Alfa 159 JTS

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Zaklenjeno
EboranMS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: Sr Jul 07, 2004 11:36 pm

Pozdravljeni,

sem pred nakupom AR 159 in me zanima kaj je narobe z bencinarji, vsi ki se prodajajo so menjali že dva lastnika.

Lp
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Nič ni narobe. Dejstvo je, da jih je pri nas bilo prodanih izredno malo in je večina teh avtov (kot nasplošno vseh 159) iz uvoza. 1.9 JTS sicer zna biti malo podhranjen, 2.2 JTS pa je po mojem čisto vredu zadeva. Paziti moraš edino kaj kupiš in s tem se izogneš večini problemov :wink:

lp
POTENZA ITALIANA
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Tudi sam se zanimam za nakup bencinarke po slabi izkušnji s 159 2.4 JTDM.Kolikor sem uspel izluščiti na tem forumu se velika večina težav pri 159-ki nanaša na DPF-je,EGR-je,injektorje itd..in to v glavnem pri 2.4 JTDM motorjih.Dodaten problem je,da je večina teh napak velik misterij celo za pooblaščene servise in jih uspejo odpraviti po dolgem experimentiranju ali pa sploh ne.Glede JTS pa še nisem uspel zaslediti nekih ponavljajočih se napak ali pa takih ,ki ne bi bile dokaj enostavno popravljive.
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

EboranMS napisal/-a:Pozdravljeni,

sem pred nakupom AR 159 in me zanima kaj je narobe z bencinarji, vsi ki se prodajajo so menjali že dva lastnika.

Lp
tudi diesli menjajo lastnike...

čist odvisno na kakšen avto naletiš...

je pa res, da takih problemov kot sem jih do sedaj imel z Alfo 159, še z nobenim avtom v 15 letih... #-o
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Jz sem ene par jts-jev uvozu, pa morm rečt, da z motorji ni bilo nobenih težav. Razen porabe jim ne morem očitat nič. Dober zvok, navor, solidne zmogljivosti, nobene turbine, egr-ja, dpf-ja, gnani z verigo,...Če si hitr voznik pač vzameš 3.2, za normalno vožnjo je povsem dovolj 1.9jts, 2.2 je pa za moje pojme brezveze, saj pade v najvišji razred pri zavarovanju, ne gre pa tok boljš od 1.9 da bi bilo vredno dodatnega denarja. Sta pa tudi na tem forumu 2 uporabnika, ki jima je jts zaribal, spomnim pa se tudi enega uporabnika 156 jts, ki je imel probleme z motorjem.
Pač če te mika pejt probat, avto dobro preveri, odštej nekaj 500takov in se veselo vozi. :wink: Sigurno je manj verjetnosti, da bo kaj šlo narobe kot pri dizlu,...
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Energy napisal/-a:
EboranMS napisal/-a:Pozdravljeni,

sem pred nakupom AR 159 in me zanima kaj je narobe z bencinarji, vsi ki se prodajajo so menjali že dva lastnika.

Lp
tudi diesli menjajo lastnike...

čist odvisno na kakšen avto naletiš...

je pa res, da takih problemov kot sem jih do sedaj imel z Alfo 159, še z nobenim avtom v 15 letih... #-o
sem že 100x pa bom še enkrat

Kateri letnik je tvoja alfa?? 2005 ali 2006....
Če sem letnik zadel....to so bili prvi modeli, z dosti porodnimi težavami...to je ena stvar.

druga stvar je, da si verjetno kupil uvoženega z "znano" zgodovino , "malo "kilometri in po vrh vsega je bila še ugodno!?

Če sem zadel bistvo.....si si sam kriv, kaj pa kupuješ "take " avte.....še noben OK avto ni bil ravno poceni

Če pa sem se zmotil, pa se opravičjem....samo v večini je problem za tako stanje avta zgoraj naveden!
lp
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

Gricko napisal/-a:
Energy napisal/-a:
EboranMS napisal/-a:Pozdravljeni,

sem pred nakupom AR 159 in me zanima kaj je narobe z bencinarji, vsi ki se prodajajo so menjali že dva lastnika.

Lp
tudi diesli menjajo lastnike...

čist odvisno na kakšen avto naletiš...

je pa res, da takih problemov kot sem jih do sedaj imel z Alfo 159, še z nobenim avtom v 15 letih... #-o
sem že 100x pa bom še enkrat

Kateri letnik je tvoja alfa?? 2005 ali 2006....
Če sem letnik zadel....to so bili prvi modeli, z dosti porodnimi težavami...to je ena stvar.

druga stvar je, da si verjetno kupil uvoženega z "znano" zgodovino , "malo "kilometri in po vrh vsega je bila še ugodno!?

Če sem zadel bistvo.....si si sam kriv, kaj pa kupuješ "take " avte.....še noben OK avto ni bil ravno poceni

Če pa sem se zmotil, pa se opravičjem....samo v večini je problem za tako stanje avta zgoraj naveden!
lp
GRICKO: Če misliš, da so samo z 2005 in 2006 problemi... si lahk še mal prebereš o 2007 letniku, popolnoma novem, neugodnem, neuvoženem, 0 kilometrov... http://www.alfa-klub.com/modload.php?&c ... ews&id=118
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No razen smole z motorjem, je avto precej dobro ocenjen,...
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Energy napisal/-a:
GRICKO: Če misliš, da so samo z 2005 in 2006 problemi... si lahk še mal prebereš o 2007 letniku, popolnoma novem, neugodnem, neuvoženem, 0 kilometrov... http://www.alfa-klub.com/modload.php?&c ... ews&id=118
še vedno nisi odgovorin na moje vprašanje....

-kateri letnik je tvoj avto
- poznaš zgodovino ali "poznaš" zgodovino avta

In ni se ti treba razburjat....se nas je že dosti opeklo na starih avtomobilih....
in ne.... ne mislim da so samo 05 in 06 letniki z okvarami...je pa odstotek okvar v prvem letu ( 05 je bilo bolj za okras...06 je celo leto) dosti višji, kot je po letu 2007......

Glede tvojega linka: okvara motorja je bila posledica kovinskega delca v dovodu goriva......torej ne kriv motor za to ampak butasta človeška napaka.

lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Po enem letu neodgovarjanja temo zaklepam.
Zaklenjeno
  • Informacija