Trese v mirovanju - AR 156 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Tile 4 nosilci so aktualni.. al sem kaj falil? To je pod powerplant suspensions za moj mlinček:

Slika

Slika

Slika

Slika
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Ja. tile 4 so. Je pa cena zasoljena. Vsi štirje pridejo cca 300 evrov. Pri meni je bil najbolj načet tisti na menjalniku in tisti zgornji,1. na tvojih slikah. Menjava je lahka, razen zadnjega menjalniškega.
Kako se sliši zanič vztrajnik imaš v moji temi video. Ko si stiskal in spuščal sklopko se ga sliši na tvojem videu, sam še ni kritičen bo pa kmalu. Glede na to da ti trese in rožlja desno pri jermenih je verjetno jermenica glavne gredi ali pa rolca.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Vztrajnik se ne sliši več brez mikrojermena, se pravi verjetno tiste zvoke pri stiskanju kuplunge spušča kaj drugega :D Uglavnem jutri grem po materjal okol mikrojermena in mikrojermen, prvi nosilec sem pogledal in je OK, vsaj na pogled je kot nov (sem ga tut kr fajn vlekel gor dol), tisti na menjalniku pa tudi zgleda ok, nevem pa kako bi testiral 100% razen da dam drugega gor.

Tisti prvi očitno najbolj trpi pri 2.4 motorjih, kolega je mel čist utrganega...


BTW, na avatarju maš svojo roko? =D>
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

če se ti zdi, da sedaj trese avto......ko boš dal notri nove trše (cele) nosilce, se bodo vibracije prenašale še bolj " optimalno" :mrgreen: ...ugani kaj / kako bo potem v avtu :mrgreen: :mrgreen: been there, done that :mrgreen:

meni se je začelo to tresenje ravno po menjavi slabih nosilcev......pa še nisem našel osnovnega vzroka
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

P*zda, vidim da mam kr taprav podpis odkar mam Alfo :lol: Upam da bo nove jermenica pa ostale malenkosti kaj pomagalo, čene pa dalje... :roll: Pa tak sem se veselil motorja, sam bo zgleda še eno plačo dlje počakal ::():
Moje Alfe nezna noben popravit!
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

imam sprednji nosilec, če rabiš. Kontakt na ZS
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Mislim da nebi bilo slabo tole peljat k kakemu mehaniku....
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Mehaniki nič pametnega ugotovijo, 3je so svetovali menjavo komplet vsega kar se suče po mašini + kuple in vztrajnika. Pa so vsi vedli da bom sam šraufal, se pravi niso rekli tega zarad profita :P


Skratka, v petek/soboto menjam jermen, šponar, rolco, jermenico, pa kuplo alternatorja, pa bomo vidli če bo kaj razlike, v vsakem primeru pa gre potem avto spet v pogon, pomoje mu nima kaj hujšega bit :) Grem pa v soboto še do enega d mal bolj podrobno pogledama, upam da se ugotovi kaj.

V drugi polovici meseca pa zamenjam še garnituro zobatega jermena da bo velik servis kompletn. Vztrajnik pa kuplo sem našl na ebay za 350e komplet, piše da je Valeo.. je to možno?


@skyblue, tisti nosilec na prvi sliki misliš? Je sigurno dober, sem ga dal dol pa pogledal.
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Hin je bil šponer mikrojermena, cel zariban in se ni več premikal.. ne rolca na njem ampak prov šponer. Zamenjal sem komplet vse od SKF, mikrojermen, šponer, rolco, pa jermenico. Avto je nov =D>
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

To je tisti del s fedrom?
Sem pa vesel da si zrihtal ;-)
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Tisti, ja.
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Koliko je pa bil? Meni tudi skriplje zameljal ze vse razen to pa od kompresorja jermenico kar upam dani
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

51,61 - rabat (36,1). Je pa vse od SKF, majo neke cenejše čungalunga tut.
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Jaz kar sem nasel je bilo 120€ +
je tole?
Slika
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Kot je že nekdo napisal zgoraj, mi po menjavi spodnjega nosilca pri menjalniku avto še bolj trese in je glasbejši v kabini. Ima kdo kako rešitev, se to s časoma umiri ko se nosilec malo ulaufa?
Odgovori
  • Informacija