Registrske tablice

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
AlfMar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Nov 27, 2014 12:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni.

Zanima me, oziroma sprašujem glede registrskih tablic, namreč po spletu in raznih forumih sem iskal informacijo, pa nikjer ne najdem pravilnega in verodostojnega odgovora, zato se obračam na vas za pomoč pri razjasnitvi.

Vprašanje je sledeče – ali lahko trenutne registrske tablice, ki jih imam na registriranem vozilu – spremenim v lastniške, brez da bi predhodno odjavil vozilo iz prometa in dal omenjene tablice na uničenje ter hkrati naročil nove lastniške z istimi oznakami ?! - …., oziroma, ali je sploh možno naročiti tablice z enakimi oznakami, čeprav bi bile prvotne tablice uničene, in bi izbrana kombinacija predhodno enkrat že bila v uporabi ?

Namreč znašel se bom v situaciji, v katerem danem trenutku bom odjavil vozilo iz prometa, vendar bom šele čez nekaj mesecev prijavil drugo vozilo, medtem pa bi po predpisih šle tablice po 15 dneh na uničenje, in bi potem rabil tako in tako nove – vendar ker smo nekateri ljudje tako vezani tudi na registrske tablice, bi si jih tudi sam želel obdržati – seveda pa sem pripravljen tudi v tem primeru plačati razliko v ceni med novimi navadnimi tablicami in tablicami po naročilu, to je cca. 20€ - samo da jih obdržim.


Hvala za vsakršna pojasnila. Lep dan še naprej.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Tablice po naročilu so okoli 140€. Se je prijatelj zanimal nedolgo nazaj
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Tako kot je Banny napisal.
Lestniške tablice so nekje 140 (dve) oz 180 (tri) eurov.

Mislim da ni dovoljeno oz možno "klasične tablice" pretvorit v lastniške.
Ni pa mogoče klasičnih tablic prenašat z enega na drug avto.
Uporabniški avatar
AlfMar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Nov 27, 2014 12:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Fantje, hvala za odgovore, ampak tole kar sta napisala oba je pa res čist mim.

Takole gre to

1. REGISTRSKE TABLICE (dim. 520 x 120 mm) 2 kosa = 18,64€ .... po naročilu pa so tablice 1x dražje .... torej se jih dobi na vsaki enoti ki opravlja tehnične preglede v roku 3 tednov za 37,28€ + neki stroški - okoli 5€ .... se pravi za dobrih 42€

2. Klasične tablice SE LAHKO PRENAŠAJO iz vozila na vozilo, če to stori isti lastnik v roku 15 dni po odjavi prvega vozila. Tablice so vezane drugače na vozilo ja, in nič več na lastnika - tko je že kar nekaj časa.

Nič hudega, vseeno hvala za pozornost in pripravljenost za pomoč.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Jaja enkrat dražje malo morgen, potem bi imeli vsi po naročilu, 7 krat dražje so:

http://www.upravneenote.gov.si/fileadmi ... 102007.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;


Lp
Slika
Uporabniški avatar
AlfMar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Nov 27, 2014 12:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

@Alfa33 - ja res je, prav imaš. Tole, da je cena samo 1x večja in da to plačaš ob prevzemu sem jaz mislil da je vse kar te pride za ta pleh. Uhhhhhhh 7x dražje ....... tole je pa ..... Sorry "urbancebulj" in Banny

@Alfa33 - prodam Alfo 145 ... glej med oglase.

LP
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Tablice se ne prenasajo vec z vozila na vozilo ce niso lastniske, ampak spremljajo vozilo ali pa grejo v unicenje.

Par tablic po narocilu je malenkost manj kot 120€
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Miholl napisal/-a:Tablice se ne prenasajo vec z vozila na vozilo ce niso lastniske, ampak spremljajo vozilo ali pa grejo v unicenje.

Par tablic po narocilu je malenkost manj kot 120€
Tako je. Jst sm jih narocu cca. mesec nazaj!
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Če kupim avto v Celju bom strašil z Celjskimi tablicami še huje foter ima Vrhniški grb se ga vsi bojijo. :D
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

V vsaki občini lahko kupiš katerokoli tablico. Lahko bo grb drugi, ki pa ga dobiš v svoji občini.
Na Jesenicah kupil goriške tablice, v Tolminu sem dokupil še naš grb
Odgovori
  • Informacija