Prodajna strategija in prihodnost AR

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Zanimivo...Če bo Alfa postala samostojna znamka tako kot Ferrari, bi to znalo imeti velike posledice. Vprašanje pa, če pozitivne ali negativne.

http://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilno ... atu/471739
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Verjetno bi bil res boljši načrt prodat Fiat. Problem je, da je v Italiji miselnost enaka kot pri nas. Državne firme/premoženje se matra in matra dokler vse ne propade in se proda za majhen denar. In Fiat je eden od teh "ponosov države", ki se ga ne sme dotaknit.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Alfa Romeo kot samostojna znamka?! Hahahahahahahaha
159 2.0 jtdm
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Povezava s PSA naj bi jih reševala ... pa to je res ](*,)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Roko na srce; trenutno pri takšni prodaji in pomanjkanju modelov znamka nikakor ne mora na svoje ....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kako bo šla na svoje, če pa niti svoje proizvodnje nima ... :roll:
Barci
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Apr 05, 2017 10:56 pm

Zadnja dva tedna opažam nekam veliko reklam za giulio in stelvio. So se pri uvozniku končno spomnili, da brez oglaševanja ni prodaje.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

hm, ne vem ce se ravno trudijo. Jaz sem ene 3x izpolnil obrazec za testno voznjo, pa me ni noben nikoli poklical, nazadnje pred 14 dnevi. Dobil pa sem potrditveni mail, tako da ni izgovora, da kej ni delalo...
Trenutno nisem kupec, ker ne rabim avta. Ni pa izkljuceno, da bi ob povecanih tezavah bil interesent ce bi me premamila kaksna reklama, predvsem pa pred tem narajcala testna voznja.
Ampak s takelim odnosom bo bolj svoh. Ce bi pri konkurenci nakazal kaksno resno idejo o nakupu, bi v tem casu ze vozil 3 razlicne modele cel vikend....
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

sem jaz ze 2x se prijavil, pa nic.. enkrat za stelvia enkrat za giulio. se celo tam sem bil enkrat, pa menda niso imeli nobenga testnega, razen enega, pa je bil menda rezerviran za testno. ampak je stal na parkiriscu...
Slika
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ne vem če nimaš malo sfaljenega pristopa.

Sem bil 2x na AT in se v obeh primerih zmenil za testno vožnjo. Za giulio in stelvia. In ju peljal. Tako da ne vem če so ravno taka teleta tam zaposlena
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

Verjetno je odvisno tudi kje...MB - LJ

v MB sem jaz tudi peljal oba, Giulio celo 2x, ker me je sam klical na testno vožnjo ko so dobili automatika, ker sem rekel prvič da samo automatik pride v poštev.

medtem ko sem enkrat bil v LJ, sem bil pol ure v salonu pa ni bilo nobenega, še en ki je po kakšnih 20min prišel, me sploh ni "opazil"
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Ne da bi branil Avto triglav v LJ. Ampak meni pa odgovarja njihov sistem. Če si hočeš ogledat in pofirbcat, te pustijo pri miru. Če te pa kaj zanima, stopiš do prodajalca. In boš zvedu vse. In dobil testno vožnjo, če nisi tam ravno eno uro pred zaprtjem ali v soboto.

Statistika je pa grozna. Letos do konca novembra je bilo v Sloveniji prvič registriranih 27 giulij. Od tega je bilo uvoženih 14. Se pravi 13 giulij je uspel AT prodat letos :roll: Samo 2 direktno fizičnim osebam.

Aja, govora je o prvič registriranih. Nekaj prodanih je bilo tudi iz akcije ZERO, ki so bile registrirane za en dan lani ali celo 2016.
Slika
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

odnos AT v Ljubljani JE katastrofa!!
sem cca 2 leti nazaj bil v salonu z mamo, ki je kupovala nov avto....
kot prvo nebenega ni bilo blizu ( pa verjetno odrasel možakar v spremstvu 60 letnice ni prišel le firbcat)

ko sem povprašal po avtu ( šlo se je za novega BRAVOta), ravno ni bilo "pravega" prodajalca, dodtčni pa ni vedel nič.

ko sem se hotel vsesti v enega od avtov na dvorišču so hoteli imeti ključe od mojega avta za varnost?? :roll:

Hvala za odnos in nasvidenje!!
mama kasneje kupija toyoto, ki je bila krepko dražja, odnos pa je bil na nivoju.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Njihov pristop je v vsakem primeru sfaljen. Jaz kot sem rekel nisem trenutno resen kupec, bom pa verjetno kmalu. Ampak verjemite mi, ce bi 3x izpolnil obrazec za testno voznjo pri kateremkoli drugem.prodajalcu.... Tak prodajalec si zasluzi da crkne....
Nightwish
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 2:39 pm
Vozilo: Giulietta Veloce 1750 TBI - 2017
Kraj: Ljubljana - Bežigrad
Kontakt:

Meh.....AT Ljubljana. Sej so fajn.....samo odnos je res sfaljen.

Sam sem kupil tam avto slabe 2 leti nazaj. Čim sem pokazal denar, je blo konec. Sem tudi sam izpolnil obrazec....5x ...tam sem bil..... na koncu pa dobim email po dveh mesecih da lahko avto dobim za pol ure v spremstvu prodajalca. HVALA LEPA....ampak NE..... k da bi za QV zaprosil. ](*,)

Z Andrejem sem sicer zadovoljen, le odgovarjati na email ima težave :D :D

Amapak mislim, da prodajalci kaj dosti veze pri testnih vozilih nimajo. To je napaka vodstva in pa navodil vodstva. Vse se vozijo z nekimi stelviji pa Giuliami, ampak na test jih pa ne morš dobit. Če bi dali prodajalcem malo bolj proste roke, mislim da bi bila tudi prodaja boljša.
Odgovori
  • Informacija