DIY: Tempomat: naknadna vgradnja - AR 156, 1.9 JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
bizy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: To Maj 25, 2010 1:32 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Gledal sem kakor v navodilih pise daljsi konektor lahko slikam pa pokazem
bizy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: To Maj 25, 2010 1:32 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Slika
bizy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: To Maj 25, 2010 1:32 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Teh številk ki si na shemi za 156 jtd 16v ni na pinih tudi tistih za 156 jtd 8v tako da res ne vem kako in kaj kateri konektor pa moram pogledat še

ima kdo podoben primer
bizy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: To Maj 25, 2010 1:32 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Lahko kdo prosim pomaga
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Niso napisane številke pri vsakem pinu. Prave so ene od teh ki so pokrite s temi čepki. Na začetku vrste poglej, more bit napisana številka pina, mislim da je celo na dveh krajih, potem pa prešteješ do pravega. Zdaj na pamet ne vem s katerim se začne. Bom jutri pogledal kje imam te konektorje odrezane in ti poslikal številke če bo videt.
Slika
bizy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: To Maj 25, 2010 1:32 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Hvala ti Alro da si mi pojasnil, zanima me ali je potrebna varovalka, moja alfa se mi zdi oz. ni videti da bi imela lucko za tempomat. Kaj mi svetujes ? Se da probat z navadnimi stikali? Ima kdo pine za prodat viska?
PAJCI1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Sep 19, 2011 10:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

bizy napisal/-a:Hvala ti Alro da si mi pojasnil, zanima me ali je potrebna varovalka, moja alfa se mi zdi oz. ni videti da bi imela lucko za tempomat. Kaj mi svetujes ? Se da probat z navadnimi stikali? Ima kdo pine za prodat viska?
Jaz mam pine če kdo rabi!
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Slika

To je lučka in je ne boš videl dokler tempomat ne dela. Če držijo podatki v tvojem profilu imaš enak motor kot jaz, tako da poveži po tej shemi in bo. Lahko probaš tudi z navadnimi stikali kot je opisano v tej temi ---> KLIK (to je tema za 2.4 motor, da ne boš gledal te sheme), čeprav če ti uspe dobit rabljeno ročko bo kot original. Jaz nisem dal nobene dodatne varovalke. Če rabiš pine mi napiši tvoj naslov v ZS in ti jih pošljem po pošti ali pa če ti je PAJCI1 bliže se zmenita, ker vidim da jih ima tudi on.
Zadnjič spremenil alro, dne Ne Jun 10, 2012 11:52 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Še slike kje so številke pinov. Imaš jih na vrhu kjer grejo žice noter, če pa vzameš konektor ven so še na strani konektorja na začetku in na koncu vrste. Potem pač samo prešteješ do pina ki ti rabi.




Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
bizy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: To Maj 25, 2010 1:32 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Hvala ti za pomoc, jutri grem montirat bom
porobau tako kot si mi povedal
Hvala se enkrat za pomoc upam da ratalo
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

A pine si potem dobil ?
Slika
bizy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: To Maj 25, 2010 1:32 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Nisem vzel sem od racunalnika - tako kod te napisano za 2.4 jtd sam ne deluje pomoje morajo biti original pini ce imas viska 4 komade ali ce ves kje se da dobiti se bom zapelo jutr ponj ti posljem zs povej ceno za pine
bizy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: To Maj 25, 2010 1:32 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Zivio Pajc ce si blizu se zmenva za pine, sm pa Alru napisal zs, hvala obema. Zanima me ali obstaja kakšna možnost da alfe kot je moja sploh nimajo moznosti tempomata.
Ce bi prej vidu sporocilo glih dans sm bil v Kobaridu bi se zapelu do Alrota :(
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

bizy napisal/-a:Nisem vzel sem od racunalnika - tako kod te napisano za 2.4 jtd sam ne deluje pomoje morajo biti original pini ce imas viska 4 komade ali ce ves kje se da dobiti se bom zapelo jutr ponj ti posljem zs povej ceno za pine
Ti bom probal že jutri poslat pine če bo ratalo, ker imam precej opravkov in ne vem kako bom s časom.
Glej, če imaš 1.9 jtd 16V, 103kW/140KM in letnik 2003 kot ti piše v profilu more delat. Pomojem si ti kaj izpustil :-k. Shemo uporabiš to ki je v tej temi, prvi post:
- št. 1 na tempo. povežete s št. 77 na rač. mot.
- št. 4 na tempo. povežete s št. 78 na rač. mot.
- št. 5 na tempo. povežete s št. 56 na rač. mot.
- št. 2 na tempo. – prazna
- št. 6 na tempo. povežete s št. 38 na rač. mot.

Ostala vam bo ena žica iz ročice tempomata (št. 3), katero morate povezati na + preko ključa (kontakt). Tega lahko dobite v bližini škatle z varovalkami.
Se pravi na računalnik grejo 4 žice, vklop (ON), + (višanje hitrosti), - (nižanje hitrosti) in reset. Potem pa je treba povlečt še napajanje (12V na ključ) nekje od varovalk. Ma ti imaš ročko za tempomat ali imaš samo stikala ?
Slika
bizy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: To Maj 25, 2010 1:32 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Za enkrat imam samo stikala, če bo delovalo ni problem nabavit novo ročko.

Alro & Pajci pisal sem vam na zs če kdo od vaju dveh utegne poslat pine bi bil zelo hvaležen.
Odgovori
  • Informacija