Izguba ključa

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
ALFA 166 JTD
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Sep 10, 2013 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MURSKA SOBOTA

lp,ima mogoce kdo idejo kako do drugega ključa ker sem izgubil originalnega z kodo in pilotom?
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

ALFA 166 JTD napisal/-a:lp,ima mogoce kdo idejo kako do drugega ključa ker sem izgubil originalnega z kodo in pilotom?
Kluč lahko dobiš kjer koli za male pare, koda pa je drug problem. Če imaš ŠE enega (kot bo moral imeti 2) je stvar na pooblaščenem servisu veliko lažja.
Če pa nimaš nobenega pa imaš 2 možnosti
-da naročiš na pooblaščenem servisu ključ za tvoj avto (bolje 2)
-da naročiš samo kodo in zamenjaš vse klučavnice na avtu z rabljenimi in imaš drug ključ.
Prva je vsekakor ljubše.
Aja btw, če nimaš možnsti užgat avto ga boš mogel "nekak" spravit do tega servisa. Avtovleka.
Pa po možnosti boš mogo vdret vanj.
Vzami kos močne žice, idi pri voznikovih vratih not in zahaklaj sovoznikovo kljuko in jo potegni.
Vrata gredo kr težko vstran zvit, da dobiš žico not ;)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
ALFA 166 JTD
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Sep 10, 2013 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MURSKA SOBOTA

sem klico na alfa servis baje čez 200 eur :( ,mam še enega bom šel k klučavničarju dal naredit še enega in potem prilimal kodo na ključavnico
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Kodo boš moral dat na pravo mesto, da bo funkcioniralo. Je pa to res najcenejša rešitev. Drugače če dobiš nov ali rabljen ključ z čipom ti ga na Avtoelektroniki v 15 minutah sprogramira za tvoj avto. Kolk računajo nevem ker smo meli đabe :D
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Mislim, da koda ni tak problematična. Jaz sem jo dal samo k števcu tam kjer so lučke pa je delovalo :D
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
PAJCI1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Sep 19, 2011 10:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Če maš kasko ti ga zavarovalnica časti.
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Pozdravljeni!

Ko sem kupoval avto, 159 letnik 2010,, nisem dal povdarka na rezervni ključ, pa na key code kartico. Zdaj mi je presneto žal. Nikoli si ne bi mislil, da je to lahko tako drago. NA avto triglavu so mi rekli, da bi ključ z daljincem, tri tipke,.. prišel 250 + kodiranje pa še neki,, se pravi več kot 300 evrov... wa da fak... PRavijo da ni druge možnosti, kot da mi oni pridobijo kodo iz fabrike preko številke šasije, in to preprogramirajo.

Res bi blo fajn slišat, da se da to narest kaj ceneje.. V nasprotnem primeru pač bo treba skeširat še to...

hvala, lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Jaz sem ga dobil lani od zavarovalnice, ker imam v kasku tudi izgubo ključa. Sam ključ je bil 280€ + 20€ kodiranje. V primeru, da nimaš kode ključa, mislim, da pride še 80€ koda.

Če nimaš izgube ključa v kasku, je najbolje, da počakaš, da steče in si ga nato dodaš v polico in boš v najslabšem primeru kril samo kodo.
Senza cuore saremmo solo macchine
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

ma nimam niti kaska...

Zdej sm klicu prodajalca... ki mi je že takrat obljubil drug ključ, pa itak samo neki izgovori.. da kao bo,, čez tri tedne... pa take. Itak ne verjamem.
Da bo kao en privatnik, ki dela za njih, preko AvtoTriglava zrihtal kopijo ključa za 70 evrov:) Pustmo se presenetit in počakam tri tedne.., na koncu pa vem kaj me čaka.
Ker na AvtoTriglavu je rekel, da moram osebno prist tja,da se identificiram.,. kao da ne kdo drug naredi in mi ukrade avto. Ta mojster bo pa kao preko nekega privatnika,, ki je slučajno zdej v bolnici :), zrihtal vse.

A je kdo na tekočem. Če recimo kupim rabljen kjuč od neke razbite, pa potem na Avto triglavu keyCode. A se da potem ta ključ preprogramirat?
Ali je ključ omejen samo na eno programiranje? Tko nekako mi je na AT-je rekel.

no bomo videli...
rock n' roll
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Renault je pred leti za Cliota majn kompliciral.
Avto je bil kupljen z enim ključem, šlo se je na servis po šasiji naročilo novega iz Francije. Prišel je kodiran, rekli so ca. 100€ in je blo to to.

Za Alfo pa nimam izkušenj.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Ne gre drugače kot nov ključ in kartico z elektronsko kodo, ne nasedaj da bo nekdo zrihtal ključ... če ni original NE BO delalo.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Itak da dela neoriginal, vsak resen majster k kljuce dela ti skodira vsak mal starejsi avto...jeba je ker nima kljuca in koe
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

mkavci9 napisal/-a:ma nimam niti kaska...

Zdej sm klicu prodajalca... ki mi je že takrat obljubil drug ključ, pa itak samo neki izgovori.. da kao bo,, čez tri tedne... pa take. Itak ne verjamem.
Da bo kao en privatnik, ki dela za njih, preko AvtoTriglava zrihtal kopijo ključa za 70 evrov:) Pustmo se presenetit in počakam tri tedne.., na koncu pa vem kaj me čaka.
Ker na AvtoTriglavu je rekel, da moram osebno prist tja,da se identificiram.,. kao da ne kdo drug naredi in mi ukrade avto. Ta mojster bo pa kao preko nekega privatnika,, ki je slučajno zdej v bolnici :), zrihtal vse.

A je kdo na tekočem. Če recimo kupim rabljen kjuč od neke razbite, pa potem na Avto triglavu keyCode. A se da potem ta ključ preprogramirat?
Ali je ključ omejen samo na eno programiranje? Tko nekako mi je na AT-je rekel.

no bomo videli...
itaq boš rabil nov keycode. in ti bo moral sprogramirati oba ključa starega in novega. tko da ni razlike al ti sprogramira rabljenega ali novega.
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

kolkr sem jst razumel, je ta ključ narejen tako, da ga lahko samo enkrat sprogramiraš.

Neki bluzim... ampak jaz si predstavljam, da bo ta sedanji ključ ostal tak kot je, brez tikat, na nov ključ (še nerazdevičen) :) bojo pa zapekli kar je na originalu. NE vem... bom poročal kje bo naugodneje.

Zdej me je celo Avto Jolly kjer sem kupi avto klical, in dal številko od pooblaščenca v Kranju - Podboršek. Njim sem poslal kopijo prometnega in v ponedeljek mi povejo kol bi to pri njih stalo.
lp

tuki je neka debata

http://forum.alfa156.net/forum/forum_po ... PN=0&TPN=1" onclick="window.open(this.href);return false;
rock n' roll
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

A si mar z Gorenjske, da so te k tem kljukcem napotili?
V LJ imaš AT, ki je prvi naslov za kaj takega.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija