Nima moči / Izguba moči / Ne vleče - 1.9 JTD 8V in JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

sapko98 napisal/-a:Naslednje na vrsti bo egr ko bom na času pa javim sproti, nevem pa kako bi stestiral vakum pumpo če dela zadosti vakuma ker nova je 130€ in mi je že čez glavo v avto sem dal ze enih 900€ od nakupa
Če so bremze mehke in ne trde ko kamen ti vakum pumpa dela (ne nujno na nazivnem tlaku)
Prej ti bo cevke prežrlo kakor tista pumpa crknila. Kje se kakšna cevka lahko tudi zvije, to je pa to.

Sam vidim da si že imel težave z zavorami. Ena izmed lamel v pumpi ti lahko šteka. Bi skoraj svetoval menjavo pumpe in tistih cevi do vakum akumulatorja preden se pihneš na kakem ovinku.

Drugače testiraj tako da daš v ler, zategneš ročno in ugasneš mašino. Potem pa napumpaš bremzo da je trda in ne gre nikamor. Potem držiš pedal bremze trd in vžgeš mašino, čutit bi moral kako ga "posesa" noter in rata mehak.

Za test vakum+bremz pa pojdi na strm klanec, prepričaj se da ni nobenega zadaj in daj v ler in drži bremzo in ugasni mašino. Bremze morajo držati stalno, to je pol minute in več. Če je kaj fuč ti bo sama spustila in se boš odpeljal dol (mej roko na ročni)
Zadnjič spremenil AnAlfaBet, dne Če Apr 12, 2018 11:10 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Poglej v tujini drugače za pumpo. Jaz sem jo dobil pod 100€
sapko98
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Sep 28, 2017 8:15 am
Vozilo: Alfa 147 1.9jtd 16v 140hp

Bom sprobal te trike da vidim kaj pravi, drgač pedal ni neki trdn zavira zelo odzivno, veliko bolj kot večina drugih avtov ki jih vozim pa so mlajši, samo je pa trd pedal ko je treba na polno zavirat oz tudi ko močno potiskam ni unga BUM zaviranja kot na renaultu višje klase od fotra npr... bomo še vse cevke pregledali pa poskusli najt napravco da zmermo pretok oz vakum pa javim kako se je izšlo... hvala vsem
sapko98
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Sep 28, 2017 8:15 am
Vozilo: Alfa 147 1.9jtd 16v 140hp

No no, spet novi problemi, včeraj zvečer sem se odpravil v koper po magistrali, prišel v koper, odprem okno slisim neko novo piskanje hmmm, zapeljem se v parkirano garažo, in ja turbo piska 2x več kot prej, pocasi sem se peljal domov, danes grem v trgovino in dobim check engine, avto še vedno dela isto kot prej, jutri spet diagnostika in dvigalo... zmatran sem že :(
sapko98
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Sep 28, 2017 8:15 am
Vozilo: Alfa 147 1.9jtd 16v 140hp

Turbo cev je šla verjetno ker smo jo dajali enkrat dol pa nazaj gor, koliko vem so nasplošno problematične te cevi, napako pa je spet dal senzor tlaka, in to lih zaradi cevi ker tlak ni stalen vejetno.. jutri gre nova cev gor, pa egr off in preprogramiranje softwarja ja in izmerit kakšen vakum dela pumpa :D enih 400€ pa bo sem že navajen
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

400€?
- cev 65€
- 2 dihtnge za EGR 15€
- kos 2mm rosfrej plošče 5€
+ Tribesa pokličeš za čipanje

To so same osnovne stvari za porihtat - dve sponke za odvit na cevi in 2 vijaka odšraufat na EGRu da ploščico vmes vtakneš. Za to ti tudi mehanik ne more 250€ dela računat, saj ne pobira menjalnika dol..
Slika
Alfista93
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Če Apr 03, 2014 4:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Če smo že pri ceveh, kupujem spodnjo cev turbine. Našel sem eno silikonsko na eBayu, cena me malce matra... Zdi se mi zelo nizka, mislite da je vprašljiva kvaliteta?

https://www.ebay.com/itm/Alfa-Romeo-GT- ... UA&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kontaktiraj vporabnika Killergame za novo cev.
sapko98
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Sep 28, 2017 8:15 am
Vozilo: Alfa 147 1.9jtd 16v 140hp

Cev sem naročil, avto je vmes začel kar normalno delati in vleči iz niskih kar že 2 mesca ne vleče (random res)
cev 65€ ja
egr off in cipiranje 150€ že zmenjeno
delo kakih 50€ sigurno če ne več
ko bo avto končan upam do petka, jutri se lotimo prvo cev menjat, javim kako je z njim, za sklopko pa razglabljamo naslednji mesec, nisem lih banka za alfo haha :D
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Delo 50€ za? Cev zamenjat?
sapko98
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Sep 28, 2017 8:15 am
Vozilo: Alfa 147 1.9jtd 16v 140hp

Ker smo se enkrat pogledali preden smo naročili cev smo ugotovili da ni cev ampak diftunge na turbini, cca 15€, delo pa ti povem u ponedeljek koliko je bilo..
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

A nima turbina samo enega tesnila? In ta je na dovodu olja.
sapko98
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Sep 28, 2017 8:15 am
Vozilo: Alfa 147 1.9jtd 16v 140hp

Kaj pa med blokom in turbino ? tega ima sigurno, za downpipe pa nisem siguren kako je točno narejeno, vem da pride v kitu nekaj različnih tesnil, v pon ob montaži bom pogledal :D
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Tesnilo je med izpušnim kolektorjem in blokom. Med kolektorjem in turbino ni tesnila v originalu.
Iz turbine na katalizator pravtako ni tesnila, samo objemka.
sapko98
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Sep 28, 2017 8:15 am
Vozilo: Alfa 147 1.9jtd 16v 140hp

Na koncu se je egr zaprl, avto dela vredu, ampak turbina še vedno piska tudi po zamenjavi tesnila, cevi so vredu menjane pred 80k km, tako če ima kdo rabljeno turbino v dobrem stanju kupim :D
Odgovori
  • Informacija