Nakup - AR 147, 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
bejbigrl
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Jul 28, 2004 11:19 am

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem se zalubu v Alfo 147, da bi jo kr kupu!! Pa me zanima kak je z dizli pri Alfah glede zanesljivosti in zanesljivost na sploh?

Kupujem svoj prvi avto, tk da bi res rad neki vredu kupu!

Pa še to, če kdo ve kdaj bi naj pršla nova Alfa 147 ven, da zdajšni še mal cena pade?

Hvala za odgovore pa LP!
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Pozdravljen!

Dobra odločitev za nakup, ki pa ti jo bo vsak odsvetoval! Takega najprej vprašaj, koliko ima izkušenj z Alfami.

Pojdi sam na kako testno vožnjo, ki te bo prepričala v nakup, problemov NI!!!

ALFA pa tudi na raznih preizkusih potzrjuje, da ima svoj dizel motor v špici.

Pa dobro odločitev! :wink:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Vozim takšen avto in če te zanima kaj več, mi pošlji ZS pa se lahko kje dobiva, kakšno rečeva in avto malo pogledava. Drugače pa, če ti pri avtu največ pomenijo vozne lastnosti potem ne boš uspel najti boljšega. Če ti ogromno pomeni velik prtljažnik potem bo treba iskati drugje.

Drugače pa sem dosedaj naredil 80000km brez enega samega problema.

V vsakem primeru pa moraš alfo najprej peljati, da se prepričaš, če je to avto zate.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
f4676
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: Pe Mar 05, 2004 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper (med tednom) Celje (konec tedna)

Se strinjam z vama
Kupcu pa le to. Pri nakupu ne poslušaj kvazi strokovnjakov, ki vedo vse o Alfah, sami je pa še niso vozili ali imeli v lasti.
Če bi jih jaz poslušal (pa tudi marsikdo na tem forumu) potem ne bi nikoli vozil Alfe. Lahko pa ti povem, da bi mi bilo prekleto žal.
krigla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 89
Pridružen: Po Nov 22, 2010 4:02 pm

Pozdravljeni. Sem alfista že kake 3 leta vendar je sedaj napočil čas da zamenjam avto. Odločam se za nakup dizla ker bencinar pošteno krči mojo denarnico. Ogledano imam eno alfo 147, ki mi je izredno všeč vendar se nikakor nemorem odločiti ker ima avto 200.000 prevoženih kilometrov. Zanima me kako vzdržljivi so te motorji in ali se mi splača kupiti avto s toliko kilometri. Na kaj naj bom pozoren pri 147. Katere so njene hibe??? na kaj naj bom pozoren?? Koliko kilometrou naj bi še zdržal tak motor??? Prosim za kakršnekoli informacije o teh motorjih... Hvala

LP
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Dobrodošla. :)

Za začetek je zbirka tule:
viewtopic.php?t=20136

Med vodniki se najde tudi nekaj na temo 147
viewtopic.php?t=13737
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Moja jih ma 238kkm na grbi pa laufa ko urca. Ključ je v rednem vzdrževanju in servisiranju. Kako pa je s tem pri uvoženih avtomobilih pa itak vemo...
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

krigla napisal/-a:Pozdravljeni. Sem alfista že kake 3 leta vendar je sedaj napočil čas da zamenjam avto. Odločam se za nakup dizla ker bencinar pošteno krči mojo denarnico. Ogledano imam eno alfo 147, ki mi je izredno všeč vendar se nikakor nemorem odločiti ker ima avto 200.000 prevoženih kilometrov. Zanima me kako vzdržljivi so te motorji in ali se mi splača kupiti avto s toliko kilometri. Na kaj naj bom pozoren pri 147. Katere so njene hibe??? na kaj naj bom pozoren?? Koliko kilometrou naj bi še zdržal tak motor??? Prosim za kakršnekoli informacije o teh motorjih... Hvala

LP
Enih 100.000 km še bo kolikor-tolikor ziher. Potem je pa loterija.

Ima avto znano zgodovino? V kolikor je znano vzdrževanje, serviser in menjani deli - potem da. V kolikor ne, se ga izogni na kilometre daleč.
javaww22
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Jul 23, 2017 11:54 pm

Pozdravljeni!
Kupujem AR 147 1.9 JTD M-JET (mislim da letnik 2007), ki bo le začasen avto za kakšno leto mogoče malo več.. Torej kolega mi ponuja odlično ohranjeno, z veliko opreme (usnje..itd), ampak ima prevoženih že okrog 230.000km.. Naj se podam v nakup, ali rajše kupim kaj drugega, saj nevem če se pri toliko kilometrih splača vzeti..

Prosim za nasvet, saj se mi z nakupom malce mudi.. :D

Hvala za odgovore v naprej



Edit: premaknjeno v obstoječo temo ....
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

To je šele dobr ulaufan. Bo naredu še enkrat tok brez problema.
javaww22
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Jul 23, 2017 11:54 pm

Hvala za odgovor... Turbina je sicer še prva, kar me najbolj skrbi, ampak baje niso problematične, če se za avto lepo skrbi :D Koliko kaj pride nova ?

Drugače pa je avto res lepo ohranjen in še cena je prava, tako da se bom verjetno kar odločil za nakup.. Čez čas pa pade kakšna brera ali pa 159 :lol:
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Če je bil avto normalno vožen, se za turbino ne sekiraj. Jaz sem mel pri bivši 156 350.000 km(mogoče še kaj podlage) pa je bla turbina B.P., tudi slišalo se je ni nič. Sem pa striktno dokler se avto ni segrel vozil počasi do 2000 obratov. Raje preveri sklopko, to je bolj vprašljivo pri teh kilometrih in pa seveda splošno vzdrževanje avta.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Izpušna stran turbine na moji Alfi pri 250k km na neznani podlagi

Slika
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Ja, ampak ne iz 1.9 JTD, ampak 2.4 20V...

Moja ma okol 500k km po vsej verjetnosti, kolkokrat so bli zbiti že kilometri, plus koliko sem jih že jz nardil, pa ma turbina komaj, da se čuti malo lufta. Nikoli gnana dokler se ne segreje, vedno vožnja do nekje 2000 obratov, segreta se pa večino časa kr orng vrti :mrgreen: Olje na 15k menjat in je to to.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Odgovori
  • Informacija