Koliko ste se največ peljali s svojo alfico?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

No alfasan ima skoraj prav :D

kaznivo dejanje je lahko vožnja po avtocesti s hitrostjo 260km/h (minimalna hitrost), vendar sama slika + hitrost to ni. Potreben bo vsaj video in ena od lastnosti, da gre za kaznivo dejanje in ne prekršek, torej nevarno prehitevanje, neupoštevanje varnostne razdalje ali povzročitev nevarne situacije. V nasprotnem primeru morajo pa najprej kazenski zakonik spremenit :)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

en zanimiv članek na temo hitre vožnje.

http://www.siol.net/avtomoto/nasveti/va ... obahn.aspx

Jaz osebno nisem proti hitri vožnji, kadar so vsi dejavniki opisani v tem prispevku izpolnjeni.

Kaj se zgodi kadar imampo na voljo avtocesto z neomejeno hitrostjo.
Psihološki efekt razumnih ljudi:
kadar nismo fizično pripravljeni in kadar pogoji ne omogočajo hitre vožnje preprosto vozimo počasi. in obratno seveda, kara nam predpisi tudi omogočajo.

In efekt v ostalih državah, še posebej tam kjer so šoferji bolj temperamenti, mentaliteta pa na sropnji bonobo šimpanzov.
Udri do daske. in pa prisotnost stresa zaradi prekrška, torej strah pred policaji pri visoki hitropsti tudi naredi potne roke.

Nemci niso tako zabiti, le atomobilov ne znajo delat :) za moj žep se razume.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

v tem prispevku je delno kar prav povedano, le tisto me moti v smislu če se voziš po predpisih ustvarjaš kolono in ti drugi trobijo in kažejo sredinec, no tu se popolnoma NE strinjam z tem. Če bi se ljudje vozili po omejitvah (oz. da bi vedeli koliko je sploh omejitev) nebi delal kolone in te bi le redko kdo prehitel... pa tudi sredincev verjetno nebi videl... Se pa redno vozim v koloni izven naselja z 60-70kmh... zakaj? Ker verjetno nekdo ne ve koliko je omejitev ali pa je samo nesposoben prehitet traktor... z ostalo vsebino zgornjih prispevkov bi se pa kar strinjal.

lp
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Ja, tako nekako kot je Urbi rekel. Če bi ljudje malo bolj gledali kje je kakšna omejitev hitrosti in kakšni so primerni pogoji na cesti, bi bilo pol manj problemov.

Tako pa potem pri nas res izpade, kot da imamo samo dve kategorije voznikov. Prvi, ki ne vedo koliko je omejitev in kje se sploh vozijo in zato potem peljejo po ravni, pregledni cesti 60-70 (skratka enako kot je pred tem peljal čez naselje; 2x narobe) in na drugi strani "norce", ki gredo takega voznika prehitevat s kančkom jeze.
Če bi se držali vsi vsaj nekih logičnih omejitev bi bilo pol manj, za moje pojme, nepotrebnih prehitevanj, ker pač nekdo ne ve ali ne upa peljat po omejitvi.

Čedalje več voznikov tudi sanja za volanom. Kar koli že dela za volanom, vozi ne. Zeleno luč na semaforju štartamo povprečno vsaj 3 sekunde prepozno, v rondoje še danes 3/4 ljudi ne zna "dinamično" zapeljat in izpeljat (žmigavc prižge za v rondo (adijo pamet), iz rondoja ga seveda ne da; razvrščanje temu primerno katastrofalno), pri zavijanju z glavne ceste daje večina ljudi žmigavc šele ko do konca pribremza in že začne zavijat,.. ja hvala lepa ker si me opozoril, da boš odvil s ceste, ampak do takrat sem že pogruntal kaj hočeš naredit, tako da bv da si ga sploh prižgal, itd. itd...

Skratka vožnjo jemljemo malo preveč z levo roko
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

didi napisal/-a:Zdajle 255 po ac gradiska-banjaluka. Ar 166 3.0 V6 24V
Res lep kos avtoceste. Pa žive duše ni nikjer.

:mrgreen:
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Tega tipa pa predlagam za mandatarja!!

Splača se kliknit tudi ostale

Tale je krasna - http://www.youtube.com/watch?v=oaicSAjJDvw
jacko83
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Jan 06, 2013 6:53 pm
Kraj: celje

AR 33 1,5 205 kmh ( po števcu seveda )
AR 155 2,5 V6 235 kmh
AR GTV 2,0 16V 220 kmh
AR 166 2,4 jtd 136 km 200 kmh
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

V času mlade norosti:

AR 164 3.0 QV - 260 km/h (po števcu)
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Wilson
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: Če Mar 17, 2011 7:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

Junij 2011 z mojo 159 sw 2.4 jtd 200 konjev sva s stricem od žene (stric star 64 let, od mladosti alfist) on je vozil sva šla 235 km/h po števcu pa normalno sva se pogovarjala in občudovala stroj. Po moje če bi ga še držal bi šlo še več samo ga ni. Res občutek je bil kot da greva 130 in ne 235.

Res dober avto !!!

Toliko
Brez duše bi bili le stroji

1. 156 sw 1.9 jtd 140 l.2004
2. 147 1.6 ts 105 l.2001
3. 159 sw 2.4 jtd 200 l.2006
4. 145 1.7 boxer l.1997
5. 156 1.8 ts l.2000
6. 159 sw 1.9 120 l.2007
7. ?
Uporabniški avatar
kostolomc
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: To Dec 20, 2005 6:24 pm
Kraj: "Moj dom je Lublana ...."

za enkrat "samo" 223 ...do konca še nism mel priložnosti stisnt
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

199 po Garminu, nemška avtocesta, 156 SW 1.9 JTD 140KM s čip tuningom in trugo na strehi.

Z 159 2.0 sem šel 200, za več še ni bilo priložnosti, popolno nedramatično.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Mal pa pogrešam Gtv, še vedno nisem presegel njenih 261 po gps-u...
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Okoli 180, za par sekund, samo iz firbca. Niti slučajno me ne zanima končna hitrost niti nimam namena testirati koliko gre (ne vem zakaj bi). Po moje je 160 na ac (kjer je to varno) max. Razna pretiravanja (preseravanja) in testiranja koliko avto gre po ac (ali celo po regionalki) so zame neumnost, če že odmislimo nevarnost in ogrožanje drugih (in samega sebe). Ampak, to je smo moje mnenje, ostali pa kakor jim paše.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Moja Julka 219 po garminu v Nemčiji :) pa bi še šlo malo več - zmanjkal placa ..... še 3X probal pa ni šlo, preveč gužve. Nazaj domov pa ena sama kolona .....
Zelo pozitivno presenečen nad mirnostjo vozila. =D>
Koliko je bilo to po števcu pojma nimam, sem preveč gledal promet :(
Odgovori
  • Informacija