Tehnični pregled in DPF

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Za vse nas ponosne lastnike vozil z DPF filtri :evil: . Včeraj govoril s kolegom, ki dela na tehničnih pregledih. Dobil zelo koristno informacijo. Prihaja kao nova uredba in nove naprave za merjenje izpustov škodlivih plinov v luft. Tako, da se v bližni bodočnosti ne bodo več merili samo izpusti CO2 ampak tudi trdi delci v izpustu. To pomeni, da tisti, ki so izrezali ven DPF-je, bo to računalnik na T.P. pokazal. Upam, da nimam prav in da tega ne bodo uvedli.
kaj vi mislite?
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Hvala bogu!

1.) Manj onesnaževanja zraka (kateri je že tako preveč onesnažen),
2.) Če kupuješ vozilo za mestno vožnjo kupi bencinarja in ne dizla, saj je dizel prvotno mišljen kot vozilo za relacijske vožnje.

Upam, da bodo kazni velike. Je že čas da se zavemo še malo več kot poraba vozila. Dpf je z razlogom v vozilu in ne da bi delal uporabniku preglavice. =D>

Res je moj post slišati malo premaknjeno, samo če nam ni vseeno za okolico bomo vsi razumeli in se strinjali, no vsaj upam. Skratka vsaka malenkost v dobro šteje.


Lp
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ziga_ napisal/-a:Hvala bogu!

1.) Manj onesnaževanja zraka (kateri je že tako preveč onesnažen),
2.) Če kupuješ vozilo za mestno vožnjo kupi bencinarja in ne dizla, saj je dizel prvotno mišljen kot vozilo za relacijske vožnje.

Upam, da bodo kazni velike. Je že čas da se zavemo še malo več kot poraba vozila. Dpf je z razlogom v vozilu in ne da bi delal uporabniku preglavice. =D>

Res je moj post slišati malo premaknjeno, samo če nam ni vseeno za okolico bomo vsi razumeli in se strinjali, no vsaj upam. Skratka vsaka malenkost v dobro šteje.



Lp




Saj oneznaževanje zraka, a pri meni ko dela avto regenneracijo DPF-ja, se za avtom kadi plavo in smrdi ko hudič, a to je pa ekologija?
Kot drugo nevem točno, ampak bencinarji imajo na isti motor več izpudtov CO2.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ridley napisal/-a:
Saj oneznaževanje zraka, a pri meni ko dela avto regenneracijo DPF-ja, se za avtom kadi plavo in smrdi ko hudič, a to je pa ekologija?
Kot drugo nevem točno, ampak bencinarji imajo na isti motor več izpudtov CO2.
fant..... saj DPF nima veze z CO2.....ampak z izpustom (lovlenjem) trdih delcev v izpuhu, ki so škodljivi direktno za človeka ( ki jih vdihuje). CO2 je "škodljiv" za okolje, trdi delci pa direktno za tebe (nas) ....stvar je tudi rakotvorna in to se proba preprečiti z DPFjem

Sama ekologija je pa tako tako, saj z DPFjem avto požre cca 1 l več, torej je "bolj umazan" izpuh za okolje, ni pa direktno nevaren za ljudi (ni trdih delcev... oz jih je manj)
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Gricko napisal/-a:
ridley napisal/-a:
Saj oneznaževanje zraka, a pri meni ko dela avto regenneracijo DPF-ja, se za avtom kadi plavo in smrdi ko hudič, a to je pa ekologija?
Kot drugo nevem točno, ampak bencinarji imajo na isti motor več izpudtov CO2.
fant..... saj DPF nima veze z CO2.....ampak z izpustom (lovlenjem) trdih delcev v izpuhu, ki so škodljivi direktno za človeka ( ki jih vdihuje). CO2 je "škodljiv" za okolje, trdi delci pa direktno za tebe (nas) ....stvar je tudi rakotvorna in to se proba preprečiti z DPFjem

Sama ekologija je pa tako tako, saj z DPFjem avto požre cca 1 l več, torej je "bolj umazan" izpuh za okolje, ni pa direktno nevaren za ljudi (ni trdih delcev... oz jih je manj)
Saj dobro vem "fant" da DPF preprečuje uhajanje trdih delcev v zrak.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz pa ravno razmišljal o odstranitvi.
Zdaj bom pa še malo počakal...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

ziga_ napisal/-a:

Upam, da bodo kazni velike. Je že čas da se zavemo še malo več kot poraba vozila. Dpf je z razlogom v vozilu in ne da bi delal uporabniku preglavice. =D>




Lp
p.s. sam kolko prebiram po forumu ma dost folka kaj probleme z dpf-ji,jaz če bom kupi dizla ga prvi dan zrežen stran,ker to kaj se dogaja z temi dpf-ji te prime srat al pa sam za grabo zapelat.

