Alfa Romeo 159 SW - blue racer

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo, kljub temu, da z alfico nisva še kšnga bolj resnega photoshootinga nardila, jo predstavljam tukaj na forumu.

Kot prvo naj povem, da je k meni prišla kot popoln outsider v konkurenci iskanih in željenih avtomobilov. Obvezno karavan (minimalno 2x bicikl, 2x rolerji, 2x ruzak, ena potovalka, računalnik, itd, itd...če gre mnj kt v lantro, me sploh ne zanima), udoben, varen, tempomat, da ne bom umiral vsak dan posebej, če je poskočen ni nič narobe...Ker sem imel sam že čez glavo avto.net, ki za primerno ceno ni ponujal ustreznega avta, ustrezen avto bi se pa že bl splačal kupit nov, je vajeti iskanja prevzela moja draga... Lej! Kaj pa tale alfa? Mja, kr uredu. Smo imel dve doma, AR33, tiste kasnej mi pa tko niso ble kj preveč všeč...Lej!, pa taj huda, pa še navigacijo ma! Pa iz foruma jo ena Žival prodaja. Baje je uredu tip...Uredu. Grem še mal na net nove gledat, ful hude akcije. Kaj če bi novo mela? Grem na Dunajsko...aaaaam, kje se tuki notr pride?...a ta stric tuki je sam seb namen? :roll: ...nimamo katalogov, sj vse na netu piše (halo??) :| ...bela je sam za penzjonerje, rdeča pa alfi itak ne paše #-o ...OK, draga, tm NE bova kupla avta, dj greva tja za 9 gora in 5 voda uno ta modro pogledat...
Po cca 2,5 ure...jaaaaa, nama se tale reč kr dopade, no :) ...bova še mal prespala pa se slišmo...
Naslednjič, po cca 3 urah...nč, toj to! :D
Še naslednjič, po cca 2 urah...uuuiiiiiiiiiiiiiii :mrgreen:

In po mesecu in pol kar jo imam ter 6.000 km pravim: UUUIIIIIIIIIIIIIIIIII

Skratka, tri leta stara AR 159 SW 1.9 JTDm 150KM, iz Italije in z dobrimi 93.000 km ob nakupu, se je hitro izkazala za modro odločitev. Znana zgodovina, kakšna lepotna napaka, pač italijanski stil vožnje, super vozne lastnosti, zadost grd pogled avta, da se ti na AC tud nemška sveta trojica samostojno umakne na stran, brezskrbno in lahkotno prehitevanje, navigacija in telefon, tud predsodki o transportnih kapacitetah so kmal izpuhtel. Sploh pa, dokler sva dva, več tko ne rabva, za pse so pa tud že pogruntal pasove in ga daš kr na zadnjo klop; tako tud visok rob ni več problematičen. Po vsakodnevnih 200 km bi se še kr mal vozu, nč zmatran od vožnje, na šiht in domov pridem k nov. Daleč od tega, da bi fotrova octavia elegance, s ktero sem se švercal vmesno obdobje, ne bla udobna, ampak...včas mi je blo že kr mal dost. In če se še enkrat zahvalim Živali za med- in po-prodajne storitve in nasvete, mi res ni žal za nakup.
Aja, pa še ena bistvena stvar pri vsem skupaj...avto je najdla moja boljša polovica (torej ji je tudi všeč in ni sitna), poleg tega pa v vožnji uživa, ne miži skozi ovinke in ne grabi sedeža k je noga mal bl težka. To pa največ šteje in privarčuje mnogo živcev :mrgreen:

Če pokomentiram še malo porabo, za katero se v svoji temi kar fajn krešejo mnenja. Moram rečt, da sem s svojo več kt zadovoln. Do zdaj ta znaša realnih 6,66 oz 6,32 po BC-ju. Vmes je bil 2x Vršič in Trenta, kjer se nisem šparal, drugače pa po sivem vsakdanjiku 75% AC, 20 relacija in 5 mestne vožnje. Taka sestava mi čisto odgovarja, še bolj pa, da poraba ni večja kljub vožnji na AC s 150 +/- 10 km/h.

Kaj obeta prihodnost?
Temnenje stekel (da draga), chip, diski in ploščice, izpušni lonc, 17" feltne za poletni čas, nastavki pedal, gumijasti tepihi za zimo, ... ni nujno v tem vrstnem redu, odvisno od potreb, financ in navdiha.

Bodi zaenkrat dovolj nakladanja. Še par slikc, več pa v nadaljnih postih.

Slika

Slika

Slika
Kar je belih pik okrog V-ja je italjanska zapuščina, ostale pikce na odbijaču so Vršiški žužki. Ja, znak je res v obupnem stanju ampak že čaka novi na menjavo.

