Nazaj na alfi 159 benzina

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Kakšno je bilo stanje v zadnjem prekatu praga pred zadnjim kolesom?
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

minimi napisal/-a:Kakšno je bilo stanje v zadnjem prekatu praga pred zadnjim kolesom?
Pozdravljen,

stanje je bilo kar nekaj prahu in umazanije predvsem na desni strani iz tega razloga sem cel prag opral in očistil znotraj. po čiščenju je bil prag odličen in nikjer rjast, tako kot tudi podvozje ni in niti ne roke ter vijaki. Upam pa da bo takšno stanje ostalo še kar nekaj let [-o< :mrgreen:
Pri pranju pa sem opazil da je prag odprt spredaj in zadaj za kolotekih in se na ta način nabira znotraj umazanija. Je pri drugih tudi tako?

LP
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Je odprt ja, tole tulio ni dobro preštudiral :mrgreen:
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Evo še dve sliki od današnjega pohajanja :mrgreen: na avtu so nova platišča z michelin alpin gumami. ta platišča z ET 35 se mi nekako bolj dopadejo, ker so bolj proti robu blatnikov. dodal sem še sprednji lip spoiler in original prednja zavesca. pri zunanjosti je to za enkrat to in avto je pripravljen za zimo

Slika

Slika
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Spredaj sem še dodal LED dolge žarnice. Prej sem jih preveril na usmerniku in pri 14 V potrebujejo 1,65 A toka kar znese cca 23 W.

Včeraj sem najprej namestil samo na levi strani in preveril razliko, že na prvo oko precej bolje od klasične žarnice na desni strani, kot je tudi že Elbarto ugotovil na telih poceni žarnicah :mrgreen: :

Slika

Danes pa obe in testna vožnja po temi. Izgled boljši ker ni prisotne več rumene barve, prav tako pa je tudi za tistih 23 W svetilnost boljša. Končen izgled:

Slika

LP
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Katere LED žarnice si pa dal notri?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Notri sem dal take z ventilatorjem, podobne kot jih je slikal Elbarto v svoji temi. Sem jih kar nekaj testiral in zmeraj pri naročilu so navedene kot 40 60, 70 W pa ogromno lumnov. sem pa vse posebej preverjal z merilno opremo in v vsakem primeru se moč giblje tam okrog 23 do 28 W. zame tako podani lumni in wati ne veljajo dokler dejansko ne preverim. O ceni pa da ne govorim, kupil take za 25E in potem še najdem na Wish strani podobne za 5€. Ko sem jih dobil sem ugotovil da so v osnovi enake tistim za 25€. Zame je pravilo nakupovanja na kitajskem da kupi najceneje, ker dražje stvari so enake le bolj te nategnejo :mrgreen:

LP
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Pa imaš kaj temnih lis/peg v snopu?
Načeloma vem, da jih ne bi smel imeti, saj naj bi se te pege pojavljale le pri lučeh z lečo
v kateri je žarnica katera nima 360° svetilnosti ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Pozdravljen,

lis ali peg ni. tale žarnica ime led diodi na obeh straneh z vmesnim kosom aluminija za odvod toplote, podobno kot te ki si jih ti zmontiral:

https://www.aliexpress.com/item/Car-Fan ... 0.0.m20Hc3" onclick="window.open(this.href);return false;

si mogoče poizkusil preveriti kakšna je dejanska moč? označene so kot 55 W po žarnici, spodaj v tekstu pa je podatek porabe toka 2,4 A pri 12 V, kar je to 28 W, realno pa se verjetno poraba toka giblje okrog 2 A, kot pri vseh. Pri večjem toku bi bil problem s hlajenjem in ravno temperatura vpliva na življenjsko dobo ledic.

Tukaj pa je primer kaj se dobi na Wish in katere sem tudi sam zmontiral, cene so na teh strani res smešne ampak izdelki pridejo vedno zaradi poštnine in treking številke, v osnovi pa kot sem že omenil izdelki za to ceno niso nič slabši od nekajkratnikov te cene pri drugih ponudnikih:

Slika

LP
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

https://www.aliexpress.com/item/TINSIN- ... r1mmxr&s=p" onclick="window.open(this.href);return false;

če bo kdo naročal, naj se izogiba teh TINSIN, saj nimajo možnosti 360° rotacije žarnice, posledično temne lise oz. pege :-)
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Pozdravljeni,

Nič kaj novega sedaj čez zimo razen da sem rešil še dve težavi kot sta piskanje servota in puščanje cevi za hlajenje turbine, vse to bom posebej objavil če bo komu prišlo prav.
Kakšna stvar več pa sedaj na pomlad.

Zamenjal pa sem zračni filter z športnim, prejšnji papirnat zabasan, strgan in namočen... Pač teh stvari kar nekaj voznikov ne menja... Moram pa priznati da se po zamenjavi pozna, avto lažje diha, tako da ga priporočam vsakemu sploh tistim ki imate turbine:

Slika

Poraba pa za ta motor ugodna in tudi nižja kot pri bivši 156 V6. Nekje 760 km pri tankanju 64l, da pa se jih narediti 800km:

Slika

Se bo pa poraba še znižala po manjši optimizaciji in že komaj čakam paket iz tujine....

LP
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Kak pa je z čiščenjem K&N filtra?
Pred leti sem nekaj raziskoval na to temo, pa potem odnehal....
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Opereš z vročo vodo, ga posušiš, nato pa namažeš z namenskim oljem
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

godlike napisal/-a:Kak pa je z čiščenjem K&N filtra?
Pred leti sem nekaj raziskoval na to temo, pa potem odnehal....
Jest imam za motocikel K&N cleaning kit, nekak tak se reče. Notri je čistilo, našpricaš, opereš pod toplo vodo, posušiš. Pol pa namažeš z oljem v spreju ki je tudi notri.
lp
Mitja
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

Tako ja K&N filter se opere lahko z namenskim čistilom od K&N in pošprica z oljem v speju.

Evo paket končno doma :mrgreen:

Slika

LP
Odgovori
  • Informacija