Nazaj na alfi 159 benzina

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Pozdravljeni,

Po kar nekaj letih sem se odločil oziroma je bila tudi potreba po večjem avtu, da bi spet imel nekaj podobnega bivši 156 V6. Pri zimskem iskanju kakšnega močnejšega bencinskega primerka sem imel kar težave, ker so takšni avtomobili redkost.
Pri alfi razen JTS motorja nič kaj posebnega, pri Fiatu tudi ne, tako da sem gledal že BMW E90 325xi. Preizkusil sem limuzinsko različico, čeprav sem iskal karavana, ki pa ga ni. Nekaj sem našel v Nemčiji vendar me je pa odvrnila cena avta in strošek uvoza, nekje 15K € za avto letnik 2006.

Ker meni osebno najbolj odgovarja atmosferski bencinar z delovanjem v širokem razponi vrtljajev, sem se sprijaznil in začel iskati turbo bencinarje. Raznih octavia RS, ali audi A4 2.0 TFSI in podobnih spet ni bilo na voljo veliko. tako da sem se na koncu že skoraj vdal in začel iskati dizle, teh pa je na internetu cela poplava. S službenim passatom 2.0 tdi sem se že kar nekaj prevozil in mi osebno ni ta motor nič posebnega, samo običajen vlečni konj in nobenega športnega pridiha.

No na koncu grem preizkusit, ker sem si rekel če bo dizel mora biti vsaj nad 170km alfo 159 2.0jtdm. Se peljem avto se pelje ok, prostora dovolj, le od motorja sem pričakoval nekaj več. Ne najbolj navdušen preizkusim E90 320D, avto po občutku bolj poskočen od alfe, pa vendar v notranjosti precej manj prostora in bolj utesnjen. Audi A4 2.0 170Km, zgodba podobna z več prostora v notranjosti napram BMW-ju in precej večjo ceno.

Ves obupan in nezadovoljen preizkusim še alfo 159 tbi, edina ki se prodajala. Se usedem in odpeljem prvi občutek ok avto se pelje v redu, prostora dovolj, pridem do ravne ceste in pospešim. Na obrazu se mi izriše :mrgreen: in glej ga zlomka avto bolj odziven od prej omenjenih dizlov pri manjših vrtljajih, pri 4K rpm pa še zmeraj vleče vse do skoraj 6K rpm, preden ga zaduši, pri dizlu se to zgodi že veliko prej.

Avto v osnovi ok, kljub zatrjevanju, kar je klasika prodajalcev da avto ni bil barvan, je ta bil vendar nič kaj konkretnega. Motor v osnovi ok, razen potrošnega materiala in ker druge izbire ni bilo, sem se odločil za nakup:

Slika

Slika

Slika

Slika

LP
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Še enkrat čestitke za nakup. Naj ti dobro in dolgo služi.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Še moje izkušnje po prevoženih 5k km. Avto super, skrbela me je poraba glede na vse navedbe testov da zlahka pokuri 16l na 100km. Pa vendar prvi tank, ko sem avto še testiral sem imel porabo 10,7l, sedaj pa se mi giblje okrog 9l. povprečna poraba za te kilometre je preračunana 9,3l. Škoda edino da se tega motorja kolikor sem bral ne da predelati na plin (imam črpalko z plinom na poti), ampak kar je vse manj kot 10l je zame ok.

Nekaj materiala za menjavo sem že nabavil (tekočine, filtri, itd..), moral pa sem že zamenjati prednjo levo zgornjo roko zaradi škripanja. Na avtu so bile tudi 4 leta stare michelin primacy 3 gume in sem zadnjič pri nalivu na avtocesti dejansko plaval pri 100 km/h, kljub 3mm profila. Nekako sem iskal rešitev za te še 3 mesece letos. Nove gume boljših znamk nisem bil še pripravljen kupovat, ker še ne vem ali nabavit še ene 17 col platišča ali preiti na recimo 18 col. Po preverjanju sem se odločil tvegat in sem naročil nove gume iz češke za celih 210€. Za ta denar bi dobil edino rabljene par let.

