offtopic Giulia

Kamor gredo smeti iz foruma
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Ne seri bučk, če bi jaz imel 35-40k evrov in namen kupiti nov avto, bi me gladko malo brigalo, če bi bila alfa 1-2k dražja od konkurence. Vsaj jaz kupim tisto kar mi je všeč, če ne morem takoj pa kasneje. So pa te debate itak brez veze, ker je en kup špekulacij. Če so Janezove besede resnične, potem se lepo vidi kako bmw lupi svoje vernike. Počasi bom začel res verjeti da je 1/3 avta realna vrednost, 1/3 marketing in 1/3 pobaše prodajalec.

P.s. Drugače pa je rek: ni ga junaka, ki NE lula ko kaka!! Poskusi s polnim mehurjem samo srat :roll:
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

grega983 napisal/-a:Ne vem kako naj to povem drugače ..... s...i nekam s svojim jamranjem. Na vsakem forumu serješ s svojim jamranjem kako alfa nima nič za tebe in kako si zaradi tega moral nabavit kadžara. Preboli že 1x :evil:
Kaj pa tebe muči?Kako naj ti povem drugače,če pa je res! Alfe imam še zmeraj rad,zato še pogledam na forum.kljub temu,da je nimam več.Ko boš 18 let vozil Alfe (4),boš mogoče razumel.Na Renault forum me ne mika,razen,če bodo problemi s avtom.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

alfafil napisal/-a:
grega983 napisal/-a:Ne vem kako naj to povem drugače ..... s...i nekam s svojim jamranjem. Na vsakem forumu serješ s svojim jamranjem kako alfa nima nič za tebe in kako si zaradi tega moral nabavit kadžara. Preboli že 1x :evil:
Kaj pa tebe muči?Kako naj ti povem drugače,če pa je res! Alfe imam še zmeraj rad,zato še pogledam na forum.kljub temu,da je nimam več.Ko boš 18 let vozil Alfe (4),boš mogoče razumel.Na Renault forum me ne mika,razen,če bodo problemi s avtom.
Zelo nadležno je vsepovsot brati tvoje prispevke, kjer je eno samo jamranje. Preboli in pojdi naprej
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Prosim, če se držite teme (Giulia).
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kar sanjajte da bo "spodobna" Giulia 30k€.

Recimo mal za orientacijo kolk stane res dobro opremljen BMW 3 po ceniku:

http://www.siol.net/avtomoto/testi/avto ... uring.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

64k€... seveda se da dobit na to ceno konkreten popust, vendar vseeno to je na koncu čez 50k€.

Za 30k€ pa dobite tole:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... d%20Akcija" onclick="window.open(this.href);return false;

ali

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... %20Touring" onclick="window.open(this.href);return false;

To so že vse cene s konkretnimi popusti.

Podobna zgodba je z Audijem:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... t%20s-line" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... DI%20Basis" onclick="window.open(this.href);return false;

Tako da če računate da bo "spodobno opremljena" Giulia 30k€, boste razočarani.

Mogoče bo par jurjev cenejša od nemške konkurence, kaj bistveno pa ne.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Točno tega kar je napisal Tribes, se eni očitno ne zavedate. Dandanes 2.0 dizel v preimum znamki z nekaj opreme gladko stane 50.000€ in več, in nekateri tu sanjate da bi imeli za 30.000€ solidno opremljeno Giulio? Pa s katere jame ste prilezli? Zakaj bi Giulia mogla biti 20.000 € cenejša od BMW 3jke in 10.000€ cenejša od Passata?

Alfasan, lahko kar snameš krinko, ker nikogar več ne prepričaš - ti hočeš da je Giulia poceni samo in zgolj za to, da si jo boš lažje privoščil rabljeno. Hočeš dober avto za malo denarja, vse ostalo te ne zanima.
In ja jaz sem takoj pripravljen plačat več za Alfo kot za BMW-ja, o tem niti 2x ne bi pomislil. In očitno vsi bodoči lastniki QV-jke isto, saj je napovedana cena malenkost višja od M3-jke.

Meni pa verjetno še ostalim je gladko vseeno če si janezkranj, pa alfasan, pa alfafil ne bodo mogli privoščit nove/rabljene Giulie, saj si potemtakem ne bodo mogli tudi BMW 3jke, pa dvomim da to koga skrbi/zanima. A hodite tudi na BMW forum solit pamet kako je BMW predrag in kako je zaradi svojih cen izgubil eno stranko. Koga te osebne odločitve sploh zanimajo? Zakaj mislite, da je ljudem okrog vas (in na tem forumu) dejansko mar kako se ne boste odločili za Alfo?


off-topic:
grega983 napisal/-a:
alfafil napisal/-a:
grega983 napisal/-a:Ne vem kako naj to povem drugače ..... s...i nekam s svojim jamranjem. Na vsakem forumu serješ s svojim jamranjem kako alfa nima nič za tebe in kako si zaradi tega moral nabavit kadžara. Preboli že 1x :evil:
Kaj pa tebe muči?Kako naj ti povem drugače,če pa je res! Alfe imam še zmeraj rad,zato še pogledam na forum.kljub temu,da je nimam več.Ko boš 18 let vozil Alfe (4),boš mogoče razumel.Na Renault forum me ne mika,razen,če bodo problemi s avtom.
Zelo nadležno je vsepovsot brati tvoje prispevke, kjer je eno samo jamranje. Preboli in pojdi naprej
Bravo Grega! Končno nekdo ki mu je povedal nekaj glede tega.

