Giulietta: nakup (vprašanja o motorizaciji, opremi, ...)

Tehnične teme o modelu Giulietta

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Kaj pa tale :?: 8) http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... iAir%2016V.." onclick="window.open(this.href);return false;.
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

1.6 v Giulietti je eden najboljših malih dizlov, ampak če nisi naklonjen dizlu, zakaj ne vzameš nove Giuliette s 105 konjskim bencinarjem? Za 20 jurjev dobiš zelo lepo opremljeno (že po konfiguratorju, v resnici se da zdilat še za kak popust), motorizacija je v praksi primerljiva z omenjeno CX-3 oz. za prehitevanja celo boljša, ker gre za turbo motor, v notranjosti in tehnično pa je razred ali dva višje od CX-3. Pa še Alfa je :)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Za spodnjo se da dobiti še zelo dober popust, dobil info iz prve roke, oprema je bogata :wink:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... v%20Distin.." onclick="window.open(this.href);return false;.
Kai
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Apr 10, 2016 8:25 pm

@4momo, ta je vrhunska, kar se opreme tice. S tem, da je ceno spustil ze za 1500€(ce se prav spomnim je prisla na avto.net pred slabim mesecem za 18500).
Samo je problem, da me pride zavarovanje za ta avto s kaskom 1100€, kar pa se mi zdi malo prevec.
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

Kai napisal/-a:Pozdravljeni Alfisti.
Nekaj casa se ze odlocam za nakup avta. Vecjega. Moj Fiat 500 mi je postal malo premajhen, ceprav, ko bo prislo do dejanske menjave, vem, da se bom s tezkim srcem poslovil od njega. Ce bi denarnica dopuscala bi ga obdrzal in nabavil se en avto poleg, ampak racionalizacija premaga custva.

Ker ideja ni nastala cez noc, sem kar nekaj casa posvetil izbiri novega.
Dolgo casa sem se vrtel okrog izbire med Volvom v40, giulietto in audijem a3. Ker je budžet pod 20000€ pridejo v postev zgolj rabljena vozila. Pred kratkim sem naredil se zadnji rez na izbiro(tudi po nasvetu znanca, ki je menjal ogromno avtov) in odvzel dva, ter dodal enega novega.
In sedaj je dejansko ostalo na izbiro ali giulietta ali mazda cx-3. Vem, da vozila nista iz istega razreda, pa vendar oba nekako zadovoljita mojim kriterijem:
-varnost
-zanesljivost
-avto, ki mi je zelo vsec tako zunaj kot znotraj

Za mazdo obstaja celo opcija, da mi jo narocijo kot testni avto in bi me cx3 g120 (2.0bemcinar s 120KM), oprema revolution, stal 18000€.

Prav tako je v igri julka od avtohise, kjer jo vozi hcerka lastnika, kot sluzbeno vozilo. 09/2015, 5500km prevozenih, 1.6jtd 105KM. Okvirna cena 19000€, samo glede na neodlocnost prodajalca glede okvirne cene, bi se ga dalo verjetno zmasirat do 18k€.

Problem je, da nisem najbolj naklonjen dizlu. Ima kdo mogoce v lasti omenjen motor v giulietti? Mogoce celo kdo iz Mariborskega konca, da castim eno kavo in pove malo vec o avtu.
Jaz mam 1.6 motor, samo je letnik 2011. Pa v MB sem :) Sem pa dal takrat za novo, z distinctive opremo + par malenkosti malo pod 19k. Tak so dvignili cene?
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

Kai napisal/-a:@4momo, ta je vrhunska, kar se opreme tice. S tem, da je ceno spustil ze za 1500€(ce se prav spomnim je prisla na avto.net pred slabim mesecem za 18500).
Samo je problem, da me pride zavarovanje za ta avto s kaskom 1100€, kar pa se mi zdi malo prevec.
kako 1100€ zavarovanje? kateri premijski razred pa imaš?
Kai
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Apr 10, 2016 8:25 pm

mifek napisal/-a:
Kai napisal/-a:@4momo, ta je vrhunska, kar se opreme tice. S tem, da je ceno spustil ze za 1500€(ce se prav spomnim je prisla na avto.net pred slabim mesecem za 18500).
Samo je problem, da me pride zavarovanje za ta avto s kaskom 1100€, kar pa se mi zdi malo prevec.
kako 1100€ zavarovanje? kateri premijski razred pa imaš?
20% popusta imam na kasko. Vceraj mi je na Triglavu delal informativni izracun. Za 1.4TB 170KM me pride 1100€, za 1.6 dizl 105KM pa 800€. S tem, da ta 1.6 ima QV opremo in gre kasko na vrednost novega, kar je po konfiguratorju 24290€
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

pošlji poizvedbo še na kakšno drugo zavarovalnico, ker pri teh cenah je precej "maneverskega" prostora. Jaz sem namreč ceno zavarovanja letos skoraj prepolovil v primerjavi z lanskim letom.
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

jaz plačam za 1.4 MA z 20% premijskim razredom full kasko vse kaj je možno 700€.
Kai
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Apr 10, 2016 8:25 pm

@mifek, koliko konjev pa ma tvoja alfa? Ker je ful premijskih razred pti manjsih moceh?
Pa na kateri zavarovalnici si? Ker danes mi je kolega rekel, da ugodni sta Grawe in Tilia, s tem, da pri Tilii brez uveljavljanja skode gres vsako leto dva premijska razreda navzgor.
@pirlo, si bos vzel cas za kavo/pivo al karkoli ze pijes? :p
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Pri Tilii greš samo pri obveznem 2 razreda, pri kasku ne.
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

125kw/170KM imam pa zavarovano pri Grawe
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

@Kai, ni problema... piši na zasebno pa se zmenima ;)
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Jaz plačam polni kasko, vse kar je možno 650€ pri Adriatic. Naklepal pa sem 60k kilometrov. :lol: Bil na servisu svečke + filtri 190€.

Aja popusta za zavarovanje imam maksimalno.
m2maker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Sep 29, 2015 7:41 pm
Vozilo: Giulietta 1.4MA (2013)

#-o ejej... ponudba rabljenih MA verzij je pa pri nas res bolj tak tak... iščem že nekaj časa pa nič... bo treba zgleda čez mejo... pa vse kar rabim je črna ali bela ali pa evetuelno rdeča..z delnim ali komplet usnjem, in predvsem črno notranjostjo..torej ne sive armaturke... a zaj v 4 mesecih ni blo na netu niti ene ... :) ok ta zadnja rdeča , ki je tud zgoraj omenjena pa je bla za let. 2012 in 17.000 € malo čez budget... ( raje vzamem za ta denar malo bolj skromno od let. 2014 naprej ) ..

No če kdo ve za koga, ki bo kaj podobnega prodajal ...pa naj le javi tu na foromu.. če ne bom primoran golfa kupit :^o
Odgovori
  • Informacija