Polosovina / Pogonska gred - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

A kdo ve, če kupiš obnovljeno polosovino, a je zraven tudi homokinetični zglob? Ali sta to 2 totalno različne stvari? Dobil sem eno telefonsko, k tip obnovi polos za 100 evrov, oz taka naj bi bila cena za obe baje

:http://www.bolha.com/avtodeli-ostalo/po ... 1273504817

Sem videl da imam raztrgano manšeto na levi polosi, pri menjalniku. Sam da bi kej ropotalo, kot je takrat pri desni pa noč. Edino kar se dogaja je da tolče ob spustu sklopke in če spustin gas in ga takoj dodam se sliš en pok. Najprej sem mislil da je nosilec motorja, ki je bil res totalno bogi, sem zamenjal pa nič bolje. Tko da zgleda da je od tega
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Si preveril nosilce menjalnika?
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Sem, gledal ja, pa zgledajo vredu. Tudi sklopko sem odzračil in je šla ven taka črna svinjarija ven da kar verjet nisem mogel. Očitno je majstr ko je sklopko menjal na to pozabil. Je pa zelo možna da je kak nosilec tudi poleg polosovine oz. mašete. Koliko pa je sploh nosilcev, jaz sem samo enega našel
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Sem, gledal ja, pa zgledajo vredu. Tudi sklopko sem odzračil in je šla ven taka črna svinjarija ven da kar verjet nisem mogel. Očitno je majstr ko je sklopko menjal na to pozabil. Je pa zelo možna da je kak nosilec tudi poleg polosovine oz. mašete. Koliko pa je sploh nosilcev, jaz sem samo enega našel
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Sem klical tega tipa ki ima oglas na bolhi. Cena 120 evrov je za eno polosovino. Če je samo mašeta za zamenjat pride 25 e po komadu. Je pa tko da on ne montira.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Tudi jaz sem jo menjal včeraj. oz mehanik. Je pa dal gor manšeto in objemko od Audija, je rekel da so bolj kvalitetne, Kao...Važno da dela
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Eno vprašanje za tiste, ki ste sami obnavljali notranji zglob leve polosi.... ali je tisti obroček pri križu (številka 9) zegerjev, navaden ali kaj tretjega..... avto je pa 147 mjet 150....... Da vem kaj moram kupit da ne zgubljam časa ko bo avto razdrt......


Slika
Slika
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

no, bom odgovoril sam sebi, če bo komu v pomoč. Tista 9 je običen seger.

Za menjavo križa + šalce v katero pride križ se porabi dobro urco, rabiš 36, 22 in 19 gedore. Odvijačiš os, roko in volanski končnik od pesta vzameš akso ven, staro manšeto in križ dol, novo gor, šalca se zbije z dvema pajserjema ven, pred tem je fajn spustit olje iz menjalnika ker se ti vsuje ven ko izbiješ šalco ven iz diferenciala.

Nova original šalca 180 eur, original obnovljena nimam pojma nisem vprašal, pri FD obnova ca 50 eur, nov original križ 80 eur, pri FD 90 eur, nova manšeta original 19 eur, pri FD 10 eur.

Skratka tud če delaš sam te obnova notranjega zgloba pride ca 140 eur.
Slika
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Eno vprašanje ali gre polosovina(križ) pri 147 iz šalčke samo da ga ven potegneš ali ima kako varovalo zo šplento. Pri prejšnem avtu vem da je bila šplenta not katero so mogel odstranit da je šel križ ven. Nevem pa kak ma alfa nareto. Tak da alfa mojstri oz kateri ste to kdaj razdirali prosim za kak konkreten odgovor.
lep pozdrav
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

katero akso pa maš? na 3 ležaje al na 6 kuglic? če maš na ležaje bi mogla direkt vn past(manšeto odstraniš), če maš pa na kuglce je pa vzmetni obročk notr ki križ drži na aksi...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

