Ima kdo za posodit?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Domac
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Po Sep 25, 2006 6:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Pozdravljeni.
Imam en problem...
Pred cca.5-imi meseci sem menjal obe polosovini na moji 156 sw 2.4 jtd 20v...polosovini sta bili novi iz SKF tovarne...placal ko žuti...
Vendar od menjave naprej,avto pri pospesevanju trese spredaj,ne volan,cel avto...
Mehanik pravi,da lahko reklamiramo axe,vendar je cakalna doba 45 dni,zato bi potreboval rabljeni axi za 2 urici,da poizkusimo vožnjo z njimi,ter ce je z temi brez tresenja,da se spravimo v reklamacijo.
Res nebi nabavljal dveh novih,a na koncu bi bilo stanje enako....
Zato prosim,ce se komu doma valjata polosovini,ce mi jih posodi za cca.2 ure,da sprobamo zadevo...
Stari polosovini nista tako tresli avta,sta pokali na ovinku,in ko so jih vzeli ven sta kar razpadli....
Hvala za pomoč
Alfa Romeo do groba!!!
boxer88
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 10, 2015 12:30 am

Kaj pa vztrajnik?
Tako sem se jaz zaj*****. So mi, hvala bogu, samo obnovili polosovine, nakoncu pa se je izkazalo da je vzrajnik. Je pa tudi pri meni tresel cel avto.
Domac
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Po Sep 25, 2006 6:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Zdravo...
Hvala,za odgovor,vendar smo tudi vztrajnik preverili,in so mehaniki mnenja da je vztrajnik se vredu,saj je bil menjan,sicer ne z novim,vendar ne veliko rabljenim...
Ali Vam je avto treslo le pri pospesevanju,ker ko jaz spustim gas,oz.pritisnem sklopko,vibriranje izgine...
Lp
Alfa Romeo do groba!!!
boxer88
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 10, 2015 12:30 am

Tako je...avto je tresel pri pospeševanju. Najbolj izrazito se je to čutilo v 4 in 5 prestavi. Po pritisku na sklopko je nehalo. Prav tako ob spustu gasa. :?
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

To meni bol na vstrajnik vleče če ti neha trest ko stisneš sklopko. Na mestu daj avto iz brzine, potem pa stinsi sklopko in jo počasi spuščaj. Če bo me spuščanjem začelo ropotat, potem je verjetno vstrajnik.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če so polosovine bo tresenje močnejše v nizkih prestavah, 1. do 3. pod polnim gasom. In lahko tudi pri umirjeni vožnji po AC recimo (čutiš da se pri konstantni vožnji cel avto trese)...

Če je vztrajnik se bo čutil najbolj pod polnim gasom v visokih prestavah (5-6)...

Vztrajnik lahko probaš še tako da avto na mestu pustiš v "leru", daš nogo dol s sklopke, in ugasneš motor. Če med ugašanjem motorja slišiš "šklopotanje" ko se motor ustavlja (tko nekak "klonk klonk" zvok), potem je vztrajnik zluftan.

Sicer pa, take stvari kot "malo rabljen vztrajnik" ni. Nevem zakaj bi rabljen vztrajnik dajal na avto,...
Domac
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Po Sep 25, 2006 6:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Hvala za razlage...
TribesMan ti si se vozil s to alfo,in takrat sva ugotovila da tresejo axe....Crna 156 2.4 jtd 20v,ki je imela premajhno turbino gor...se spomnis?
Alfa Romeo do groba!!!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Spomnim se zadeve s turbino ja... avta in polosovin pa po pravici povedano ne.
Domac
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Po Sep 25, 2006 6:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Aha...no turbino so sedaj zrihtali,in avto spet puli ko nor...egr sem tudi zablindiral,sedaj pa le se cakam,da se nekaj cvenka nabere,da pridem se do tebe na programsko odstranitev...
Ja,takrat sva na probi bila mnenja,da je to sigurno polosovina,najbolj se cuti tresenje v 3.prestavi,ko avto najbolj vlece,se bolj pa,ko je avto nalozen.
Lp
Alfa Romeo do groba!!!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pa je bilo to pred ali že po menjavi polosovin?
Kdaj si menjal vztrajnik?
Domac
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Po Sep 25, 2006 6:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

To je bilo po menjavi polosovin...
Vztrajnik sem menjal lansko leto,ampak saj pravim,pted menjavo polosovin tega tresenja ni bilo
Alfa Romeo do groba!!!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pol je jasno da nekaj s polosovinami ni OK. Al ste pa kej pri montaži zajebal...
Domac
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Po Sep 25, 2006 6:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Ja,jeba....
Zato bi pa rad probal z drugimi,da bo v momentu jasno,al so polosi,al kej druzga,sam sj vem,tega nima lih vsak na zalogi,da bi kar posojal,ampak probat pa ni greh...
Lp
Alfa Romeo do groba!!!
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

preveri mansete na notranjih zglobih.
Lahko da je zglob zanic.
Mogoce se vidi kaj ce je mast ven sla.
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Domac
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Po Sep 25, 2006 6:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Zdravo....
Dolgo polosovino smo vzeli ven,jo pregledali,brez zracnosti in slabih manset...
Moramo se kratko pregledat,ampak je baje mozno da nista dobro scentrirani...ceprav sta novi...
Lp
Alfa Romeo do groba!!!
Odgovori
  • Informacija