Daljinsko centralno odklepanje / zaklepanje - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ce mene vprasas je problem v eni od klucavnicc po moznosti "master" sepravi voznikova.... ce sploh ima 156 tako narejeno...
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

ja jaz sem voznikovo ključavnico vzel dol (popolnoma odklopil), ostala vrata so še vedno zaklepala ampak so se ponovno odklenila.

pač ne spoznam se na to, ampak glede na to, da mi ne dela odpiranje prtljažnika s ključem in zaklepanje 4-ih vrat (prtljažnik in vrata naj nebi bila povezana) sumim glavno elektroniko (če je kakšna) za zaklepanje. kakor sem meril pri motorčku od prtljažnika sploh ne dobi napajanja. (upoštevam tudi možnost moje napake).

hvala.

lp Matej
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Imam isti problem že par let razen prtljažnika.In sem probal že svašta, pri avto električarju je tud bil pa sva obupala.

Sumil sem sovoznikova vrata in zamenjal ključavnico pa ni pomagalo.
Ko je zunaj dež,vlažno, moker avto se mi ne odklepa.
Ko pa je suho pa pride do odklepanja.
Sploh ne vsakič ampak kakor mu paše.

Mi gre na roko to da mam temne šipe in se ne vidi če so kljukice gor.

Z zanimanjem berem temo, mogoče pa najdemo rešitev preden jo prodam :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Poznam en dober naslov za diagnosticirat zadevo.... in tudi popravit. Uporabnik WiTBoY... Znanja ima vec kot dovolj je pa vprasanje ce ima cas. Je le decko z druzino kar terja svoj davek na casu....
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

z njim sem že bil v kontaktu. lih zaradi tega bom probal čimveč najprej sam, preden njega še dodatno obremenjujem.

zdaj sem se spolnil da če je kaj od elektronike za centralno zaklepanje okoli radija oz. pod njem, da sem mogoče ob demontaži in ob montaži kaj ruknil in izklopil ali odrtgal kable.

bi bila kakšna ta opcija tudi mogoča? seveda če se nahaja kaj od tega dejansko tam?

Hvala
LP Matej
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Najbolje da si pogledas kaksno el. shemo za 156. Jaz osebno nisem veliko brskal po temu modelu alfe tako da nevem kje vse se nahaja instalacija in ti konkretno tudi ne morem svetovati.

LP
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

no avto je bil zdaj dva dni pri avtoelektričarju čisto po naključju in je ugotovil da ni problem z nobeno od ključavnic ampak z samo elektroniko centralnega zaklepanja (bela škatla za predalom na sovoznikovi strani).

prosil bi, če ima kdo ta kos naj mi piše na zs.

Avto je AR 156 1.9 jtd 2004 limuzina.

Hvala v naprej.

LP Matej
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

pozdravljeni,

no en majhen korak smo naredili pri ugotavljanju težave zaklepanja moje alfe.

na servisu smo pogledali zakaj mi gori lučka od airbaga. ko se je mehanik želel povezati na airbag diagnostiko mu to ni uspelo.
preverili smo varovalke in ugotovili, da je skurjena ena 30 A varovalka. probali smo jo zamenjati in jo je v trenutku skurilo.

sumimo da je nekje kratek stik in, da tudi to vpliva na delovanje daljinskega zaklepanja.

tako, da moram se lotit gledat kje se dogaja kratek stik, nimam pa pojma kako začet. glede na to da se mi dogaja to od kar sem vstavil v avto subwoofer in ojačevalec bi bilo dobro da začnem preverjat okoli tistih delov avtomobila ki sem jih takrat razstavil?

Najlepša hvala za pomoč in navete.

LP Matej
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

ok popravek, varovalka je verjetno od gretja sedežev ali od odpiranja prtljažnika, samo glede na to da nimam gretja sedežev je od prtljažnika.

samo še vedno me zanima zakaj nam se ni uspelo povezat na diagnostiko od airbaga? mogoče ima kdo kakšno idejo?

jutri se lotim razdiranja zadnje klopi in prtljažnika, da vidim kje je problem z električno napeljavo.


LP Matej
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

Pozdravljeni,

danes mi je uspelo ugotovit v čem je bila težava centralnega zaklepanja...med privijanjem nosilne deske drugega ojačevalca na zadnjo stran razdelilne stene med kabino in prtljažnikom sem en vijak zavil direktno v eno izmed žic za zadnjo klopjo (mislil sem in tudi pozanimal se, da za zadnjo klopjo ni nobene žice ). tako je povzročalo kratek stik in težave z zaklepanjem.

sedaj je težava končno odpravljena.

imam pa še eno vprašanje:

lučka od airbaga še vedno gori (treba v diagnostiki pobrisat napako) ampak, ker na zadnje do diagnostike airbaga z mehanikom nisva uspela dostopati, lahko sumim na odpoved elekronike? ker če nisem napačno gledal varovalk je varovalka od airbaga ok.
to samo sprašujem, ker sem nekje zasledil da elektronika od airbaga nekje cca. po 10ih letih naj bi crknila sama od sebe.

najlepša hvala za vašo pomoč in odgovore.

LP Matej
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

ker sem nekje zasledil da elektronika od airbaga nekje cca. po 10ih letih naj bi crknila sama od sebe.
ne vem sicer kako je z novimi ampak meni deluje elektronika pri 16 let starem avtu (ima pa airbag življensko dobo mislim da okoli 10 let in bi ga morali po tem času serijsko menjat, ker ni več varen v primeru sprožitve).

glede samega dostopa do diagnostike pa žal ne morem svetovat.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

tudi to je uporabna informacija.

Najlepša hvala.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Elektronika ne bo crknila po 10 letih... kar ckrne oziroma postane nezanesljivo so sprožilci v samih airbagih. Centralna elektronika pa brez težav zdrži 20 in več let.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

na 156 rad heca sam konektor od obdja. probaj tišat not kabl pa se pol povezat al pa z drugim kablom.
nekdoze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: Po Feb 23, 2015 11:50 am
Član Alfa Kluba: 1

Najlepša hvala vam za informacije.

pol po novem letu moram zamenjat desno manšeto in bomo takrat tudi potestirali še enkrat airbag diagnostiko.

lepe praznike in vesel božič vam želim.

LP Matej
Odgovori
  • Informacija