Menjava zgornjih rok - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Jaz ne vidim variante da spravis vijak ven, ne glede na to kako je obrnjen. Je enostavno predolg.

LP
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Moj mehanik pravi da če obrneš vijak se da... da je to že delal...
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ja ker če je obrnjen, ga zvlečeš ven samo toliko da gre iz prve puše in iz alu nosilca ven, potem gre pa itak roka dol.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Aha kul. Vsak dan nekaj novega :D ....bomo obrnil ob priliki.

LP
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Alan napisal/-a:Ja ker če je obrnjen, ga zvlečeš ven samo toliko da gre iz prve puše in iz alu nosilca ven, potem gre pa itak roka dol.
Če ga obrneš, potem je matica na notranji strani... Ali ni potem vse skupaj malo predolgo. Mogoče drgne v vzmet?
kosir1234 napisal/-a:jah veš da ne more vse lepo pasat če so hotli macphearson prvo notr dat
Aja?

Alan po čem pa to vidiš, ko odpreš havbo? Povej kaj več.

lp
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Mislim da ne drgne.

Glede mcphersna, ko sem imel ravno odprto havbo na 145 in na moji 156 sem opazil nekaj podobnosti, pa vedno mi je bilo čudno zakaj je zato čudo sestavljen oz. zvarjen zgornji del struta v motornem prostoru. Grem stavit da je bil avto že razvit na mcphersnu pa so pač hoteli nekaj več (kot pri zgodbi fiat coupe in gtv zadaj z trailing arm vs. multilink) ker je le alfa in se mora dobro peljati :mrgreen: Seveda jih ni zanimalo kako bo na dolgi rok, samo da se pelje ko je nova :lol:

Slika 156 in del označen s puščico (točno take oblike kot strut na 145/146/155 )

Slika



na 155 (nakazano kako pride strut od 156)

Slika
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
jeba2
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Mar 05, 2010 2:44 pm

jest sem na svoji 156 zamenjal roke ne da bi dal amortizer dol ,samo snel sem plastiko od blatnikov pa se moral sem odsraubat neko skatlo pol je pa slo.je pa res da je na knap.ko pa sem vracal nazaj sem pa obrnil vijak kontra je precej hitreje in lazje,in nikamor ne zapenja.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Alan napisal/-a:Seveda jih ni zanimalo kako bo na dolgi rok, samo da se pelje ko je nova :lol:
Za novinarje na testih :D

Drugače pa zanimivo. Ne bi nikoli opazil. Hvala.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

@alan

nardiva 145 z double wishbone spredaj pa multilinkom zadaj? :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Jah nč... Zgornje in spodnje prednje roke zamenjane. Zadaj zamenjani vzdolžni roki in puše. Zaenkrat še niso zamenjane gumice stabilizatorjev spredaj in zadaj, palčki stabilizatorja spredaj in zadnje štiri prečne roke.

Recimo, da sem že čez polovico obnove podvozja. Ampak meni še vedno nekaj ropota. Sicer precej precej manj kot pred menjavo, ampak še zmerom se sliši tisto tapkanje. Če grem čez ornk grbine se pač sliši normalno "tap", ko pač avto zaječi, manjše grbinice pa generirajo tisto tapkanje, ki se ustvarja, ker ima pač neka zadeva luft. Danes sem preveril vse vijake, da ni morda kateri premalo zategnjen, vendar so vsi ok. Sem pa bolj ali manj prepričan da ropotanje prihaja od spredaj. Iz voznikovega mesta je slišat, kot da prihaja iz desnega kolesa. Če se presedem na desni sedež pa je lokacijo nekoliko težje definirat. Če se spravim zadaj ni na zadnjih kolesih slišat ničesar. Se nekako jasno sliši, da ropota spredaj.

Ima mogoče kdo kakšen namig kaj naj pogledam oz. na kaj naj se fokusiram, predno zamenjam pol avtomobila. Na tehničnem ni opazil ničesar in pravi, da je vse brezhibno.

:cry:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

radio dej bolj na glas :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

kosir1234 napisal/-a:@alan

nardiva 145 z double wishbone spredaj pa multilinkom zadaj? :D
Ti bi rad dal pol za obnovo podvozja 1000 eu pa menjal 20+ puš vsakič :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Alan napisal/-a:radio dej bolj na glas :mrgreen:
Ha ha... Ni pomagal, ker sem še vedno vedel, da poka.

Uglavnem zamenjal sem še končnike stabilizatorja in je sedaj okej. Se mi pa zdi, da sem se mogoče prenaglu z menjavo rok. Morda bi bilo dovolj če bi zamenjal samo omenjene končnike. Po menjavi rok, se je dejansko po vsakem prevoženem kilometru ropot stopnjeval. Po tednu dni se mi je zdel že precej glasen in podoben zvoku od prej.
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Se original roke kaj posebej maže, ko jih staviš gor? Je dovolj da namažeš vijak?
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

TribesMan napisal/-a:Moj mehanik pravi da če obrneš vijak se da... da je to že delal...
eden od uradnih serverjev Alfa (ne bom pisal kateri) tudi naredi, brez da bi jemal amortizer dol (vidu na lastne oči) :)
Odgovori
  • Informacija