Kardan: obnovitev/popravilo/menjava - AR 156 CrossWagon Q4

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

SSkocir
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Feb 22, 2010 6:41 pm

Pozdrav
Kje bi se dalo obnoviti pogonski kardan za to alfico? Problem je vpetje-stabilizator na sredini. Avto trese pri pospeševanju. Menda se tega dela ne da kupiti posamično. Cel karan pa stane 2000€, kar se mi zdi malo preveč za tako star avto...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

na 33tki sem obnvaljal nosilce kardana pri Jenko d.o.o. Škofja Loka
SSkocir
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Feb 22, 2010 6:41 pm

Hvala za informacijo
Bom poklical v ponedeljek
Jakas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Jul 28, 2016 5:01 pm

Imam crosswagna 4×4, pri kateremu mi drsa kardan ki ga je zelo težko dobiti novi pa stane 2300€ kar je veliko za tak letnik. Zanima me če paša od kakšnega drugega avta kardan ali pa kakšne druge rešitve mogoče, karkoli bo uredu.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

drsa kardan? Lahko malo bolj specificno tole opises?
Opleta in drsa po karoseriji, drsa znucan lezaj?
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jakas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Jul 28, 2016 5:01 pm

Ker je stalni 4×4 pogon naj bi se znucala neka gumica ki preprečuje vibracije, zaradi tega bi moral zamenjati vs kardan od menjalnika do zadnjega diferencjala ker je tako sestavljen da se ga neda po kosih zamenjat.

Pri nizkih obratih in pri pospesevanju avto vibrira, v visjih prestavah je pa uredu brez vibracij.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

To se da obnovit!

Malo pobrskaj po forumu in bo našel, da je @WitBoy že neki obnavljal pa ga povprašaj.
Potem povprašaj strica GOOOOOOGLA in prideš tako do http://www.cerjak.si/sl/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.gumakoren.com/servis.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://avtodeli-fermi.si/" onclick="window.open(this.href);return false;

Na Volvo sceni so nekaj obnavljali tule http://www.bogadi.si/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nekdo na Volvo sceni pa je obnovil pri nekem lokalcu v Lescah. Ne vem naziva... Cena okrog 20€ za gumo.

Lahko pa še tule povprašaš... http://www.jenko.si/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Zdaj pa telefon v roke in kliči. Mogoče ti na teh naslovih znajo dati kako informacijo, kdo ti bi obnovil nosilec!
Jakas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Jul 28, 2016 5:01 pm

Hvala Damijan za tolko truda..ja upam da bom dobu kšnga majstra k bi znal to zrihtat, ker novega se ne splača kupit ker stane tolko kot avto...
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Si že šel v akcijo? Pazi kam daješ!!! Sam imam še vedno problem, po vargalantovi diplomi. Jaz sem dal preventivno menjati križ kardana in Varglant ga je tako zamenjal, da sedaj avto trese. Potem mi je zamenjal še ta gumi ležaj, ker je rekel, da je slab in da zaradi njega trese, ampak seveda ni boljše :roll:
Tudi na avto obnovi nisi sposobni sedaj zbalansirati kardana, kar se ne čudim, saj so prav tako nesposobni kot vargalant :evil:
Guma Koren, tu bi ti znali pomagat, jaz sem pri njih obnovil tisti dvojni nosilec menjalnika.
Vprašaj v podjetju SIT Gojzdnik Žalca (ta veliko ve).
Cerjak ti bo pomagal samo pri križih.
Na servisu te bodo vedno odpravili da se ne dobi nič. Vendar se dobi vse, je pa res da od drugih avtov, dobi se od zglobov, križev do gumi nosilcev.

LpP
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jakas napisal/-a: ....upam da bom dobu kšnga majstra k bi znal to zrihtat, ker novega se ne splača kupit ker stane tolko kot avto...
Kontaktiraj forumaša "Skam". Mogoče bi ti znal pomagat.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Jakas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Jul 28, 2016 5:01 pm

Kardan sm peljal v Škofjo loko k Jenko d.o.o. tam so use super zrihtal in to poceni za 120€ kjer mi je zamenjal ležaje v križu kardana, gumico in ležaj kjer pride nosilec kardana. Sedaj je use super dokler ne pride hitrost do 120km/h takrat začne nazaj vibrirat :evil: Sm pa dobil številko od nekega majstra v ljubljani ki naj bi obvladal centriranje kardana. Jutri ga poklicem pa bom videl kako in kaj
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Jakas napisal/-a: Sedaj je use super dokler ne pride hitrost do 120km/h takrat začne nazaj vibrirat :evil:
Dobrodošel v klubu :-)(

Kot vem edini, ki imajo balansiranje kardanov je avtoobnova - autocommerce v LJ. In ti povem iz prve roke, da so zanič, cene pa zlatarske, čakaš en teden. Morda znajo za kamijone, ki vozijo slabih 90 km/h. Zgodba bo verjetno takšna, da bo po balansiranju stanje še slabše. Ko boš prišel drugič, bojo "zrihtali" nazaj na vibracije pri 120 km/h in ti povedali, da imaš zanič zglobe, ki se jih seveda ne da dobiti posamezno... takšna je moja zgodba :roll:
Zdaj iščem nove zglobe. Naj bi bili od pande 2... da vidim kakšen izgovor bodo potem postregli za vibracije #-o
Javi, kaj boš rešil glede tega problema.
izzydoor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Nov 13, 2016 8:10 pm

Kolegi alfisti, pozdravljeni.
Pravkar sem kupil crosswagon-a, pa se malo poglabljam v detajle kaj vse je za zrihtat. Seveda se je pokazalo nekaj stvari, nic posebnega, tisto kar me najbolj moti, pa je luft v kardanu. Najbrz ga je lahko nekaj, a vseeno se mi ga zdi nekam veliko. Vem, da imate nekateri izkusnje s tem (thunderbolt recimo), pa vas prosim, da si ogledate video in poveste mnenje.
https://youtu.be/mso6A2CWcQk" onclick="window.open(this.href);return false;
Pri speljevanju - se posebej v rikverc se tudi slisi tisti zvok, kovinski udarec, ko kardan prenese navor, vendar se mi zdi, da je to luft na krizu, ker se vidi, da je zadnji del se pri miru, ko se prednji ze vrti. Skoda, da nisem se to posnel. Bom pa jutri, se bomo imeli spet kaj pogovarjati.
Zaenkrat prosim za vase izkusnje s temi lufti in lep pozdrav!
Mimogrede, a ta forum ne podpira sumnikov, al je z mojim telefonom nekaj narobe...
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

izzydoor napisal/-a: Pri speljevanju - se posebej v rikverc se tudi slisi tisti zvok, kovinski udarec, ko kardan prenese navor, vendar se mi zdi, da je to luft na krizu, ker se vidi, da je zadnji del se pri miru, ko se prednji ze vrti..
Si prepričan??? Kar toliko razlike je, da je vidno?

Težko rečem iz posnetka :-k

Kaj pa če primeš (ali pa dva možaka) pred in za križem in poskušaš en proti drugemu premikat? Tako boš slišal oz čutil, če je luft v križu.

Samo pazi kaj boš počel s kardanom, če ga boš obnavljal O:)

Lp
izzydoor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Nov 13, 2016 8:10 pm

No, tisto s kardanom me ne skrbi toliko, bolj me zanima ta luft na posnetku, iz diferenciala, je to normalno?
Odgovori
  • Informacija