166 3.0 V6 & 159 TI By Pero666

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Ker se mi ne da lepit slik, je tole bolj samogovor kjer pisem, kaj sem naredil, da potem ne bom pozabil :)
159ka je dobila:
-komplet nove diske ter ploscice TRW
-menjava zajl za rocno, baje je velik dela, ampak je mehanik taka faca da me ni sekiral zarad tega :)
-dobila je tudi tehnicnega, full kasko ter zimsko obutev (gre zena v AT pa bo raje pripravljena)
-novo spodnjo cev za turbino (Hvala Filip!). Sem mel sreco da je zacela crkovat prakticno na poti k mehaniku
-aja, pa pac olje in vse filtre
Kaksno sreco mam, da mam dobrega in fer mehanika zelo blizu doma. Si sploh ne predstavljam vec, da bi moral avto vozit iz LJ v Celje tako kot vcasih.

Avto dela bolj ali manj brez problemov, edina stvar ki sem jo opazil je, da zjutraj ob vzigu spet za sekundo pokadi cisto malo modro, potem je ok in tudi vsak nadaljni vzig tekom dneva. Zgleda, da bo isto kot lani sel en injektor, ampak imam se dva na rezervi.

166 dela, ampak se vedno nisem menjal kljucavnice, zrihtat moram dat klimo ter gretje zadnje sipe ter prednjega levega ogledala. Tu sem menjal tudi pred kratkim zadnje diske ter ploscice.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

O katerem mehaniku pa tece beseda?
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ha, se mi je zdela znana 159, ko sem v soboto uletel do majstra. Oz. ko smo uleteli :mrgreen:

Ja, s zajlama je kar nekaj dela :D
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Ni kej. Smo kar ekspresno rešili, da Alfi ne uhaja več pritisk :D
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

@alex146
govora je o ljubitelju Integralk iz okolice ljubljane, ki pa nima rad da se govori o njemu po forumih.
@Killergame17
Hvala, rabil bom se amortizerje za zadnjo havbo, to pa se ne mudi, bova po posti :)
@grega983
veliko je dela ja, bo pa moral verjetno se enkrat menjat, ker rocna na eni strani premalo pride. Ceprav sem kupil najdrazjo bosch zajlo, da ja ne bi bilo kej narobe.
Ampak j..ga, tako je. Sva zmenjena, da zdej nekaj cajta ne gleda alf, potem pa mu pripeljem vse po vrsti, se zgleda dobr tam pocutijo :mrgreen:
Ce vidim kako rdeco HF turbo te pa pocukam za rokav.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Moje alfe so zadnje case rade pri mehaniku, in to ravno zdej, ko potrebujeva oba avta.
Na obeh ko se je zacelo poletje crknila klima, seveda po rednih servisih za olje.
159 je crknila ena cev, ampak se vedno pri prizgani klimi slisim neko ruzenje, kot bi se slisal lezaj. Moram peljat nazaj, ce pa ma kdo idejo kaj je to, pa kar na dan. Ne dela mi se zadnji brisalec.
166: puscalo je baje na osi kompresorja, ki je bila naceta, poliranje in menjava semeringa je pomagalo za mesec, zdej pa spet isto, iscem kompresor. Na 166 je bil seznam opravil kar nekaj malenkosti. Med drugim sem menjal zadnje fedre, da ne glisira. Ko je blo vse porihtano, pa se ji je po 14 dnevih zacelo kolcati po mehaniku, tako da smo popravili se altenator.
Potem, ko uredim klimo, zadnje levo steklo (sipa pada not, ce ma kdo vodila...) dam popravit praske al pa parkiram, pokrijem in konzerviram.
Ker trenutno mam dva avta, pri obeh malenkosti, oba v dnevni uporabi in ce bo slo tako dalje, si bom kupil elektricni skiro ter ga dal v prtljaznik, da bom lahko hodil na servis in v sluzbo :) Jebiga, dve stari alfi.... :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