@Alfalfil: tvoji prispevki po raznoraznih forumih so res eni bolj nadležnih nasploh. Vsepovsod, pa naj je tema o prodaji neke znamke, ali test kakega avta, pišeš o tem kakšne avte si ti imel, in kakšne imaš sedaj, in kako/zakaj nimaš več Alfe, pa kolko ti je Alfa porabila. Pa a res misliš, da ljudi zanima v vsaki še tako nesorodni temi brat kaj si si in kaj si lastiš? In to delaš že več let zapored. Moja Giuletta to, moja Giulietto tisto, pa ko si jo prodajal si spet na veliko jamral po forumu, zdaj spet jamraš... A misliš da koga skrbi če se boš odpovedal znamki za katero trdiš da jo imaš rad? Ena od glavnih značilnosti Alfe je zadnji pogon in močni motorji, ti pa sedaj pišeš kako te moti zadnji pogon in kako ne rabiš močnega motorja in da če ne bo stala 25k evrov si je ne boš kupil. Ti nimaš rad Alfe zaradi njenih tipičnih značilnosti (moč, dobra lega na cesti,...), ampak ker si za dobro ceno dobil soliden avto, zdaj pa je tega konec in te je sam jok in stok.
Ti se lepo vozi okoli s svojim Renaultom, ker ti precej precej bolj ustreza in paše kot Alfa (ni močan in nima zadnjega pogona, vozna dinamika je nekaj srednjega, povrhu pa še malo porabi - točno to kar rabiš).
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vidim, da nisi razumel, ali pa selektivno bereš. Še 1x - za določene ljudi drži bolj za določene manj, za ene sploh ne, in tudi odvisno je o kakšnih produktih govorimo in o kakšnih cenah.
In kaj sem jaz napisal? Da se potrošnik ne obnaša racionalno in ne moreš posploševati čez palec. Kje je zdaj problem? :)
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

grega983 napisal/-a:
alfafil napisal/-a:
grega983 napisal/-a:Ne vem kako naj to povem drugače ..... s...i nekam s svojim jamranjem. Na vsakem forumu serješ s svojim jamranjem kako alfa nima nič za tebe in kako si zaradi tega moral nabavit kadžara. Preboli že 1x :evil:
Kaj pa tebe muči?Kako naj ti povem drugače,če pa je res! Alfe imam še zmeraj rad,zato še pogledam na forum.kljub temu,da je nimam več.Ko boš 18 let vozil Alfe (4),boš mogoče razumel.Na Renault forum me ne mika,razen,če bodo problemi s avtom.
Zelo nadležno je vsepovsot brati tvoje prispevke, kjer je eno samo jamranje. Preboli in pojdi naprej

Kaj vohuniš za menoj?Ne berejo vsi alfa foruma,določeni so me spraševali zakaj sem prodal,v glavnem,ne berite kaj vas ne zanima
Zakaj ne bi smel izrazit svojega mnenja,kaj si mislim o cenah in ponudbi pri Alfi in zakaj sem se tako odločil?
Dobo fantje,ni problema,uživajte v svojem peskovniku.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

No no liht preveč osebno pa ni treba obračunavat :) ali pač no, saj bo itak pobrisal, tako, da si lahko damo duška [-X

Jaz osebno hočem imeti alfo, in me en drek briga koliko stane bmw ali pa moskvič(sicer super avto) in ker pač verjetno nikoli ne bom dal 35+ evrov za avto, pa če tudi bi jih imel-se mi zdi pač metanja denarja čez okno, bom počakal na primerno rabljeno. Sicer samo alfo to ne gane, ker mi kot drugi kupci ne štejemo,ampak verjemi, da kupci novih avtomobilov ne bodo cenkali med alfo in bmw, za jurja gor ali dol. Avto kupiš če ti je všeč. Meni lahko da bmw 50 posto popusta, pa ga ne bom imel. Če bo avto wooow, verjemi da bodo italjani,nemci,francozi,rusi....avto kupili, pa če tudi bo 222e dražji od audija. Od teh majstov bomo pa mi kupili :) alfa san bo šel še korak dlje in mu bodo celo plačali, da jo bo odpeljal.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Večina POŠTENIH Slovencev nas je navadnih fukfehtarjev brez denarja in lahko samo sanjamo o 40-50k € za nov avto.
Tisti, ki pa z rokami zasluži toliko denarja, pa tudi z njim ne dela kot svinja s kurbusom.
Za nas je še kako pomembna cena rabljenega avtomobila. Za ceno novega pa nam je vseeno, saj jo tako ali drugače plača prvi kupec in on tudi največ izgubi.

