Uveljavljanje garancije na pooblaščenem servisu

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ne ne, rabljeno...sicer naj bi bila dobra, pa smo potem skombiniral z mojo ki je imela se ok gumice na vodilih, je pa puscala. Uglavnm zdle sm avto dubu in gremo na tehnicnega cez 15 min. Pa da vidmo majstre
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Že komaj čakamo na poročilo :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vse tiho je bilo ... :-$
bobo69
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jan 09, 2010 9:23 pm

In še vedno je vse tiho...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Tko smo uredil. Avto je bil brezplacno pregledan (cel), in med drugim je bilo ugotovljeno da roke niso ravno nove ampak, da pa nimajo zracnosti. To so mi tudi napisali crno na belem.

Pri pregledu na tehnicnem je majster ugotovil da ima koncnik roke malo lufta, oz koncnik malo miga. Ko je avto na tleh, ko smo ga pa na tehhnicnem dvignili pa ni ugotovil lufta. Prav tako med voznjo ni cutiti cesarkoli.

Tko da najbolj prav je mel Alan. Avto so spustili cez tehnicnega, ker sem imel potrdilo in ker so si trije pregledniki pogledali roke in vsak je mel svojo verzijo "lufta".

To je to. Bi pa mi menjali roke ce ne bi naredil tehnicnega pregleda v drugo.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ja lej verjem govorim iz izkusenj :D

Drugac so pa tehnicni pregledi en cel smeh, vids tebe so matral zarad mal lufta, men na 166 pa cez jame cela rit plese in tocno vem zarad katerih pus in luftov, no na tehnicnem na unih platah je vedno bp :)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

mene pa 14 dni nazaj enako jebal zaradi gornjih rok...kao luft....in da imam časa 5 dni da zrihtam
Avto pa je na ploščah raztegoval, da je guma po plošči zdrsovala za 5 cm in več, gor so 17" gume....torej ni balonarca....
če ni blo lufta, ga je pa naredil :evil:


no lufta se ne čuti, montirane mam powerflexw, zraven še niple za mazat ( ja cvili drugače :D ).
no in on meni, da imam luft na zgornjih rokah....potem pleje še zadnji konc na plošče in tudi ugotovi luft na vzdolžni roki ampak kao minimalno

no zadaj možno da je res, je edini del, katerega nisem obnovil, za prednje pa sem bil siguren da ni lufta
on mene prepričuje da je, greva skupaj kanal.....roka pri miru kot pribita....on še vedno vztraja da se premika, jaz pa da ne

potem mi pravi, da je vse zarjevelo okoli rok, pa mu pravim, da je umazanija in če ne verjame, naj obriše mast na pušah ( mast je od mazanja preko niplov)....no ko obriše, se spodaj zasveti rdeča gumica....kot nova....

gre ven iz kanala in začne, da imam tako spuščen avto, da iz zgornje strani ne pride z roko zraven ( ja mal je res spuščen - pro kit, ampak nič pretiranega), pa da ne more probat lufta......

ampak glede na gume se vidi da imam luft, on ima tudi alfo in ve, da imajo vse luft #-o
guma je res pobrana zadnji centimeter, ampak na prvem vzdolžnem kanalu je je enako kot na zadnjem vzdolžnem kanalu, torej res samo cca 1 cm od roba je malo bolj pobran . Pa mu pravim, da to je pobrano, ker je stek malce odprt in je to posledica.....

no ker je vse drugo bilo bp, je hitro našel še temnjene šipe spredaj ( pa imam homologirane, ampak za njega to ni ok, ker se sedaj to ne sme več)

no na koncu mi je rekel, naj mi bo in da me spusti #-o

ne vem, zadnje časa se mi zdi, kot da hočejo najti neke napake, tudi če jih ni......to, koliko na plaščah raztegujejo avte, je , kot bi hoteli, da se kaj strga, ker če je luft, se to opazi že pri manjših premikih, na pa da se razteguje avto za 10 cm.....

enako mi je eno leto nazaj diagnosticiral lufte na podvozju na S maxu.......ne jaz(med vožnjo) niti mehanik na dvigalu jih nisva opazila, samo on jih je.....seveda ob nenormalnem raztegovanju plošč.....
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Miholl napisal/-a:Tko smo uredil. Avto je bil brezplacno pregledan (cel), in med drugim je bilo ugotovljeno da roke niso ravno nove ampak, da pa nimajo zracnosti. To so mi tudi napisali crno na belem.

Pri pregledu na tehnicnem je majster ugotovil da ima koncnik roke malo lufta, oz koncnik malo miga. Ko je avto na tleh, ko smo ga pa na tehhnicnem dvignili pa ni ugotovil lufta. Prav tako med voznjo ni cutiti cesarkoli.

Tko da najbolj prav je mel Alan. Avto so spustili cez tehnicnega, ker sem imel potrdilo in ker so si trije pregledniki pogledali roke in vsak je mel svojo verzijo "lufta".

To je to. Bi pa mi menjali roke ce ne bi naredil tehnicnega pregleda v drugo.
Pa si ti zadovoljen z stanjem podvozja, ali samo z tem da imaš opravljen tehnični? Če imajo luft, bi ti jih morali menjat. Izgleda kot da imajo v AT garanciji pogoj, da te mora dvakrat zavrnit na tehničnem za uveljavitev garancije. Sedaj jih boš moral sam, če seveda ne boš prej prodal avta. Moje subjektivno mnenje glede na opisano v tej temi.
čare
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: So Okt 08, 2016 1:02 pm

Pregledniki so bolani na roke na alfah in na ročne pri BMW-jih.Pa še kakšna znana napaka se najde in potem tok časa drekajo da zdrekajo.Všeč mi je pa težava sprednjih stekel pri Gricku.V takem primeru ga pa samo pošlješ brat uradni list,ker neko obdobje je bilo dovoljeno temniti sprednja stekla....
Odgovori
  • Informacija