offtopic

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

luni napisal/-a:Brera obstaja tudi kot 1750 tbi.
Res je. Ta je precej redka, pa tudi ni presežek vrhunskosti.
Brera je en izmed avtov, ki so najhitreje izgubljali ceno. Zagotovo je nekje "skrit" razlog.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Jah, potem tudi Giulietta tbi ni vrhunskost :roll: Lepota je pa itak stvar subjektivnosti. Eni pravijo, da je PT Cruiser lep ...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

alfasan napisal/-a: Dober motor je zame, tisti, za katerega do 300.000 km ne veš da ga imaš, do 500.000 km pa mu mogoče posvetiš kaj vzdrževanja z "ljubeznijo"
Velika razlika je če se te kilometre naredi v razponu 15 let ali npr. 3eh let, ali gre za kratke (mestne) relacije, ali pa za dolge poslovne poti po avtocestah, potem je tu še pravilno ravnanje z motorjem (način vožnje, servis) in tudi podneje kje živiš, pa še in še... tako da je delat take neke generalizirane kriterije kot je tvoj, neumnost, saj je faktorjev ki vplivajo na (ne)pokvarljivost nekega motorja precej.
alfasan napisal/-a:Res je. Ta je precej redka, pa tudi ni presežek vrhunskosti.
Sicer je malo težko reči kaj ta presežek vrhunskosti po tvojem pomeni in kako je definiran, sem pa siguren da si ga tako Gliulietta kot Brera ne zaslužita. Tako, da to ne more biti protiargument za Brero ali argument za Giulietto. Si pa eno novejša Alfa (končno) zasluži to tvojo oznako, saj je presegla konkurenco na marsikaterem področju :mrgreen:
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Lizard tvoja razlaga ne pije vode.
Namreč npr. marsikateri taksist dela z avtom kot svinja s kurbusom pa imajo avti 500.000+ km. Nekateri potniki delaji še slabše. Ranta car hm, najemniki delajo slabše kot potrebne svinje z bučami, mladci z starimi hondami in bmwji delajo turbo brutalno, pa jajca še kar ne crknejo.
Jaz na tvojem mestu nebi zagovarjal omenjenih motorjev, pravzaprav nobenih, namreč ti motorji s 500.000+ km so redkejši kot nobelova nagrada za mir dodeljena teroristom.

Če se prav spomnm je naš kolega spraševal za giulieto 1.4 170 KM.
Torej, če mu že ponujate alternativo mu raje ponudite seat cupro, golf gti, focus sti, octavio rs ali kaj podobnega. Namreč če bi mu brera bila vseč bi jo verjetno če imel, saj je cenejša kot iskani avto.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

alfasan, zdaj pa tako nekaj nabijaš v prazno in si kar na pamet izmišljujaš stvari, da glava peče. Ko boš sposoben imet neka argumentirano debato, se lahko meniva naprej, na tak način kot ga probaš vsilit zdaj pa ne bo šlo.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Moje pisanje je dokazljivo.
Nekaj dni dela pa se da zbratj vse podatke o prevozenih km.
Alfo sem videl eno s 500.000 km, japoncev in švabov pa že veliko.
Pa ne da jih zagovarjam, sam to je dejstvo.

Glede moje pohvale giulieti. Hm ja, tale turbo mlinček se mi dopade. Za solidno ceno dobiš precej avta.
Kot drugi avto se zna zgoditi, da jo bom kupil.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

dovolj debate, kaj kdo in kako!

za dizla mam doma tomo vinkoviča. trenutno je opcija izključno top ohranjen multiair vse ostalo je škoda govorit, ker pol raj obnovim podvozje na 145, pa mam nov avto za jurja.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Kot je wolfyy povedal. Dokler nima kateri od avtov iz oglasov teh famoznih 500.000km nima pogovor o tem prostora tu.
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Moja je pol idealna :mrgreen: Ups še ne gre v promet :-)( [-X Mogoče si kaj vmislim čez leto-dve. Sam hudič ko ne bo nobeden verjel da imam tako malo km :roll: pa vsi bodo hoteli diskontno ceno uvoženih 150k magičnih kilometrov.... "mlinček" pa se mi zdi top in nič (še [-o< ) ni odpovedalo.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

alfasan napisal/-a:Predvsem je giulieta bolj zanesljiva in novejša od brere, kj nikoli ni bila presežek lepote in tehnike.
Če se ne motim wolfy kupuje bencinarja.
Brera ima 1.9 jts. Jajca od kitajca, ki nikamor ne grejo.
2.2 jts jajca od duplega kitajca, ki veliko žrejo in solidno grejo.
3.2 jts no za ta zgrešen produkt pa nimam besed.
Prosim, da ne bo kdo pameten, da so ti trije motorji dobri, ker ga ima sam.
Dober motor je zame, tisti, za katerega do 300.000 km ne veš da ga imaš, do 500.000 km pa mu mogoče posvetiš kaj vzdrževanja z "ljubeznijo"
In to je?
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

JTD :D
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

nedvedinho napisal/-a:
alfasan napisal/-a:Predvsem je giulieta bolj zanesljiva in novejša od brere, kj nikoli ni bila presežek lepote in tehnike.
Če se ne motim wolfy kupuje bencinarja.
Brera ima 1.9 jts. Jajca od kitajca, ki nikamor ne grejo.
2.2 jts jajca od duplega kitajca, ki veliko žrejo in solidno grejo.
3.2 jts no za ta zgrešen produkt pa nimam besed.
Prosim, da ne bo kdo pameten, da so ti trije motorji dobri, ker ga ima sam.
Dober motor je zame, tisti, za katerega do 300.000 km ne veš da ga imaš, do 500.000 km pa mu mogoče posvetiš kaj vzdrževanja z "ljubeznijo"
In to je?
Npr: SR20, B16, B20, EJ20, Mxx........Dejansko jih je ogromno, samo ne v alfi.