kosir1234 napisal/-a:katero akso pa maš? na 3 ležaje al na 6 kuglic? če maš na ležaje bi mogla direkt vn past(manšeto odstraniš), če maš pa na kuglce je pa vzmetni obročk notr ki križ drži na aksi...
Na tri ležaje je. MIslim da gre kr tak ven. Vsaj not je šla kr tak. Ven nevem kak je šla, ker da je šla ven je posledica tega da mi je avto z dvigalke pado. Ampak ko sem nazaj delal nisem pomislil da bi z prstom šalčko pošlato da bi videl če je kak rob oz kaka šplenta no. Vem da eni jo majo, eni nimajo, nevem kak ma alfa, upam da nima, ker sem sam skup naredo, manšetno nazaj pa objemko pa je toto. Avto gre ok za enkrat.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

načeloma ne nuca bit nič tam, ker kolo itak ne more akse vn pahnt če je vse pršranfano :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

kosir1234 napisal/-a:načeloma ne nuca bit nič tam, ker kolo itak ne more akse vn pahnt če je vse pršranfano :D
Ja naceloma ne more ven past. Ampak npr pri prejsnem avtu kia sephia je bla taka šplenta za varovalo kriz ni sel kr tak ven. Upam da se italjani niso cesa takega zmislili in gre kr tak ven oz not.
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

xalfist napisal/-a:
kosir1234 napisal/-a:katero akso pa maš? na 3 ležaje al na 6 kuglic? če maš na ležaje bi mogla direkt vn past(manšeto odstraniš), če maš pa na kuglce je pa vzmetni obročk notr ki križ drži na aksi...
Na tri ležaje je. MIslim da gre kr tak ven. Vsaj not je šla kr tak. Ven nevem kak je šla, ker da je šla ven je posledica tega da mi je avto z dvigalke pado. Ampak ko sem nazaj delal nisem pomislil da bi z prstom šalčko pošlato da bi videl če je kak rob oz kaka šplenta no. Vem da eni jo majo, eni nimajo, nevem kak ma alfa, upam da nima, ker sem sam skup naredo, manšetno nazaj pa objemko pa je toto. Avto gre ok za enkrat.
nima dobenih varoval na notranji strani. pa upam da ti ni vse skup nekam na pesek padlo, pa si potem kr nazaj not porino, nic sveze masti dal noter itd... bo hitro hin vse skup. za dolocene stvari je fajn it do mehanika.
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Lucky_Boy napisal/-a:
xalfist napisal/-a:
kosir1234 napisal/-a:katero akso pa maš? na 3 ležaje al na 6 kuglic? če maš na ležaje bi mogla direkt vn past(manšeto odstraniš), če maš pa na kuglce je pa vzmetni obročk notr ki križ drži na aksi...
Na tri ležaje je. MIslim da gre kr tak ven. Vsaj not je šla kr tak. Ven nevem kak je šla, ker da je šla ven je posledica tega da mi je avto z dvigalke pado. Ampak ko sem nazaj delal nisem pomislil da bi z prstom šalčko pošlato da bi videl če je kak rob oz kaka šplenta no. Vem da eni jo majo, eni nimajo, nevem kak ma alfa, upam da nima, ker sem sam skup naredo, manšetno nazaj pa objemko pa je toto. Avto gre ok za enkrat.
nima dobenih varoval na notranji strani. pa upam da ti ni vse skup nekam na pesek padlo, pa si potem kr nazaj not porino, nic sveze masti dal noter itd... bo hitro hin vse skup. za dolocene stvari je fajn it do mehanika.
Ne nic ni od peska oz kaksne umazanije. Ker sem mel avto na kanalu tako da je vse v zraku ostalo čist. Masti sem dodal novo in lepo skup naredo. Sem ze menjaval mansente na drugem avtu, tak da vem kak grem. Amapak ker sem bil po cel zivcn ko mi je vse skup dol padlo, sem pozabil to malenkost pogledat če je kaksna varovalka ki not. No pol če je alfa nima je tak ok vse.
Odgovori
  • Informacija