OT 1 brera

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

wolfyy napisal/-a:Mal gledam v smeri zacasne giuliette. Pozna kdo?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... iAir%2016V.." onclick="window.open(this.href);return false;.

Boš kupil??
Avto zgleda ok.
Ta motorček se še meni dopade.
Enga mladega penzionista poznam. Res vozi lepo, umirjeno. Pomojem ne pride čez 6 porabe. Njegovo bi takoj zamenjal za mojo 159ko.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Avto zgleda ok.
to mi točno nič ne pomaga. razmišljam, da bom kupil ja če je res vse ok. sam se mi nekako odmika zadeva in me zna prehitet dopust, tako da lahko pojdem šele čez cca 14 dni pogledat zadevo :(
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Wolfy, ce se ti ravno ne mudi, potem počasiii.
Cene pa tudi ne ponujaj sam.
14000 eur za 5 let staro giulieto je veliko denarja. Preveč!!!
Razmisli, A bi dal za 10 let staro 7000 eur. (vprašanje je namenjeno razmisleku o relativnem izgubljannu cene.)
Vse kar je več kot 12000, pa če je zlata je preveč. Izjemoma 1.75 tbi oz QV.
Pa še to je veliko.
Ostaja ti še tujina.
Vzemu si čas. Denar, ki ga prišparaš, pa nameni polnemj tanku goriva in pivo, ter poti na B (xmeet) :)
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

bencinarji so na oglasih bolj redki od najredkejših pokemonov :mrgreen:

pa še kar je od bencinarjev je ponavadi nula od opreme. 13k za 4 leta staro z 40k km in konkretno naloadano z opremo pa spet ni neka visoka cena glede na ponudbo. če je zadeva še dobro vzdževana. tudi v tujini, ko odbiješ 100k km cene skokovito narastejo, ker tak avto pač redkokdo prodaja.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... iAir%2016V.." onclick="window.open(this.href);return false;.

ta je zate pol prava? verjemi da je ne na B., ne na drugih srečanjih ne boš videl v mojih rokah :doubt:

drugače pa nič bat, imam čas za nakup in se tudi v tujini išče, če prav ne najdem nič pametnega za primeren denar počakamo pa kar na nuovo, škoda edino da bom čakal še 3 leta, avta z 150k km pa zagotovo ne bom kupoval...
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

To je pa druga zgodba. 4 leta in malo kilometrov, skoraj nerealno malo.
Cena, ki jo omenjaš se mi zdi realna, glede na zelo skromno ponudbo.
Glede realnosti kilometrov, če želiš, da te ne nategnejo, bo servisna knjiga in obljuba veliko premalo. Bodo potrebni računi z vpisano reg avta, izpisek iz pooblaščenega servisa pa še kaj. Razen če boš kupil poznan avto od poznanega "brata".
Veliko sreče. Vem pa.da bo striček, ki sem ga že omenil prodajal svojo 1.4 bencinarco v roku enega leta, raje prej. Ker vedno kupi nov avto na 4, maks. 5 let.
Bom ga za foro poklical pa ti sporočim.
LP

P.S. Zakaj pa tista zgoraj nebi bila dobra. Zate mogoce ne zaradi km., toda!! Cena je ok, če je res prvi lastnik. Pa nekaj drobiža ostane za servis. Prepričan sem, da se da s tem motorjem prevoziti 300.000 raje 400.000 km, torej bolj sigurno kot s kakšnim bussotom.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Zakaj pa tista zgoraj nebi bila dobra. Zate mogoce ne zaradi km., toda!!
barva, platišča, kilometri, barva notranjosti,,... ker se mi ne mudi, kupim nekaj kar bom vozil z veseljem :)

in očitno je una prodana, ker je ni več na avto.net, iščemo dalje :)
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zakaj pa ne raje Brero?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

alfa_samec napisal/-a:Zakaj pa ne raje Brero?
preprosto povedano: ni zame, pa tudi plac na zadnjih sedežih pri breri je khmm :D
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

No, že čisto običajna 2.4 JTDm Brera je zagotovo več avta kot 1.6 JTDm Giulietta. Prostora pa skoraj enako (prtljažnik od Brere pa je tudi dejansko uporaben za razliko od predhodnika). Dizajn je pa neprimerljiv, tako zunaj kot znotraj. Je pa izbira neprimerljivo bolj omejena, to je največji problem.

:P
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Prostora skoraj enako?!?

Brera je še spredaj zelo utesnjena, zadnji sedeži pa so uporabni samo za manjšega otroka ali psa.
Edino prtljažnik je blizu po prostornini, vendar je manj uporaben zaradi oblike vrat.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Potem pa čudno, da sem še živ po prevažanju z 191 cm zadaj v Breri ... :roll: Ne pravim, da je bilo super udobno, a za preživet je. Je menda jasno, da Brera pač ni družinski kombi ampak avto za 2 osebi. Če bi se pa pustil prostovoljno peljati na zadnjih sedežih iz Bratislave v Milano, potem pa je nekaj močno narobe z mojimi umskimi kapacitetami dojemanja prostora in/ali časa ali pa bi bil mahnjen na sadomazohizem. Drugega pojasnila pač ne more biti.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Predvsem je giulieta bolj zanesljiva in novejša od brere, kj nikoli ni bila presežek lepote in tehnike.
Če se ne motim wolfy kupuje bencinarja.
Brera ima 1.9 jts. Jajca od kitajca, ki nikamor ne grejo.
2.2 jts jajca od duplega kitajca, ki veliko žrejo in solidno grejo.
3.2 jts no za ta zgrešen produkt pa nimam besed.
Prosim, da ne bo kdo pameten, da so ti trije motorji dobri, ker ga ima sam.
Dober motor je zame, tisti, za katerega do 300.000 km ne veš da ga imaš, do 500.000 km pa mu mogoče posvetiš kaj vzdrževanja z "ljubeznijo"
Zaklenjeno
  • Informacija