Pranje vetrobranskega stekla in žarometov - AR 147 /156 /GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

fox147 napisal/-a:Zanima me kje bi se dalo kupit šobe za pranks žarometov ker sta mi oba začela spuščat pa me zanima kje bi to lahko dobil(kakšen link bi bil kar dovolj)
imaš original???

če ja, potem niso šobe nič krive - seveda da puščajo, saj so montirane nižje od posode za vodo....posledično steče / spumpa vso tekočino ven (kot pri pretakanju vina iz sodov - na cug :mrgreen: )

na napeljav imaš zato ventil, ki tega ne dopušča, če ni zadostnega pritiska (ko sprožiš pranje, pa pritisk naraste in voda začne špricat)

zdej, ene šobe imajo ta ventil direktno na šobi, za 156ko pa so šobe samostojne, ventil pa je za obe šobi skupaj.....147 mislim da ima podobno. Tudi na 166ki je tak ventil....

po mojem ti samo ta ventil ne deluje več ok
nejchy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 46
Pridružen: So Feb 08, 2014 6:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kranj
Kontakt:

živjo! :D
Mene pa zanima, če kdo od vas ve prijateljica ima alfo 156 1.9 jtd, 85 kw, 02 letnik in ji je počila posoda zele čez zimo in ji sprot usa vn steče pa me zanima ali mogoče paše tudi od kakšne bencinarke posoda za vitrex. Hvala :)
AR156aljaz
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 7:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kamnik

...Kokr je men znann so use posode iste,od vseh ar156
ThaOne
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Maj 11, 2009 1:33 pm

rabim pomoč

na 147 mi ne dela pranje prednjega stekla, tudi recimo brislaci ne začnejo avtomatsko brisat ko potegnem ročko

pumpica dela, ker pranje zadnje šipe deluje

nekaj sem že gledal varovalke in so tudi videti cele, čeprav je vse v italijanščini pa nisem točno razumel

ali je problem v ročki ali kje drugje?
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Za pranje zadnje šipe je druga pumpa... možno, da je stikalo v ročki. Probaj briko naredit med kontaktoma na ročki.
Alfa Romeo Giulietta
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

Ne dela mi pranje stekel. Ne spredaj, ne zadaj, ne luči. Motorček se sliši. Se komu kaj sanja, preden podrem polovico avta
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Če se motorček sliši pol je edin lahk pumpa hin, ni vode ali pa zamašene cevke.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Prvo nalij tekocino za pranje dokonca in naj nekdo vklopi brizganje. poglej kje kaplja.. mozno da se je cevka staknila kje oz pocila. Lahko je pa krivec ventil na vodu ki preprecuje uhajanje vode nazaj v posodo ( nepovratni ventilcek ) . Lociran je recimo da 1m od posode. Prvo bi jaz probal ce dela pumpica tako da bi na pumpico nataknil novo cevko ( dolzine recimo 50cm ) in sprobal ce sploh tece iz pumpe. Lahko da sploh ne pozene vode slisi se pa vseeno.
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

Ne kaplja nikjer. To sem že gledal, ker tudi vitrexa se nikjer ne voha. Ah, bom takrat gledal, ko bom imel odbijač dol. Do takrat pa šprica program :D
bostjannn
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Okt 19, 2012 10:05 pm

Pozdravljeni, ce si lahko malo sposodim temo. Namrec ena zival mi je prisla v motorni prostor (odtisi tack) in mi pregrizla cevko, ki poteka od rezervarja za pranje stekel do šob. Zanima me ce je ze imel kdo podobno tezavo, je problem zamenjati to cevko, kje jo sploh kupiti? Avto je alfa gt 2005
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Dobiš jo sigurno na servisu, je cca 20€. Meni jo je sicer menjal mehanik, je pa enostavna menjava.
http://ricambi.alfisti.net/product_info ... s_id=10040" onclick="window.open(this.href);return false;
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Axi napisal/-a:Dobiš jo sigurno na servisu, je cca 20€. Meni jo je sicer menjal mehanik, je pa enostavna menjava.
http://ricambi.alfisti.net/product_info ... s_id=10040" onclick="window.open(this.href);return false;
Mene pa zanima te šobe za špricanje ko mi šprica samo 4 curke nič ne razprši tekočine je to normalno ali so zanič.
bostjannn
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Okt 19, 2012 10:05 pm

Axi napisal/-a:Dobiš jo sigurno na servisu, je cca 20€. Meni jo je sicer menjal mehanik, je pa enostavna menjava.
http://ricambi.alfisti.net/product_info ... s_id=10040" onclick="window.open(this.href);return false;

Sem klical stepancica, jo majo za 22€, jutr grem zamenjat. Da bom lahko sajbo spucal, ker na suho ne gre xD pa tudi drug mesec mam tehnicnega in bi se lohk kej upiknu v to.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

kako velika pa je posoda ta za vodo ?
super
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

toliko ta za vodo posoda je velika

Slika

jo potrebuješ?
Slika
Odgovori
  • Informacija