Moje Taljanke

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pozdravljeni bratje alfisti

V tej temi bom napisal kaj o mojih alfatah in pripetijah okoli njih.

Alfist sem postal takoj kot sem opravil vozniški izpit pred 13 leti, razlog pa je bila očetova črna 33ka. Nič kaj posebnega, ampak njeni zvoki, vonjave in občutek za volanom so poskrbeli, da sem se v škatlo zaljubil.

Slika

Takole je bejba zgledala, ko jo je oče pripeljal vso sijočo sredi 90-ih. Ves čas je lepo skrbel za njo, bila je njegov ponos.

Slika

Ko je prešla v mojo uporabo, sem ji namenil mali update, je dobila bele žmigavce in meglenke. In motor... Ker sem jo kot nadebudni mladi alfist vedno nečloveško klal :D

Leta in kilometri so se ji pridno nabirali, zato sem se 2010 odločil, da jo upokojim. 17 let in slabih 235k km ji je bilo dovolj. Ko sem jo "razdužil", je bila še vedno spodoben avto, čeprav je kazala že nekaj utrujenosti in bojnih ran.

Slika

Začel sem se ozirati za drugimi in ker alfistična kri ni dala miru, sem privlekel k hiši tole makino

Slika

156 SW 2.0 Twin Spark. Avto je imel za ta letnik mislim da vso opremo in zadeva je šla kot metek. Ampak pri moji vožnji in temu primerni porabi je preveč trpela moja denarnica, zato sva se z makino po samo 13 skupnih mesecih razšla. Ko se ozrem nazaj, mi je žal, da sem jo prodal, ker mi je avto služil v nulo. In neglede na vse fame okoli teh mašin nisem imel niti ene same sitnosti. Je pa naslednji lasnik uničil motor, kaj pa se je potem zgodilo z njo, ne vem...

Slika

Želja po ekonomičnosti in udobju me je gnala 166. In tako je na dvorišču pristalo tole...

Slika

2.4 sajavček z vso opremo. Zadeva je bila na neokusnih felnah in znižana na pasmater, da sem vlačil njen debel trebuh po tleh, samo če sem zapeljal čez najmanjšega enoceličarja

Slika

Slika

Ker mi je to vseskupaj najedalo in je avto bil prekleto neuporaben in neudoben za tako križarko, sem zadevo dal po hitrem postopku na klocne in jo vrnil v tovarniški spec

Slika

Ne tako sexy za pogledati, za voziti pa dosti bolje. Ko sem zadevo privlekel k hiši, se mi ni sanjalo, kaj pomeni imeti 166 glede stroškov. Kaj hitro sem preklinjal dan, ko sem si nakopal to nesnago na glavo. Vedno je bilo nekaj... Nikoli problemov z motorjem ali čim vitalnejšim, ampak vedno neke malenkosti, ki so stale mali milijon. Od stikal, vilic, stabilizatorjev, senzorjev, polosovin, fedri so pokali, enega dne se je kar odločila, da mi odlomi druklager. Vse sem prenašal s stisnjenimi zobmi in pestmi, ker ko je avto delal, se je res lepo peljal.

Slika

Tole postala kar njena default poza, naravni habitat. Zamenjal sem ji komplet sklopko z vztrajnikom, za 2 dni je začel scati semering na diferencialu... Opet menjalnik dol... Ko pa mi je 3 tedne po tem začel srati senzor glavne gredi in mi avto v največji nuji ni več hotel vžgati, se mi je stemnilo pred očmi in sem pobral tablice z avta in odšel na lov na avto.net za še eno veliko željo zadnjih let.

Tako je k hiši priromalo tole...

Slika

Presnete 166 sem se po kakem dobrem mesecu končno losal, novo priložnost ji je ponudil znanec, ki pa sem mu vljudno povedal v kaj se spušča in mu avto prodal za neke smešne pare... Ded je avto porihtal in ga vozil do pred kratkim. Jaz več nisem imel energije, živcev in denarja za njo...

GT sem kot prvo zapeljal do našega dobrega znanca Tribesa, ki je avto zmapiral tako kot se zagre. Sicer je nekdo že pred tem nekaj čaral po računalniku in se šel tunera, ampak dela ni opravil najbolje, zato je avto imel kar hecno krivuljo navora. Vglavnem, naš forumski znalec je zadevo porihtal, da zadeva obratuje še dandanašnji. Vmes sem ji privoščil par bombončkov...

