"požrt"navoj

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Torej usedem se v avto odpeljem iz parkiršča in pri višji hitrosti opazim,da mi trese volan(gume) pri vec kot 60km/h,se ustavim in preverim vijake na sprednjih kolesih(desno ok,levi) in od 5ih sta bila 2 odšraufana,jih hočem zategnit enega mi uspe normalno drugi mi preskoči,vzamem vn tisti vijak in opazim,da je požrt.Vstavim novega in spet preskoči,sedaj ne morem vijak spravit ne vn ne notri :cry: kam mi svetujete,da odpeljem na novo vrezat navoj in,da mi starega,dajo ven?
Zadnjič spremenil kolesar, dne Po Mar 09, 2015 12:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Če je na pestu zanič navoj je najbolje menjati pesto!

Če pa imaš srečo in samo vijak požre pa ppraviti navoje na pestu z navojnim svedrom in nov vijak.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Pa vrjetno je bil na delu kak nepridiprav ki si je hotel polastit tvoje felne in gume, ampak ni dokoncal svojega dela. Tak da malo merkaj felne če jih ima kdo nagledane. Mojima dvema kolegoma se zgodilo enako kot tebi, en je moral dat na novo vrezat navoj ker mu je en sravf odtrgalo. To ti naredi vsak vulkanizer.

Je pa to nevarna zadeva ce tega ne opazis in gres na avtocesto.
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Bil pri mehaniku,treba bo unga vn spravt,pol se bo pa vidl kaj se da narest(lahko tud novo pesto)...grem pa jutri po nove vijake maloo daljse(26mm),ker sva gledala so tud mal kratki teli...mam varnostni vijak,mozno,da se ni zategnil dost,al pa da je popustil nimam pojma...bom mu pq reku nej zdj z moment kljucem zategne ne neki na prblizn...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Samo za zatezanje z moment ključem mora biti navoj izpraven!
Če je kakorkoli poškodovan in gre na trdo, tudi z predpisanimi XYzNm ne bo dovolj pritrjeno!
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Damijan napisal/-a:Samo za zatezanje z moment ključem mora biti navoj izpraven!
Če je kakorkoli poškodovan in gre na trdo, tudi z predpisanimi XYzNm ne bo dovolj pritrjeno!
Kaj pol najboljše nov pesto?
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Kolegu so zvrtali nov navoj pa je imel pac en vijak vecji. Pomoje ni potrebe da bi menjaval pesto. Lahko pa, pac bos imel nov ležaj. Ker mislim da je to v enem kosu.
Odgovori
  • Informacija