Nova Alfa Romeo Giulia

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Ja,glej,tudi zdaj naročiš Giulio,pa jo dobiš v januarju.Modelno leto 2016 ali 2017? Letnik 2016 ali 2017?.Zagotovo je niso sestavili v letu 2017,zato pravim,da je pomemben datum prve registracije.Seveda bom kot kupec poskusil iztržit dodaten popust,kot prodajalec pa se sklicevat na datum prve registracije. 8)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Modelno leto se ponavad menja po poletju. Vse slo giulie so modelno leto 17
Marchianio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr Mar 09, 2016 2:12 am

https://www.rtvslo.si/zabava/avtomobiln ... 017/406572" onclick="window.open(this.href);return false;
Komu boste oddali glas? :D
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

''Naj spomnimo, da pravila določajo, da je lahko slovenski avto leta samo tisti, ki si ga lahko privošči veliko število Slovencev.''

Guilia takoj odpade.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Kje si pa to vidu? Mal poglej kaki avti so bli zbrani prejsna leta

Problem je ker je premal registriranih pri nas. 25 jih mora bit do konca mesca
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Tam spod piše. Lani je bla Astra, prej pa Škode dve leti zapored. To ni glih v rangu Giulie, ne po kvaliteti ne po ceni. Ampak vseeno, naj bo katerokoli. Predvidevam da se redko kdo odloči za nakup avtomobila ker je bil slovenski avto leta :lol: Jaz bi vzel Giulio. če bi imel finance pa če bo na zadnjem mestu tega glasovanja.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Zhagar napisal/-a:Tam spod piše. Lani je bla Astra, prej pa Škode dve leti zapored. To ni glih v rangu Giulie, ne po kvaliteti ne po ceni. Ampak vseeno, naj bo katerokoli. Predvidevam da se redko kdo odloči za nakup avtomobila ker je bil slovenski avto leta :lol: Jaz bi vzel Giulio. če bi imel finance pa če bo na zadnjem mestu tega glasovanja.
Zato je nova Octavia, označena kot najboljši VW vseh časov? Pretiravat vseeno ni potrebno.

Vrjetno se tudi kdo odloča na podlagi slovenskega oz. evropskega avta leta. Ko imaš na izbiro 10 različnih in hkrati izredno podobnih avtov, se mogoče kdo tudi odloči po izboru večine, kateri so si izbrali ta avta za avto leta, ker mogoče to pomeni da le ni tako slab, če so ga ljudlje izglasovali.
ZRow
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne Apr 05, 2015 9:00 pm
Kraj: Novo mesto

VIDEO
Avto in barva zgledata fenomenalno tudi v 360p, kolikor očitno največ premore AR Slovenija. 8)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Posnetek narejen v 4k, oni dajo 360p :D naj raje prevedejo ta preklet konfigurator že enkrat, kdo dejansko rabi par mescev da da to naredi? Pa to si gotov v eni ura, sploh ko imajo celoten cenik že preveden.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

lizard napisal/-a: naj raje prevedejo ta preklet konfigurator že enkrat, kdo dejansko rabi par mescev da da to naredi? Pa to si gotov v eni ura, sploh ko imajo celoten cenik že preveden.
Ne razburjaj se. To je premium in pri premium se vedno čaka. Če želiš "instant" in hitro potem je kia pravi naslov.
Sicer pa je cenik meni popolnoma spodobno in razumljivo sestavljen, za ostale pa ne vem. Celo za ceno giuliette sem/smo izvedeli iz cenika (samo za tiste, ki vejo za kaj se gre).
Navodila za uporabo cenika:
Vzameš list papirja in si napišeš kaj želiš od dodatne oprem in na kocu sešteješ. Če je seštevek manjši od 10.000 € dodaš še kakšen bonbonček in si zmagal.
Me je pa zelo zmotilo, da že skoraj 1,5 leta po prvi predstavitvi ni v salonu v Ljubljani razstavljene niti ene giulie :cry: :cry: :cry: Bil sem tako zelo zafrustriran zaradi tega, da sem šel kar v sosednji salon, kjer so se me usmilili in mi dali testni avto kar za 2 debeli uri. Bil sem tako nefrustrirajoče navdušen, da sem takoj poklical enega forumaša in se z njim odpeljal en veeelik krog.
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Na nivoju premium zastave iz časov juge, ko si naročil, čakal pol leta in je prišlo kar je pač prišlo ( no samo, da je to še bolj premium in se čaka od predstavitve do lastništva ca.2 leti v upanju, da bo stalo čimanj ).

LP
janezkranj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: So Jun 13, 2015 12:20 pm

Moji dragi alfisti

Upam, da ste OK in da se vam kaj pozitivnega dogaja.