Slika

Slika

Gume so po prevoženih 1000 km kar ustrezne, po mokrem in suhem se držijo precej bolje od prej omenjenih michelink, edina slabost ki sem jo do sedaj opazil je da so malenkost glasnejše.

Nabavil pa sem tudi kopijo original TI pragov:

Slika

Prosil bi vas za informacije kako so originalni zmontirani na avto. Zraven pragov sem dobil nekaj vijakov in 4 kotne profile. Kar sem gledal so spodaj gumijasti čepi in če se jih odstrani so luknje precej velike, tako da kaj standardnega ne paše notri. Če ne bo druge opcije jih bom prilepil kar z kitom za prednje steklo.
Bi mi lahko kakšen podal kašno informacijo kako najustrezneje zmontirati pragove brez kakšnega vrtanja v prag in kako točno so pragovi original zmontirani, pridejo recimo pod stranska vrata ali samo do vrat?

Hvala.

LP
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke in veliko sreče!!!! =D> =D> =D>

Aja, dobrodošel nazaj! :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Odlično, lepo je videti povratnike =D> =D>

Naj ti dobro služi in veliko varnih kilometrov.

P.S. Slike ti ne delajo.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Slike delajo b.p. :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

=D>
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Če ni skrivnost, kje si kupil pragove in koliko takšen šport stane?

Všeč mi je izbira motorja =D>

lp
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

lepa =D>

jaz mam prage prilepljene z lepilom za šipe, pa razen da sem enega mogo popravljat, držijo brez problema :D pa spodaj so privijačeni....
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Hvala vsem za čestitke. Pragove sem naročil tukaj:

https://www.ebay.com/itm/MINIGONNE-SIDE ... 2749.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;

So iz ABS plastike in črne barve pripravljeni na montažo. Zraven so vijaki in črn kit. Sam pa sem jih dal še prej pobarvat v barvo avta. Kot praviš Aless potem bo najboljša opciaj kit za šipe :D

Imam pa že nabavljenega nekaj materiala za update sprednjega konca, tako da objava sledi ko se zadeve lotim. Zaenkrat sem ugotovil da mi ne dela pranje luči in zlomljena je kljuka za odpiranje prednje havbe, jo ima mogoče kdo viška in bi jo prodal?

LP,
Dejan
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Dobrodošel nazaj in srečno vožnjo!
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Odlična izbira motorja in dobrodošel nazaj! Alfa mora biti zame bencinska :mrgreen:, kljub temu da je večina prešla na dizle. Lepo jo vozi! Nameravaš narediti popolno Ti predelavo?
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Alficious napisal/-a:Odlična izbira motorja in dobrodošel nazaj! Alfa mora biti zame bencinska :mrgreen:, kljub temu da je večina prešla na dizle. Lepo jo vozi! Nameravaš narediti popolno Ti predelavo?
Enako tudi zame da mora biti avto bencin :mrgreen: verjetno se popolne TI predelave ne bom lotil, ker vključuje amortizerje, platišča, notranjost, itd.. in bi bil še kar velik finančni zalogaj. Bom pa uredil pragove za polepšanje izgleda in predvsem zaščite pragov, pa še kakšna stvar se bo našla....

LP,
Dejan
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

redke so tbi ja, cestitam za pravo izbiro :)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Evo napravil prvi servis z moje strani po 15k km prevoženih in enem letu:

Slika

Sem bil pa presenečen, ker je bilo odlito olje precej čisto in ga tudi ni nič manjkalo. Do sedaj sem bil navajen da je zmeraj olje črno in tudi kmalu po tem ko naliješ novega tukaj pa povsem čisto :mrgreen: Potemtakem bi rekel da je motor res super in neobrabljen...

Sem pa opazil da mi pušča hladilna tekočina pri gumijasti cevki, ki je priklopljena na turbino. To naj bi bil problem pri vseh teh turbo motorjih saj gumijasta cev otrdi in ne tesni več s časoma. Ker nisem vedel kaj naj dam notri da bo tudi temperaturno obstojno, bom kupil kar novo na servisu je pa cena za 3 cm gumijaste cevi cca 50€ ](*,)

LP
Odgovori
  • Informacija