Menjava žarnic v armaturi (števci + stikala) - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Oj!

Od 0 do 60km/h ni osvetlitve na števcu,zdej ne vem a mi je prou tm ledica crknla,al bojo počas zdej vse šle v ku*ac :?
Se je že komu to naredilo, je komplicirano zamenjat to ?

Lep pozdrav

P.S.Gre za AR156
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Ni panike.. in ni ledica :) Je taka lučka mejhna z "kondomčkom". Stane cca 100sit. Podreš števc pa menjaš.

P.S. Ne poškoduj šraufov čene boš obtožen da si vrtel števce nazaj ko boš prodajal. :wink:
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Sploh se nisem bolj poglobil kje je kak šrauf pa to ,kr zmeri podnev pozabm pol zvečer je pa že tema :oops: ,aha tolk simpl je pol,pol bi mogoče že vse lohk zamenju kr zdej mam zeleno mi je pa rdeča bolj lepa,agresivna; zdej kr počasnej vozm k je taka umirjena zelena v primerjavi s prejšnjo rdečo osvetlitvijo armature :lol:

Thx za odgovor
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Se je na mamini 156 davno nazj zgodilo isto. Na servisu stane nekih 1800 sit z delom.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Ma kak servis ekaj.
Samo previdno odviješ par vijakov (pri 145QV, so, če se prav spomnim 4-je, pazi, da kaj ne polomiš, ker je spodaj še zataknjen), na levi in desni strana števca sta konektorja, ki ju enostavno snameš in na zadnji strani števca imaš pripete žarničke, torej nobenega razdiranja števca.
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Saj črna osvetlitev sploh ni tko slaba. :) :)
staccato.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 17, 2003 12:42 pm

Zdravo,
a slucajno kdo ve kako se zamenja zarnico za osvetlitev gumba s katerim se nastavi kam piha zrak pri 156 letnik 1999. To je eden izmed treh vrtecih se gumbov na sredinski konzoli - oz. vrti se samo obrocek. Mehanik na servisu je rekel, da zato potrbuje 1.5 delovne ure :?: pa bi raje kar sam zamenjal.
f4676
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: Pe Mar 05, 2004 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper (med tednom) Celje (konec tedna)

Meni so menjali pri enem avto električarju. Je pa zajebano-se je s tem ukavarjal več kot 2 uri. Tako, da če nimaš dobrih živcev daj raje tisti denar pa naj se drugi mučijo ti pa pejd med tem raje na kavo.
Slika
bosko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jan 23, 2004 8:09 pm

Najprej potegneš ven avtoradijo tam imaš na zgornji strani dva vijaka potem vse tri gumbe za gretje pa previdno da jih ne boš zlamal dol gredo samo gumice okoli njih potem imaš zadaj še dva vijaka odstraniš spodnje usnje pri menjalniku kjer imaš 4 vijake vzameš ven pepelnik in pod njim sta še dva vijaka nato pa lepo previdno potegneš vse skupaj proti sebi pazi na zgornjo stran kjer so kazalci za bencin itd ker je tam samo zahaklano da ne boš polamal uhic. Ko dobiš sprednjo blendo dol imaš še dva vijaka s katerima je priterjena ta konzola in vse skupaj potegneš ven p.s. pa ne pozabi odklopiti konektorjev in naj ti povem da pašejo samo orginalne žarnice od alfe 1 kom 2000 sit in obvezno zamenjaj vse tri.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Za gumb ne vem, samo nekaj drugega me zanima. (325 .... 156?????)
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
staccato.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 17, 2003 12:42 pm

bosko: Hvala za izcrpen opis. Zakaj pa naj zamenjam vse 3 - mislim statisticno znacilno ne mores zavrniti hipoteze, da bo novejsa zarnica drzala dlje od nove :mrgreen:

Teo: Ma more bit tudi kaksna Alfa pri roki :wink: Tale konkretna je od oceta.
f4676
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: Pe Mar 05, 2004 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper (med tednom) Celje (konec tedna)

Pri meni je avtoelektričar dal not navadne žarnice, ki jih dobiš za par 100 sit pa do danes ni crknila še nobena tako da, mislim, da ni potrebno invesirat 6000 sit za tri žarnice.
Moje mnenje
Slika
bosko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jan 23, 2004 8:09 pm

jaz sem zamenjal eno žarnico potem pa sta crknili še oni dve zato je boljše zamenjat vse tri da ne boš dvakrat vsega razdiral. Je pa res da lahko daš noter tudi tiste žarnice za 100 sit samo moraš jih prelotat ker jih ne boš dobil z takšnim grlom drugje kot pri alfi orginal
Uporabniški avatar
jezand
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Apr 07, 2005 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Pozdravljeni !

AR 156

tam, kjer ima tiste 3 okrogle gumbe za nastavitev temperature, smer pihanja, in jakost ventilacije, mi na eni ne dela osvetlitev.

kako se da to popravit ?!!?


hvala, andrej
------------------------------------------------------
156SW
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jul 15, 2005 8:51 pm

Odstranis "gumbe". Enostavno jih povleces ven. Nato potegnes radio ven, pa tisto zascito okoli prestavne rocice, vzames pepelnik ven in nato z kriznim izvijacem odvijacis vse vijake (pri radiju, pratavni rocici in pepelniku). potegnes pokrov konzole proc. Nato se odvijacis (zdi se mi da so 4 vijaki) plosco na kateri so ti gumbi, jo vzames ven in z zadnje strani zamenja zarnico, ki jo moras kupit na servisu ker je neka posebna-ma prilotano neko majhno plastiko zraven.

Lp

Ps.: Mogoce je se kaksen vijak kje ampak bolj detaljno se ne spomnim.
Odgovori
  • Informacija