Pranje vetrobranskega stekla in žarometov - AR 147 /156 /GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Anže156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Nov 29, 2011 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Živjo!

Nov uporabnik, tako foruma kot AR 156 sw 1,9 jtd m jet 2004/12....zaenkrat zadovoljen z avtom, razen manjše hibe...sem dost na cesti in sploh v zimskih razmerah velikokrat pride prav da kdaj opereš šipo a ne :)
Problem mam pa ta, da mi vsa tekočina iz rezervoarja za vitrex steče ven v cca 4 urah če nič ne špricam...
Bil sm pr mehaniku, sicer nisva blatnika dol devala, je pa ugotovil, da po vsej verjetnosti teče izza motorčka oz da spušča tesnilo za motorčkom....
Zdej pride pa problem....pri Veitu mi je prijazn možakar reku,da je to neki poseben motroček in da se gumice ne da dobit posebej, ampak samo v kombinaciji z motorčkom, ki stane 104 € :( Avtoodpad odpade, ker je ni alfe s xenonam da se fentaš pa jo ne najdeš...
Zdaj me pa zanima, če kdo ve, ali je možno dobit kje samo tesnilo, ali pa če kdo ve ali paše od kake GT-jke motorček al pa če ve kdo za kako razbito 156 ipd, da bi se prodajala po delih ipd...
Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-JET...
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

To iščeš za pranje vetrobranskega stekla al za pranje žarometov?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ummm... kakšno pa je to ultraposebno tesnilo? Je mogoče kakšen standarden "o-ring"? Ker to potem dobiš glih v vsaki drugi mesnici...
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

To resis simpl ko keks. Vzames motorcek ven, navijes okoli mal izolir traku in vtaknes nazaj not.

LP :mrgreen:
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Creed napisal/-a:To resis simpl ko keks. Vzames motorcek ven, navijes okoli mal izolir traku in vtaknes nazaj not.

LP :mrgreen:
in na žalost ne bo držalo :doubt: been there done that

pomaga pa silikon!

torej motorček z tesnilom vred vzameš ven , z krpo / papirjem zbrišeš luknjo v rezervoarju. Z motorčka odstraniš tesnilo in tudi tam osušiš..... namažeš motorček z silikonom (samo tam kjer nalega na tesnilo), namažeš tesnilo z silikonom in vstaviš v luknjo.....drugi dan naliješ in je!

Karkoli drugega sem uporabil, vse je solzilo / puščalo.

Če boš rabil kdaj motorček spet odstraniti, ne bo noben problem, saj silikon na plastiko (posoda - je zelo gladka) ne zagrabi dobro, drži pa vodo.

PS; do motorčka prideš brez problema....odstraniš le posodo za hladilno tekočino ( zamo vijake odstraniš in jo potegneš na PVC motorno plastiko......cevi so sicer kratke, ampak se da, brez da bi kaj poškodoval / odklapljal.)
Motorček je samo na trdo vstavljen v posodo (nič privijačen).
Večji (na zunanji strani je za luči), manjši z T- kosom (bližje mašini) je za prednje/zadnje šipe.
lp
Anže156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Nov 29, 2011 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

TribesMan napisal/-a:Ummm... kakšno pa je to ultraposebno tesnilo? Je mogoče kakšen standarden "o-ring"? Ker to potem dobiš glih v vsaki drugi mesnici...
Ni ravno neko posebno tesnilo, ni pa tud navaden o-ring...sem se pozanimal pri prijatelju ki ima trgovino z avtodeli pa pravi da je težko dobit tako tesnilo, ker se tesnilo zatakne za posodo ipd....bla bla bla....u glavnem kr neki....

Se bom pa čez vikend mal pomatru s tolo varijanto s silikonom (hvala Gricko) pa da vdimo kaj se reši.

Zaenkrat hvala!

Čao
Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-JET...
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

A si siguren da ti pušča pri posodi?
Meni je puščalo pri šobah za pranje žarometov in je nastala kar konkretna luža pod odbijačem ko sem nalil vitrex.
Zdej mam nove šobe na odbijačih je pa mir. :wink:
jtd-M 20V
Anže156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Nov 29, 2011 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Apophis napisal/-a:A si siguren da ti pušča pri posodi?
Meni je puščalo pri šobah za pranje žarometov in je nastala kar konkretna luža pod odbijačem ko sem nalil vitrex.
Zdej mam nove šobe na odbijačih je pa mir. :wink:
Živjo!

Sma z mehanikom pregledala, pa niso šobe za lučke...

Hvala vseen za zanimanje:)

čao
Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-JET...
al4x
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: To Jan 31, 2012 11:21 am

Danes sem malo razkopaval po alfici in probal popraviti pranje žarometov. Cev sm oddelal in priklopil. Ugotovil sem, da pri razdelilcu spušča voda. Za lažjo razlago dodajam sliko
Slika

ko je voda iztekala nisem imel priključenih cevk na pranje žarometov.

Dodajam še shemo

Slika

Torej gre za element št 4.
Edino jaz imam št. 7 priklopjeno direktno na posodo, če je to slučajno problem?
Ali manjka kakšnen del na razdelilcu?

ps. moja alfica ima še par napakic, ki jih poskušam reševati eno za drugo:D
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Bom kar tole temo izkoristil, da ne odpiram nove... Mogoče kdo ve če so šobe na 147ki identične tistim za 156ko?

lp

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=6043751
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Tudi jaz bi izkoristil to temo in sicer sem izgubil le eno bunko, pa me zanima če se da kupiti le bunko in ne cele šobe?

Lp
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Scremer napisal/-a:Bom kar tole temo izkoristil, da ne odpiram nove... Mogoče kdo ve če so šobe na 147ki identične tistim za 156ko?

lp

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=6043751
identične 100% niso....če pa pašejo, pa ne vem
Fullassss
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe Nov 04, 2011 1:31 pm

Js mam na 156 pranje žarometov, pa mislim da na zunanjo obliko niso enake. tut namestitev mislim da ni ista, ker pri mojih mislim da so fiksirane navpično, tu pa zgleda, da se fiksirajo vodoravno.
fox147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Okt 05, 2011 1:19 pm

Zanima me kje bi se dalo kupit šobe za pranks žarometov ker sta mi oba začela spuščat pa me zanima kje bi to lahko dobil(kakšen link bi bil kar dovolj)
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

Odgovori
  • Informacija