Alfa Romeo GT JTD 16v (zore89)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Pred kratkim menjane ploščice spredaj , kot sem opazil bojo diski še nekaj časa dobri, ju3 pa k Novaku odstraniti spodnji katalizator pa da vidimo zvok :)

V kratkem pridejo pa še športne vzmeti, -3cm verjetno kar eibach pro kit , če pa ima kdo kaj za prodati pa naj javi, me pa zanima ce bo pri -30mm in 225/40/18 ribalo? bi moral vzeti mogoče 35 visino gume, feltne so pa 40 ET pridejo pa tudi distančniki.
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Nic ne bo drajsalo. Imam sam nizje in isto dimenzijo pa je OK! Edino glede kata mi ni jasno, kaj je smotr. Zvoka tako ali tako ne bos imel, pa ni vazno kaj naredis!
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

če meni 235/35/19 zimaki ne ribajo potem.....
Slika
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Yagi-san napisal/-a:Nic ne bo drajsalo. Imam sam nizje in isto dimenzijo pa je OK! Edino glede kata mi ni jasno, kaj je smotr. Zvoka tako ali tako ne bos imel, pa ni vazno kaj naredis!
Zvok je že in to kar taprav , lahko ti potrdita uporabnik Ziga in Mico, bom pa tudi na kaksnem meetu bo možno slisat zadevo , je pa sedaj gor KN vgradni filter in pa CSC zadnji lonec ki sem ga kupil od forumaša Witboya.

Koliko se pa da nizati da taka dimenzija še nebi čohala, in kakšne vzmeti / gewinde ali kaj imate gor, prosim če napišete tisti ki imate GTjko kaj imate gor in kako se obnese, da malo vem do spomladi, iščem pa nekaj bolj ugodnega ne ravno najdražje ;)

lp
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Evo katalizator odstranjen zvok morm rect da je nad pricakovanji ;). Video pride v kratkem. So pa na avtu po novem rumene meglenke in vidljivost v megli je odlična!

Nacrti za prihodnost pa so:

temnenje stekel
nabava 18 col pnevmatik
sportne vzmeti( se se odlocam katere ,verjetno eibach pro kit)
menjava zgornjih vilic , prekom s powerflex pusami
preobleciti prestavno bunko
porihtat sedez ( na sedalnem delu se mi je malo zacel parati)
spomladi enkrat pa se velik servis
nabava xcarlinka ali nekaj v tem smislu za mp3je
menjava cevi za zrak ki pride na zracni filter

LP
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

ZORE89 napisal/-a: nabava xcarlinka ali nekaj v tem smislu za mp3je
Priporočam Blaupunktov Bluetooth modul. Pri Radio Vili nov za 40€ pa imaš še prostoročno telefoniranje zraven ;)
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Pa a to potem lahko samo usb poslusas pa ce hoces CD moras odklapljat ali salter vezati vmes tako kot ce si naredis aux izhod ali ni potrebe?
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Binji napisal/-a:
ZORE89 napisal/-a: nabava xcarlinka ali nekaj v tem smislu za mp3je
Priporočam Blaupunktov Bluetooth modul. Pri Radio Vili nov za 40€ pa imaš še prostoročno telefoniranje zraven ;)
Ti imš to montirano? Kako pa deluje? Predvsem me zanima kako je z branjem mp3 v mapah, ali imaš lahko samo 6 map (toliko kot je CDjev pri changerju) in potem znotraj tega komade ali je možno imeti v vsaki mapi še podmape? Koliko pa stane montaža, če si slučajno še pri njih montiral?
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

J bi te pa se vprasal ce mogoce delajo obvolanske komande glede na to da je blaupunk znamka.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

To zaznava radio kot cd changer, tako da preklopiš radio na CD CHANGER in poslušaš od tam. Zato pa morajo biti mape tudi takoj kot pri Xcarlinku... CD1, CD12.. do CD6. Znotraj map pa ni nekih groznih omejitev glede števila datotek kot vem.

Mene zaenkrat sicer zeza, da ko se poveže, začne avtomatsko predvajat glasbo s telefona. Moram potem ugasnit, da skoči nazaj na USB.
Je treba pa posodobit firmware ko nabaviš, da je vse ok. Mene je zelo zezalo povezovanje, dokler nisem posodobil.

Volanske komande delajo, ampak moraš nabaviti še Y splitter kabel (imajo tudi pri Radio Vili).

Več informacij je pa tudi tukaj: http://www.alfaowner.com/Forum/ice-and- ... grade.html
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Da malo updatam temo in sicer na avtu se je menjalo:

- Prednji ikolesni ležaj
-Cev za zrak
-odstranil se je tudi sredinski katalizator
-počasi pa potekajo priprave na obnovo platišč do spomladi

Se je pa pred kratkim obrnilo okroglih 150 000 na števcu vendar je slika šla s telefonom ki se je prodal
:|

Pa še nekaj slik:

Slika

Slika

Slika

In pa še zvok, vendar je treba poslušati v živo:

http://www.youtube.com/watch?v=DFwW9aEaoms

Plani za naprej:

Gume do spomladi 225/40/18
Eibach pro kit
Temnenje stekel
Velik servis
Downpipe in čipiranje pri Tribesu
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Slabo se sliši, dej probaj snemati pri 150 km/h v parkirni hiši. -H- -H- Pa še kakšnega pešca nabij za bolj globoki zvok #-o
Slika
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Spet se nekaj dela , saj bo kmalu pomlad in bo treba lepoto preobut v 18 col , zato se je naredila mašinca za poliranje platišč.
Video pride
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ZORE89 napisal/-a:Spet se nekaj dela , saj bo kmalu pomlad in bo treba lepoto preobut v 18 col , zato se je naredila mašinca za poliranje platišč.
Video pride
Zore, delaš samo zase ali sprejemaš tudi naročila? Namreč jaz se postavim v vrsto.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Zaenkrat da se malo privadim pa ulaufam samo zase drugače se bo pa dalo vse zmenit :)
Prvo svoje sprobam, potem se zmenmo brez problema :D
Odgovori
  • Informacija