Naša ljuba Giulia se malo manj veselo prodaja kot so pričakovali, saj je potrebno vedeti da je približno polovica registriranih testna oz. promocijska vozila, pa tudi je znano dejstvo da naj bi prišla tudi SW verzija naslednje leto, saj je bilo res idiotsko ko so zatrjevali da je ne bo, ampak kaj čmo realnost je pač realnost.

Berem komentarje nekaterih in se ne morem načuditi kakšne kozlarije pišejo: da je cena prava, primerna, še prepoceni se zdi nekaterim, saj je premium in podobne kozlarije, verjetno so jo že vplačali, če pa je niso naj pohitijo saj bodo kmalu dajali konkretne popuste pa ne bi bilo primerno da plačajo premalo.

Ko sem pregledal slo cenik je Giulia kar je manj kot TD 210 km veloce + met. barva minumum kar mora imeti avto - edino bi lahko pogrešal polno usnje, lahko bi bila samo kombinacija usnje - blago(alkantara), ampak ko pogledam cenik se zgrozim ob tej ceni, realna cena tega avta je 32.000 € in niti € več. No pa saj bodo kmalu na raznih oglasih podobne cene novih ali z par 100 km, pa nebi se čudil da bo podobna cena tudi v Slo. samo malo bo potrebno počakati.

Bo pa prihodnost pokazala - bo potrebno dajati gromozanske popuste da bodo kupci, v Slo dobiš pri BMW serija 3 cca 28% popusta na cenik, če pa ga vzameš na firmo pa če kakšnih 5% dodatno.

Jaz bi osebno želel da se AR dobro prodaja po normalni ceni in počasi gradi na blagovni znamki ne pa da se pride z nekimi idiotskimi cenami, ki nimajo popolnoma nobene podlage.

PS: ko smo kupovali Giulitto 1,6 TD Distinctive z vso opremo - pred 5 leti je bil podoben VW Golf cca 5.000 € dražji, danes pa je skoraj obratno.

Bodite mi lepo

Janez
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

ampak ko pogledam cenik se zgrozim ob tej ceni, realna cena tega avta je 32.000 € in niti € več.
Zakaj?
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

janezkranj napisal/-a:Moji dragi alfisti

Upam, da ste OK in da se vam kaj pozitivnega dogaja.

Naša ljuba Giulia se malo manj veselo prodaja kot so pričakovali, saj je potrebno vedeti da je približno polovica registriranih testna oz. promocijska vozila, pa tudi je znano dejstvo da naj bi prišla tudi SW verzija naslednje leto, saj je bilo res idiotsko ko so zatrjevali da je ne bo, ampak kaj čmo realnost je pač realnost.

Berem komentarje nekaterih in se ne morem načuditi kakšne kozlarije pišejo: da je cena prava, primerna, še prepoceni se zdi nekaterim, saj je premium in podobne kozlarije, verjetno so jo že vplačali, če pa je niso naj pohitijo saj bodo kmalu dajali konkretne popuste pa ne bi bilo primerno da plačajo premalo.

Ko sem pregledal slo cenik je Giulia kar je manj kot TD 210 km veloce + met. barva minumum kar mora imeti avto - edino bi lahko pogrešal polno usnje, lahko bi bila samo kombinacija usnje - blago(alkantara), ampak ko pogledam cenik se zgrozim ob tej ceni, realna cena tega avta je 32.000 € in niti € več. No pa saj bodo kmalu na raznih oglasih podobne cene novih ali z par 100 km, pa nebi se čudil da bo podobna cena tudi v Slo. samo malo bo potrebno počakati.

Bo pa prihodnost pokazala - bo potrebno dajati gromozanske popuste da bodo kupci, v Slo dobiš pri BMW serija 3 cca 28% popusta na cenik, če pa ga vzameš na firmo pa če kakšnih 5% dodatno.

Jaz bi osebno želel da se AR dobro prodaja po normalni ceni in počasi gradi na blagovni znamki ne pa da se pride z nekimi idiotskimi cenami, ki nimajo popolnoma nobene podlage.

PS: ko smo kupovali Giulitto 1,6 TD Distinctive z vso opremo - pred 5 leti je bil podoben VW Golf cca 5.000 € dražji, danes pa je skoraj obratno.

Bodite mi lepo

Janez
Prosim prilepi še predračun bmw-ja kjer so ti dali 28% popusta + 5% zato ko si ga na firmo vzel, takih popustov ni niti pri avtih za 100k + kaj šele pri 50 k...malo bluziš #-o
Slika
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Kerga hitler-voz bi sedaj primerjaš z Giulio?

P.s. Zanima me kje si lahko kupil julko 1.6 TD??? :) Kakšna posebna izdaja v navezi z holcem?
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Zaklenjeno
  • Informacija