Zato nekateri prepotentneži se prosim umirite in upoštevajte, da na planetu, državi, forumu živimo/pišemo tudi v prvih dveh stavkih opisani ljudje.
In roko na srce kupce novih avtomobilov še kako zanima cena konkurence in cena za katero bo avto prodal. Če pogledamo folcvagnarje, ti bo skoraj vsak rekel: Sem dal malo več za avto, ampak ga bom tudi dobro in hitro prodal.

Na vsezadnja pa me zelo veseli, da je toliko zagrizenih alfistov, namreč očitno se bo v Sloveniji prodalo veliko novih alfic po imenu giulia, kar pomeni, dobro ponudbo rabljenih čez nekaj let in seveda več kot jih bo, večja bo konkurenca in nižja cena. Oujeee bi rekel en na forumaš.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Za nas je še kako pomembna cena rabljenega avtomobila. Za ceno novega pa nam je vseeno, saj jo tako ali drugače plača prvi kupec in on tudi največ izgubi.
Kako čim ceneje priti do rabljenega - povsod že sedaj začni pisati, da je Giulia zanič. "Navidezni" ugled je tisto, kar dosti zniža vrednost rabljenim avtom.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

alfasan napisal/-a:Večina POŠTENIH Slovencev nas je navadnih fukfehtarjev brez denarja in lahko samo sanjamo o 40-50k € za nov avto.

Zato nekateri prepotentneži se prosim umirite in upoštevajte, da na planetu, državi, forumu živimo/pišemo tudi v prvih dveh stavkih opisani ljudje.
brez zamere toda žal potem v takem primeru avto takega ranga ni za vas/nas..pa naj bo BMW,Audi,MB, Lexus.

se spomnim ene teme, ko ste eni neki punci priporočali nakup Clia/Megana, Puntota v takem primeru...

over&out
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

ARfan napisal/-a:
alfasan napisal/-a:Večina POŠTENIH Slovencev nas je navadnih fukfehtarjev brez denarja in lahko samo sanjamo o 40-50k € za nov avto.

Zato nekateri prepotentneži se prosim umirite in upoštevajte, da na planetu, državi, forumu živimo/pišemo tudi v prvih dveh stavkih opisani ljudje.
brez zamere toda žal potem v takem primeru avto takega ranga ni za vas/nas..pa naj bo BMW,Audi,MB, Lexus.

se spomnim ene teme, ko ste eni neki punci priporočali nakup Clia/Megana, Puntota v takem primeru...

over&out
Bravo! Lepo si našel tale primer ;)


Sicer pa sploh ne razumem tega argumenta od alfasana. A to da si večina ljudi v Evropi dejansko ne more privoščit novega avta za slabih 50k €, je kao argument v prid temu, da mora Giulia biti cenejša, al kako? Potem mora vsak avto v Evropi biti tako poceni da si ga večina lahko privošči? :-s Oprosti alfasan, samo tvoj prejšnji post je brez vsebine, in ne podkrepi niti eno stran v debati.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

To je argument gobcačem, ki pravijo, da mora alfa biti draga. Nov avto za 50k € pa si lahko privoščijo le v mokrih sanjah.

Kdor ima denar in ga ima namen zapraviti za avto, se ne ukvarja s forumi, temveč gre v salon, plača in odpelje želeni avto.

Kakšen avto si lahko kdo privošči je stvar subjektivne ocene posameznika in objektivne ocene opazovalcev, toda vseeno je bistvena razlika ali kupiš rabljeno alfo za 10k € ali novo za 50k €. Mesečni strošek, namenjen za avto je v slednjem primeru bistvenooo višji. In če imaš malce razuma in se ne zapufaš do vratu temveč samo do pasu ti ostane nekaj drobiža za vzdrževanje.
Nekomu z minimalcem priporočat, da naj s srcem kupi alfo 159 oz. čez 5 let alfo giulio pa je bizarnost in norost brez primere.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Kdor ima denar in ga ima namen zapraviti za avto, se ne ukvarja s forumi, temveč gre v salon, plača in odpelje želeni avto.

Kakšen avto si lahko kdo privošči je stvar subjektivne ocene posameznika in objektivne ocene opazovalcev, toda vseeno je bistvena razlika ali kupiš rabljeno alfo za 10k € ali novo za 50k €. Mesečni strošek, namenjen za avto je v slednjem primeru bistvenooo višji. In če imaš malce razuma in se ne zapufaš do vratu temveč samo do pasu ti ostane nekaj drobiža za vzdrževanje.
To lahko rečeš za popolnoma vse avtomobile, ki so 50k€. Torej zakaj naj bi bila Giulia cenejša, kot recimo BWM 3?
Zaklenjeno
  • Informacija