem se ni šparalo pr tej bajti.
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

a ni bil ta avto iz Idrije? se mi zdi da sem ga parkrat vidu tam okoli
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

uros86 napisal/-a:a ni bil ta avto iz Idrije? se mi zdi da sem ga parkrat vidu tam okoli
Čist možno, nisem pa čist siguren Cerkno al Idrija :?:
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

ok počasi počasi....

od original avta je že bolj malo ostalo od nastanka do sedaj, tako da bom počasi razložil kolikor mi bo čas dopuščal.

Avto se je "rodil" leta 1988, tako da mu do oltimerskega staža manjka še 4 leta, kar pa niti ni več tako veliko glede na moj tempo obnove.

Podrobne podatke o zgodovini http://en.wikipedia.org/wiki/Lancia_Delta

Torej letnik 1988, 2.0 8V Turbo, stalen štirikolesni pogon ....

No zdej celotna zgodovina avta je bila zelo pestra, bil je vsepovsod na severni primorski pa v Cerknem... niti ni pomembno avto je menjal lastnike in noben ni lepo delal z njim! Potem se mu je pa zgodil en velik boom in takrat je od tega avta ki se ga nekateri spomnete ni ostalo nič več kot samo papirji, ki so prešli na drugo karoserijo, ki je bila v mnogo boljšem stanju! Vendar pa je ta tip imel potem zaradi tega ker so že vsi vedeli, da je avto popolnoma uničen, velike probleme ga prodat.

No nekje vmes so noter dali še 16V motor...

Potem ga je kupil en tipo iz Tolmina in se z njim vozil v službo pa ga spet ni usepl prodat na koncu sem mu ga pa jaz odkupil za dost majhne denarce.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Zdej neki debatirat o tem kdo vse je bil lastnik pred leti in kaj je delal z njim nima smisla. Pa ne se preveč sekirat o tem kolk je bil avto zmatran :wink:

No kmau mi je postalo jasno da z nekimi pocarskimi popravili ne bom poštuka, da ima avto razmajano podvozje, zmahan motor in je malo ruknjen in obupno pobarvan. Tako se je začela demontaža, ker če hočeš avto lepo pobarvat je treba kr ornk razkopat vse skupaj! Spotoma bomo pa še preverili v kakšnem stanju sploh je!

Najprej vrata dol, zice ven, tapecirngo dol pa armaturko....

Slika

Potem pa mašina ven!

Slika

In po podrobnem pregledu so se začei pojavljat problemi, kaj pa če bit drugega glavni problem kot rja!

Slika

Slika

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Takrat se mi še ni zdelo tolk kritično, par flikc pa bo vse porihtano!

Potem sem pa porinil šraufciger čez prag po nesreči in začel malo bezat in odkril luknjo, ki je večja od tiste na stranici od Titanika!

Slika
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

,,just keep on goin,, =D>
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Totalno oguli karoserijo in vse plehnate dele, daj vse kompletno speskat, popravi prerjaveno, daj celotno karoserijo cinkati ali galvanizirati, pa boš zmagal.
Odgovori
  • Informacija