l.p.
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Ne me držati za besedo, da bojo to na tehničnih uvedli v kratkem, ampak v bližnji bodočnosti sigurno.
Nova vozila, ki imajo vgrajene DPF-je imajo nekakšen novi sistem kjer DPF ves čas opravlja regeneracijo ne tako kot naši ki to naredijo , ko se zabašejo nekje na 80%.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ridley napisal/-a:
Gricko napisal/-a:
ridley napisal/-a:
Saj oneznaževanje zraka, a pri meni ko dela avto regenneracijo DPF-ja, se za avtom kadi plavo in smrdi ko hudič, a to je pa ekologija?
Kot drugo nevem točno, ampak bencinarji imajo na isti motor več izpudtov CO2.
fant..... saj DPF nima veze z CO2.....ampak z izpustom (lovlenjem) trdih delcev v izpuhu, ki so škodljivi direktno za človeka ( ki jih vdihuje). CO2 je "škodljiv" za okolje, trdi delci pa direktno za tebe (nas) ....stvar je tudi rakotvorna in to se proba preprečiti z DPFjem

Sama ekologija je pa tako tako, saj z DPFjem avto požre cca 1 l več, torej je "bolj umazan" izpuh za okolje, ni pa direktno nevaren za ljudi (ni trdih delcev... oz jih je manj)
Saj dobro vem "fant" da DPF preprečuje uhajanje trdih delcev v zrak.
torej???

če veš, kaj potem sprašuješ in pišeš neumnosti?
Glede na starost , pišeš stvari, ki bi jih lahko pripisali mladini, ne pa odrasli osebi.
lp
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

LaŠko-TeaM napisal/-a: p.s. sam kolko prebiram po forumu ma dost folka kaj probleme z dpf-ji,jaz če bom kupi dizla ga prvi dan zrežen stran,ker to kaj se dogaja z temi dpf-ji te prime srat al pa sam za grabo zapelat.

l.p.
niti ni tako hudo....prvi DPFji so meli res probleme (tako kot včasih katalizatorji, ko so prišli v uporabo in so crkovali po 100 kkm ali še prej .....sedaj pa ne slišiš več, da bi crknili), ravno tako tudi novejši DPFji niso več tako občutljivi......če pa vsak dan delaš relacijo 3 km in to brez kakih daljših voženj, potem pa te res čaka problem....pa ne le z DPFjem ampak še marsičem drugem pri sodobnem dizlu
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Gricko napisal/-a:
ridley napisal/-a:
Gricko napisal/-a: fant..... saj DPF nima veze z CO2.....ampak z izpustom (lovlenjem) trdih delcev v izpuhu, ki so škodljivi direktno za človeka ( ki jih vdihuje). CO2 je "škodljiv" za okolje, trdi delci pa direktno za tebe (nas) ....stvar je tudi rakotvorna in to se proba preprečiti z DPFjem

Sama ekologija je pa tako tako, saj z DPFjem avto požre cca 1 l več, torej je "bolj umazan" izpuh za okolje, ni pa direktno nevaren za ljudi (ni trdih delcev... oz jih je manj)
Saj dobro vem "fant" da DPF preprečuje uhajanje trdih delcev v zrak.
torej???

če veš, kaj potem sprašuješ in pišeš neumnosti?
Glede na starost , pišeš stvari, ki bi jih lahko pripisali mladini, ne pa odrasli osebi.
lp
Prepotentne in pametne osebe kot si ti imamo v politiki zato pa je tako v naši državi. #-o
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ridley napisal/-a:
Prepotentne in pametne osebe kot si ti imamo v politiki zato pa je tako v naši državi. #-o
Jaz sem svoje utemeljil, ti pa si???
jaz sem napisal, samo kaj nimaš prav in na lep način, ti pa si spraševal neumnosti, sedaj pa še žališ za brez veze...

Če sem jaz prepotenten... :doubt: .......sicer pa nima smisla, uživaj v peskovniku

Pa sorry za vse off topice ostalim
lp
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Gricko napisal/-a:
ridley napisal/-a:
Prepotentne in pametne osebe kot si ti imamo v politiki zato pa je tako v naši državi. #-o
Jaz sem svoje utemeljil, ti pa si???
jaz sem napisal, samo kaj nimaš prav in na lep način, ti pa si spraševal neumnosti, sedaj pa še žališ za brez veze...

Če sem jaz prepotenten... :doubt: .......sicer pa nima smisla, uživaj v peskovniku

Pa sorry za vse off topice ostalim
lp
V peskovniku je zelo lepo, tudi tebi lep pozdrav.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Sej pri dizlih že zdaj merijo samo trde delce (sajavost izpuha) in nič drugega... nobenega CO2 ali kaj podobnega. To se meri samo pri bencinarjih.

Problem bo če bodo začeli meriti avtomobile pod obremenitvijo (na valjih)... tam bi se pa znalo kaj zakomplicirati.
Uporabniški avatar
ridley
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Jan 16, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Odgovori
  • Informacija