LP
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Kar se tiče prostora,v Breri maximalno trije,zadaj je lahko sedel samo en odrasel in to za sovoznikom,moj sedež skoraj pritisnjen ob zadnjo klop.V Giulietti se nas je brez problema peljalo pet.
Drugače pa kakšno nakladanje in kritiziranje Alf na Alfa forumu.Jaz sem bil 5,5 let izredno zadovoljen z mojo Brero in verjetno bom ravno tako z Giulietto.
Drugače pa večina sami nakladači,Kuščar utruja s to svojo filozofijo,da je AR 166 edina prava Alfa,ne vem sicer če jo sploh ima,ker jo še ni predstavil,jaz vem kakšen je to avto, saj sem si jo lastil 7 let in lahko govorim o njej samo v superlativih,ampak ravno tako je bil dober avto Brera in ne dvomim v kvaliteto Giuliette.
Alfasan pa je itak z svojimi izjavami vaški čudak,ampak ker sem ga imel možnost spoznati v živo,moram reči,da mi je bil prav prijeten dečko.Ampak to kar si napisal o Breri ,je pa skrajno nesramno in si žal pri meni izgubil vso kredibilnost.Tako jaz ne govorim niti o Ljudskemvozilu.

Po 12 letih sodelovanja na forumu lahko samo ugotovim,da se zadeve slabšajo in je vedno manj podoben forumu LJUBITELJEV znamke.
Prav sram pa me je kot ljubitelja znamke ,v kaj se je izrodila tema o Giulii,ki si jo bom sigurno kmalu lastil.(sigurno ne traktorja)
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

AR164TB napisal/-a:Kuščar utruja s to svojo filozofijo,da je AR 166 edina prava Alfa
Tega glede 166ke nisem jaz nikoli zapisal, niti o tem filozofiral, sem pa večkrat zapisal, da je bil v 166ki, kot v eni zadnjih Alf na voljo eden od najboljših motorjev v zgodovini avtomobilizma, in za tem stojim z argumenti, katere sem na forumu tudi večkrat zapisal - sicer je to moje subjektivno mnenje, a vseeno. Da me pa, pa še marsikoga drugega, "sposojen" V6 v Breri, ni kaj dosti navdušil (kot tudi občutki, ki jih daje med vožnjo), pa si ne ženi tako k srcu. Tudi ne to, da kdaj kdo kaj reče čez znamko, ker roko na srce so ga znali konkretno biksat, za vsako ceno sprejet vsak produkt neke znamke, zgolj zato ker na nosu nosi njihov emblem, ni ravno smiselno, in so zato kritike vedno dobrodošle, da proizvajalec ve kaj spremenit - če ne že zaradi česa drugega.

Če smo že pri tem kaj je in kaj ni prava Alfa, je Giulia točno to kar sam smatram za pravo Alfo - lahka, izjemno vodljiva z odlično lego in pogonom zadaj ter močna in lepa - upam, da angažira voznika v vožnjo v taki meri kot so to znale Alfe že v preteklosti - ampak za to rabim testno vožnjo. 166ka na drugi strani, s pogon spredaj in prešibko najmočnejšo različico, niti ni bila zame povsem prava Alfa - z V6 pride precej blizu, a vseeno.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Ne jemati moje izjave iz konteksta.
Dejstvo je, da brera z jts motorji ni presežek.
Dizlov nisem omenjal, ker je šlo za primerjavo z giulieto multimlinčkom.
Tbi, pa tudi ne da toliko, kot bi alfist pričakoval.
Kar se prostornosti tiče?! Zadnja klop nj nikoli bila namenjena potnikom, zato je to irelevantno vprašanje. Brera je avto za samske, pare brrz otrok ali pa kot drug avto.
Pa še nekaj o dizajnu. Avto je lep, toda za moje oko nekaj fali. Spiderca recimo mi je veliko bolj všeč.

Ljubitelje neke znamke se ne kategorizira samo po fanaticnem tuljenju v rog, temveč po pozitivni in tudi negativni kritiki. Pohvalimo kaj je dobro in opozorimo kaj je slabo.

Primer giulie! Pohvalimo lahko dizajn, zelo pa lahko grajamo dobavljivost in prodajno storitev. To je zagotovo sramota, da 14 mesecev po predstavitvi avto Triglav ni prodal niti ene.

Glede tega katera alfa je prava alfa pa sem mnenja, da so vse alfe z znakom kače in milanskega križa prave alfe.
Toda prepricevati prepričane ne obrodi sadov.
Moja babica je trdila, da je edino pravo pranje perila tisto, ki se v lugu kuha na šporgetu in štrglja po ribežnu za perilo. Pa jo naj kdo prepriča, da najdražji bosch pere bolje.
No enako je pri pravih alfah.
Zame je v bistvu prava alfa tista, ki si jo lastim, ostalo pa je le pogled na kup pločevine (pa tega ne preresno jemat).
Zaklenjeno
  • Informacija