Kaj je metropola?

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

@sanjaček s5 sanja in mu še ni jasno, da je s spremembo režima izginil srednji sloj, kateri je predstavljal kupno moč. Vsi morajo pač ciljati višje, kjer je denar in tiste zgoraj prepričati, da ga bodo zapravili! Zdaj je samo še "imaš" ali pa "nimaš"! Dojami že enkrat in ne trosi nebuloz. IZgledaš ponavljajoč in nedoumevajoč!

S hrvaško si tudi zabledel! Celotnega prebivalstva je več, v ZG pa slabih 700k folka.
Kupna moč je precej nižja kot v SLO, samo ljudje gredo še kar brez razmisleka preko glave! To vem za sigurno vsaj kar se tiče avtomobilizma, saj ravno na ta račun preživim precej časa pri njih.

Piscu v financah pa tudi nekaj ventilira po možganih, ker bi tole lahko vsaj kje preveril predno je napisal...
... pa živi od leta 1910, ko so v Milanu ustanovili družbo ALFA, priimek pa ji je nekaj let pozneje nadel inženir in podjetnik Nicola Romeo.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Damijan napisal/-a:@sanjaček s5 sanja in mu še ni jasno, da je s spremembo režima izginil srednji sloj, kateri je predstavljal kupno moč. Vsi morajo pač ciljati višje, kjer je denar in tiste zgoraj prepričati, da ga bodo zapravili! Zdaj je samo še "imaš" ali pa "nimaš"! Dojami že enkrat in ne trosi nebuloz. IZgledaš ponavljajoč in nedoumevajoč!

S hrvaško si tudi zabledel! Celotnega prebivalstva je več, v ZG pa slabih 700k folka.
Kupna moč je precej nižja kot v SLO, samo ljudje gredo še kar brez razmisleka preko glave! To vem za sigurno vsaj kar se tiče, kjer je denar avtomobilizma, saj ravno na ta račun preživim precej časa pri njih.

Piscu v financah pa tudi nekaj ventilira po možganih, ker bi tole lahko vsaj kje preveril predno je napisal...
... pa živi od leta 1910, ko so v Milanu ustanovili družbo ALFA, priimek pa ji je nekaj let pozneje nadel inženir in podjetnik Nicola Romeo.
Nebulozno ti napišem, da si slabo prebral moj post. napisal sem Zagrebška metropola in ne Zagreb. Če ne razločiš teh dveh stvari pojdi v osnovno šolo 7 ali 8 razred in ti bodo razložili. In ta metropola je milionska+.
Standard in kupna moč je v milionskih metropolah vedno višji kot na ruralnem področju, zato tukaj Zagrebška metropola ne izstopa in ker je ruralno Hrvaško področje precej slabše razvito, Zagreb z metropolitanskim območjem dviguje povprečje. Trosiš še eno nebulozo "s spremembo režima izginil srednji sloj, kateri je predstavljal kupno moč". Vsak družbeni sloj predstavlja neko njemu lastno kupno moč, zato je po tvojih besedah izginjanje srednjega sloja irelevantna stvar. Dejstvo pa je, da gre za segregacijo ljudi pod in nad nekim ekonomsko zamišljenim srednjim slojem in se spreminjajo le kupne moči posameznikov.
" nedoumevajoč" Kdo si ti?; da mi boš vsiljeval svoje mnenje!!!! Očitno živiš še v časih pred spremembo režima, ki po tvojih besedah vpliva na izginjanje srednjega sloja in kupne moči..
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Resda že nekaj let ne hodim več v šolo, vendar so me takrat učili, da je metropola drugi izraz za velemesto. Velemesto pa ne vključuje periferije, ki spadajo pod mestno upravo. Tako kot bi moj kraj šteli za LJ, čeprav samo občinsko spadamo pod LJ. Mogoče pa so se definicije kaj spremenile v teh letih...?

Kot sem napisal, tudi v ZG ni kupne moči! Pojdi enkrat čez dan na izlet in se samo pelji skozi ZG po glavni aveniji. Lepo ob vstopu na Ježdovcu občuduj L in D stran med vožnjo po LJ Aveniji, preko ZG Avenije in Slavonske Avenije proti Sesvete! Vse lepo. za prvo hišo na L ali D strani pa stanje, slabše kot na Rakovi jelši pred 20 leti. Če ne bi bil tam, ne bi tega pisal. In tako tudi samo pravijo, glede stanja!

Kje sem se zmotil o srednjem sloju? Saj že vsi dlje časa trobijo, da ga ni več. Je samo "imaš" ali "nimaš". Ker je več tistih, ki nimajo, je s tem tudi manjše povpraševanje.

Sicer pa ne vem, čemu repenčenje glede cen, ker to ni naša stvar! Verjetno so malo pretuhtali glede tega.
RR in Bentley sta sigurno tudi luštna avteka za vozit. Zakaj ne greš še tja škripat, da so cene prenapihnjene in jim povej, kakšna naj bo, da bomo kupovali...

Ne vsiljujem ti nobenega svojega mnenja. Samo skozi vse poste "lajaš" eno in isto!
Zaklenjeno
  • Informacija