In če pojasnim še izvor poimenovanja moje alfice. Ta pride od živalce na spodnji sliki...
Slika

...ki pa je vsem bolj znana kot!
Slika
PS: dokler nisem imel alfe, sploh nisem vedel da je to ameriška risanka?! ...
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Zanimiva predstavitev in lep "modri dirkač"
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Eustahije Brzić =D>
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Lepa, in itak da ženske zbirajo avte, pa barvo, pa ... :D
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

carlo napisal/-a:Lepa, in itak da ženske zbirajo avte, pa barvo, pa ... :D
to se dogaja copatam... :)
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

če bi meni ženska izbrala tole alfico, nebi imel nobene pripombe =D>
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lepa alfica =D> =D> =D>
Se mi zdi, da sem jo že nekje srečal :-k ...

Kar se izbire avtomobila tiče, je bila pri naši hiši zgodba ravno obratna. Čeprav je ob nakupu 159-ke precej spremenila mnenje o Alfah, še vedno na čase kaže čudne simpatije do nemcev (nikoli lastili kakšnega) in Renault-a #-o ](*,)


Veliko sreče in zadovoljstva!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

rdeča bi bla lepša :lol: ampak tudi tale je =D>
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

alex146 napisal/-a:rdeča bi bla lepša :lol: ampak tudi tale je =D>
+1 :lol:

Naj ti služi še mnogo kilometrov.
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
alfaboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 235
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 10:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Lepa lepa.... Veliko uživaških in varnih kilometrov...

Jst pa sam take dekline srečujem, k so v golfa 4 zalublene.... :evil:
Alfist po duši!!
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-njami :D =D>
Uporabniški avatar
Prometej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: To Feb 09, 2010 3:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

MaStr napisal/-a: Renault-a #-o ](*,)
Nočem izpasti kreten in hvalabogu, da so okusi različni, ampak koji K imate eni toliko proti renaultu? Ko da so z žvakami skup zlimani. :?
Indeed.
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo, danes je bil dan za zapomnit:
Slika

Ampak p***a, k je treba pa zares, to pa ne :evil:
Slika
Če baba ne bi bla tolk sitna, bi mi mogoče še ratal...sam ne, one se lahko lišpajo in delajo vse drugo, če pa tip hoče slikat...glej na cesto!, ne morš tko no, dj pazi...aaaaaaaaaa :-#
Drugače pa upam, da mi bo služila še nadaljnih 6-8 let = 4-5x toliko kot je na števcu [-o<

Tale stvar kot omenjeno že čaka na menjavo. Jutri se še polakira in se zmontira :lol:
Slika

Drugače sem pa danes že nekaj brkljal po avtu in mi nekaj pomoje ne dela v redu. Kakšen predlog?
Slika
Kdor prvi ugane, ima pivo v dobrem :mrgreen:

Ja, čez deklino res nimam kakšnih večjih pripomb :D Dons je kratko malo hitrej skužila, na kakšen način se lotit tistih sponk, ki zategujejo konce cevi na mašini. Iz principa ne bom naredu diplome iz strojništva...čeprav bi jo lahko že ene dve leti nazaj :-$

Kar se pa avtov tiče, redko kater, da mi je totalno falen...najbolj me motijo njihovi lastniki...lih dons se je en model z mal spedenanim passatom na parkirišču u Žalcu fural kt da je sam...in pol se valda razpizdiš in un te pogleda z najbolj glupo faco in si ti sporoča, češ, čemu ti sploh obstajaš :flamer:

Drugač je pa mene pri renaultu motilo slednje...k sm bil še majhen (in mlad), sem v alfi 33 z zadne klopi vedno gledal po levi mem voznika na števc za hitrost...in potem smo prešli na laguno in r19, ki sta imela števec za hitrost..na desni! :evil: največje zlo zame, za tiste čase seveda, ker nisem več videl kolk hitr se peljemo. Drugače sta bila pa oba BP in fina avteka.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Prometej napisal/-a:
MaStr napisal/-a: Renault-a #-o ](*,)
Nočem izpasti kreten in hvalabogu, da so okusi različni, ampak koji K imate eni toliko proti renaultu? Ko da so z žvakami skup zlimani. :?
Ne vem, kaj se tako razburjaš? Imaš mogoče napad nedoraslosti, tako kot ima moja boljša polovica občasne napade nostalgije? "Smeškoti" na koncu so bili namenjeni njej in ničesar/nikomur drugemu...
Kakšni so Renault-i vem dobro. Z življenjsko sopotnico (ko že beseda tudi o njej teče) sva lastila nekaj Renault-ev (+ en Citroen in Z-101), Clio pa je še vedno kot drugi avto. Saj vožnja v njih je dobra, ampak te "udobnosti" sem se naveličal, sploh ko sem se prvič vsedel za volan Alfe.....


Se pardoniram za off...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

GT_turbo napisal/-a:Evo, danes je bil dan za zapomnit:
Slika
nekaj takega mene čaka v roku 1 meseca :)

poraba pa rules :lol:
Odgovori
  • Informacija