zvizganje v motorju 156 1.8ts

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
jeba2
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Mar 05, 2010 2:44 pm

pred nekaj dnevi mi je v motorju zacelo zvizgati,najprej sem mislil da je jermen,pa sem ga zamenjal pa je se zmeraj zvizgalo.nato smo jermen sneli in zalaufali avto brez njega,pa je se zmeraj zvizgalo.zato sem se odlocil za veliki servis.vse sem zamenjal(jermen sponer v.pumpo.rolco...),in ko smo vse sestavili je se zmeraj zvizgal.pa je mehanik rekel da lahko nekje vlece zrak na kaki cevi ali na sesalnemu kolektorju ali kako se rece.ce je kdo imel tak primer bi prosil za pomoc lp Ales
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

preverita lezaj na alternatorju ker se je zgodilo podobno pri mojem kolegu.
Uporabniški avatar
jeba2
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Mar 05, 2010 2:44 pm

jermen je bil snet z alternatorja ter z klime in vseh rolc pa je zvizgalo,ko sem napravil glavni servis smo ga zalaufali zopet brez jermena pa je se zmeraj zvizgalo.najboj se slis ko je avto mrzel,nato pa sele nad 2000 obratov ali vec
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Žvižga počena cev, jermen cvil.

LP
Uporabniški avatar
jeba2
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Mar 05, 2010 2:44 pm

samo katera cev pa,vse sem preiskal,slisi se pa nekje zadaj pri alternatorju.najraje bi zamenjal komplet sesalni kolektor.lahko da je kje pocen
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ma najprej se prepricaj kaj je sploh narobe pol menjaj. In kaj ce ne zvizga kolektor? Bos zabil 400€.

Dobit enega pametnega mehanika, da si vzame cas in komplet preveri kaj je narobe. Ker sedanji mehanik kot kaze ne ve kje je napaka in ti bo menjal vse po spisku, kar mu pade na pamet.

LP
Uporabniški avatar
jeba2
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Mar 05, 2010 2:44 pm

ne ,ne ta mehanik je moj dober kolega,to mi dela zastonj,na netu sem pa zasledil en kolektor za 20 e,samo ne vem kaki je,zamenjano je pa hitro,samo zanima me ali lahko kaj zvizga notri v motorju in ali so kake cevi za zrak zadaj pri steni ker ko nabijem gas zacne zvizgat,ter kaj bi lahko bilo v kolektorju
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Brca v temo: servo pumpo ste preverili?
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
jeba2
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Mar 05, 2010 2:44 pm

servo pumpa lahko zvizga samo ko zavijas,ne pa ko avto stoji in mu dodas obrate,ali pa se motim
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Motiš se. Prideš na pir pa poslušat kak poje?
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
jeba2
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Mar 05, 2010 2:44 pm

a pa jo je tezko zamenjat ker eno mam v garazi
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

kot je meni mehanik povedo (tudi moram zamenjat, ker poje in fučka ko hudič) ni lih enostavno, ker se (vsaj pri 2.0 motorju) nahaja na sovoznikovi strani med motorjem in požarno steno. Placa praktično ni...
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
jeba2
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: Pe Mar 05, 2010 2:44 pm

bom jutr avto dvignu pa pogledov,drgac se pa prav na tisti strani slis,pri alternatorju tam nekje,a pa ti zvizga tud ce volan obracas ker pr men se nic ne slis ampak samo ko dodam gas
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Nisi rekel, da ste imeli jermene dol? Se pravi tudi iz servo črpale, ali? Preveri tesnilo okoli gas lopute (tesnilo med loputo in kolektorjem). Malo z vedejem ali kakim podobnim sprejem okoli našpricaj pa posluš, če žvižganje kaj spremeni frekvenco. Jaz sem že imel tak primer, sicer ne na alfi.
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

ko obračam volan nič bolj kot vedno. Zvizga v "soglasju" z motorjem - daš gas, glasneje je. Sem pa siguren v to, da je servo pumpa, ker so mi potrdili 3-je (!!!) mehaniki.
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Odgovori
  • Informacija