Slika

Slika

Avto vozim vsakodnevno, služi mi dobro, včasih še predobro :D Požrla mi je že ogromno €€€, živcev pa ne preveč, razlogi sledijo :D
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Pravi Alfista in lepo opisana zgodovina =D>
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Daj že sestavi trentatre pa da greva na en giro :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lepo, lepo =D> =D>
Le tako naprej in srečno! :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Bo Grega, delam na tem :D

33ko lahko predstavim podrobneje, če je zanimanje. Če ne, ne bom, ker je zadeva zelo obsežna.
drinouc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: So Mar 12, 2016 7:06 pm

A imaš za brembote adapterje (a so 330mm diski), al je komplet od 3.2.
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Adapterji so, diski in čeljusti pa so od 166 v6. Klasika. Je pa občutna razlika, sploh Z EBC ploščicami. Edino pedalka postane malo bolj globoka, ker ipak potiskaš 8 bratov, ne samo 2. Bi rabil večji servo. Ampak se človek navadi. Ko jo božaš, dela lepo, ko pa stisneš kot ded, pa se avto ustavi ko šus.
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Torej v tej temi je govora o mojih alfah, se pa okoli bajte suče kar nekaj tega taljanskega smetja, tak da če rabi kdo kak nasvet, kar na dan z besedo

Slika

Slika

Kot sem že rekel, zgodbo o obnovi 33ke pa napišem in polepim s slikovnim materialom samo, če koga zanima obnova kante.

Se je pa moj dobri prijatelj grega983 nekoč slikovito pošalil na račun obnove moje 33ke, ko je bilo govora o financah pri obnovi avta. Če ga dobesedno citiram:

"Finance so relativna reč. Vprašanje je kako v detajle se spuščaš, kaj vse sam narediš in kako kvalitetne barve/nadomestne dele uporabljaš.

Tam v prekmurju se rihta navadna 1.5 33ka 3. generacije, kjer je bilo vloženega že kar nekaj tisočakov pa še ni videti konca, sam avto pa vreden toliko kot je bencina v keslu pa kolikor je profila na gumah .....

Tako da o financah razlagat je bv. Bolj je vprašanje volje."

Torej ja, jaz sem lastnik tega kupa (ne)sreče :D
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

sej fanj, sam zakaj se nihšče ne loti obnavljat 75?! dobiš jo za normalen denar pa vsaj ima zadnji pogon.
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jaz sem se obnove tega avta odločil iz čiste sentimentalne vrednosti. Sicer pa si kdaj obnavljal avto? Res obnavljal? Ker to kar eni naredijo za 2-3 jurje zame pač ni obnova, sori... In zadeva stane, da boli... Že za 33 ni poceni, če hočeš narediti tako kot je prav. 75 pa je še dražje vse skupaj

Samo za vzorec...
Slika

Na avtu so vsi vitalni deli novi ali obnovljeni, na novo galvaniziran vsak vijak, vsaka lajtunga, vsaka puša, vsaka gumica, vse novo. Če potegneš črto, to delaš samo za avto, ki ti ima nek globji pomen. Pri meni je pač to 33. Ker točno ta avto je pri hiši že več kot 20 let in ima pač sentimentalno vrednost, ogromno spominov je v njem.

Pa meni osebno niti ni preveč lepa 75 :D Če se gremo tak špas, bi že raje mel kako alfetto ali GTV 8)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

RED_line napisal/-a:sej fanj, sam zakaj se nihšče ne loti obnavljat 75?! dobiš jo za normalen denar pa vsaj ima zadnji pogon.


Nabavi in poročaj. Kaj bolj konstruktivnega ti ne znam odgovorit.

Je pa finančno rihtati 4 cilindersko NA 75ko isti q..c kot 33ko. Kosi so enako vredni, barva stane enako, obe sta pa enak sekret od avta kar se tiče kvalitete. Že fabriško, kaj šele 25-30 let po prenehanju štancanja.
Kar se tiče normalnega denarja ... dobiš navadno natur 4 cilindersko 75ko, ki bo prav tako potrebovala ornk generalko. 6 cilinderske solidne so relativno cenjene, v fabriški obliki pa spet razen zvoka niso imele nekega wau efekta.
1.8t so zanimive, če te ne zmoti motorni prostor, ki je že fabriško zgleda, kot da bi s fračo umeščali komponente.

Jz osebno zastopim Blaža, da se je lotil te konkretne 33ke. Je le prvi soliden voz njegove familije in tudi njegov prvi avto. Pa možakar je kr kaliber, ker mu je očitno že pred leti vsaj za en zob preskočil zobat jermen.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

zzzevs napisal/-a:... Bi rabil večji servo. ...
Večji glavni zavorni valj! Servo nima veze s hodom pedala.
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Res je, se opravičujem za nebulozo, cilinder sem tudi mislil :D

Drugače pa je fajn GT, res sem zadovoljen, ker je avto uporaben tudi kot delavski avto :D mogoče bo kdo ob sledeči sliki vihal nos, ampak precej sem delal, da sem zaslužil za njo, zdaj pa naj ona služi meni 8)

Slika

Pravi cigomobil :lol:

Je pa beštija uporabna tudi za kak trip po Goričkem, kjer so ceste lepe, predvsem pa brez policajev 8) Zato tak pojav proti koncu poletja ni presenetljiv...

Slika

Vsestransko uporaben avto torej :D
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Mene bi zanimal popis obnove ;)
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Jaz tudi ne bi imel nič proti :D
Odgovori
  • Informacija