pero666 napisal/-a:159 je crknila ena cev, ampak se vedno pri prizgani klimi slisim neko ruzenje, kot bi se slisal lezaj. Moram peljat nazaj, ce pa ma kdo idejo kaj je to, pa kar na dan.
Tist zvok "cirkularja" ko je prižgana klima je ponavadi znak za premalo plina v sistemu...
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Evo, en mali update. Vem da je bedno brez slik, ampak bom vsaj vedel, kaj sem delal na avtih.
No, ajde, dam eno:
pumptrack.jpg
tole sicer nisem jaz, tudi skakal nisem, sem si pa nekaj metrov stran zlomil kljucnico. Ce se mi nic zgodilo pri norenju z Rasice, sem jih pa fasal ko sem peljal otroke na pumptrack in se neroda nebodijetreba zvrnil. Ne padel, zvrnil... :evil:

No, vglavnem, zaradi rehabilitacije so tudi alfe pocivale. 166 je dobila nov kompresor klime, hvala Filip! Zdej dela kot je treba in nic ne kaze, da bo spet spustila.... Sem se odlocil, da ne grem v loterijo z rabljenimi. Ko bo cas, dobi se malo barve zadaj desno, kjer je opraskana in po havbi, potem pa bo to to. Zaenkrat :) Preskocila je prag 200k.

159 pa mam seznam:
-caka me velik servis, en injektor bo treba menjat (mam jih doma) in zadnji brisalec ne dela. Potem pa se uveljavit kasko za nekaj vdrtinic, avtopralnica, pa bo spet lepa. Vrti se proti 300k

Ko pa peljem katero kripo v avtopralnico, pa se kako sliko zalepim. Trenutno se v pralnico ne morem, ker mam nosilce za kolesa na avtu, so obticali gori za dva meseca :)
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

nekaj novega za velik servis 159:
grande_s.jpg
spet hvala Filipu. Je blo hitro, zdej pa sam da se najdemo cas za zamenjat.
Ampak pred tem rabi 166 registracijo, malo kasneje pa se 159.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Ko se zacne mrzlo je podobno kot takrat, ko se zacne toplo. Spomladi crkujejo klime, na zimo se pa pokaze kaksno cviljenje podvozja, rocne, ali pa injektorji :)
Ko je bilo zjutraj mrzlo, mi je avto malo vcasih pokadil, ampak samo zelo nakratko, za kako sekundo ali dve. Ene dve leti nazaj sem mel isti problem, bil je injektor.
septembra se temperature niso bile prave, da bi kej pokazale:
sept.jpg
danes pa je bilo ravno dovolj mrzlo, da se je pokazalo, kateri injektor zeza:
nov1.jpg
zgleda, da bosta kar dva, tudi dvojka ima kar veliko korekcijo, se dobro da jim mam na zalogi :)
nov2.jpg
Ko se avto malenkost ogreje, pa se stanje stabilizira:
nov3.jpg
Zdej ko pa vem katera dva menjat, pa treba poiskat rezerve, kam sem jih vtaknil, pa do mehanika :)
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Alfic ne slikam, ker so itak taksne kot vedno...

Ker nimam Stelvia, moram na hrib v snegu s kolesom.
20190123_215712.jpg
s traktorjem sicer gre
20190123_214522.jpg
Ampak ne traktor ne Stelvio ne moreta karvat :mrgreen:
20190123_221847.jpg
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Iscem kabel za 166 preFL xenon luc, mehanik je rekel, da je na eni strani 2 pinski, na drugi pa 6. Vsaka info dobrodosla.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Se vedno iscem tale kabel... ce ma kdo...ali pa info, kdo bi mel.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Leto je naokoli :) Vmes je 159 dobila velik servis, 166 smo popravili luc, olje itd......Obe delajo, 159 obcasno ko je mrzla malo modro pokadi pri vzigu....drugace pa je to to.
Razen zadnjic ko sem mel gripo, se zena pripelje domov, poci sprednji levi feder ko je parkirala... Poklice mehanika, pride po avto, menja fedre ter amortizerje in pripelje nazaj. V manj kto 24 urah!!! Se preden mi je padla vrocina, to je pa servis :) So tele 159 TI fedre kar podvrzene pokanju zgleda.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Saj nimajo samo TI težav s fedrami.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Odgovori
  • Informacija