Težave z motorjem (M.C.S.F.) - AR 147, 1.6 TS 77kw

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Alfa741
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Apr 01, 2017 9:35 pm

Lp. Sem novi lastnik alfe romeo 147 1.6TS 77kw, kupil sem jo par dni nazaj, in uceraj na avtocesti, (po hribu navzgor) sem malo pritisnil po gasu, avto je vlekel normalno ko je kar naenkrat zacela utripat rumena lucka za motor in auto je se komaj kaj vlekel, po hribu navzdol in po ravnini je lucka ugasnila in auto je delal normalno, na poti nazaj ko sem vozil v hrib se je lucka prizgala a avto je delal normalno, nato se je cez ovinke zacela prizigat lucka za olje, ustavim preverim olje opazim da je sibka skoraj suha, ko odpeljem naprej do najblizjega petrola so use lucke ugasnile, avto je delal normalno, na petrolu je bil parkiran do jutra ko se petrol odpre, kupil sem olje in ga dolil skoraj do maksimuma, odpeljem, dela normalno nic ne gori, se ustavim avto na mestu laufa par minutk, nakar se mu spremeni zvok v donecega, ko sem odpeljau, je zacela utripat lucka za motor, avto je zaceu trokirat in trest kot bi ga nekaj dusilo, bolj kot sem dau gaza slabse je blo, motor je treslo tok da sm mislu d bo vn iz avta skocu..
Avto ma 123.654km prevoznga, ku sm ga kupiu je imeu 122.895km, ob nakupu so mi prejsni lastniki prilozili racun za zadnji veliki servis ki je biu opravljen pri 122.000km, menjava zobatga jermena, šponerja, olja, filtra, svečk..
Ali mogoce gdo ve vsaj priblizno kaj bi lahko bilo, ker se ze ceu dan zrem zarad tega, a cakat moram do ponedeljka da bojo mehaniki delal??
Lp, in hvala ze vnaprej..
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če si se vozil brez olja v motorju, potem so posledice lahko katastrofalne :?

Nisi nikoli preveril olja na šipki pred nakupom ali je motor porabil toliko olja v času, ko ga imaš v lasti?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Nič dobrega. Če boš rabil spodnji del motorja prodam ugodno
Alfa741
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Apr 01, 2017 9:35 pm

Ob nakupu sem seveda preveril olje bilo ga je na sredini med max in min, in nisem pricakoval da bi avto v manj kot 1000km spiu toliko olja, avto nikjer ne kadi, in nikjer ne pusca olja, kako je mogoce da ga je tolk spil?? Kam je sou ta olje??
Aja, ko sem dolival olje sem z lucko posvetil v masino, tam je bilo videt use mastno ko hudic.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Rdeča 147 5 vrat FL slučajno?
Alfa741
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Apr 01, 2017 9:35 pm

Rdeča je ja, ampak 3vratna..
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Koliko olja si dolil na petrolu da je bilo do max?
Mislim da ni ribnila ker ribato se zgodi brez lucke za motor, samo lucka za olje posveti in ko zaropota ti je prec jasno. Tudi to ko pravis da je po dolitju lepo delal nekaj casa je pokazatelj da je motor mehansko lahko se ok. Sumim nekaj okoli elektrike, vbrizg, svecke, kaksna masa mogoce itd...
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa741
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Apr 01, 2017 9:35 pm

Dolil sem 2.3L, in avto je delal normalno, s prijateljem sma pogledala svecke in uzigalne tuljave ki so bile cisto mokre in zapacane, ko sma jih spucala in dala nazaj je auto nekaj casa delal normalno (bi jih ze zamenjal ampak je biu vikend in use zaprto) po moje jih na servisu sploh niso zamenjali ampak so samo izdali racun..
Ali bi bilo mozno da je to zaradi sveck in tuljave?? Ce ja katere svecke so najboljse za ta motor??
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

ja sigurno ti ni zaradi svečk olja zmanjkalo
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Odgovori
  • Informacija