Pomik stekla/oken: mehanizem in stikala - AR 147 / 156 / GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
saso11
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Nov 14, 2013 4:05 pm

Na moji 159 dela tudi samo odpiranje stekel.
Baje da zaradi varnosti ni zapiranje omogočeno...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Jan147 napisal/-a:Si bom kar sposodil to temo.
Na moji 3vratni 147 imam problem da sovoznikove sipe ne odpira/zapira "avtomatsko" ampak moram pac držati stikalo dokler se ne odpre/zapre do konca.
Poskusil sem ze z 10s sekundim drzanjem stikala da bi resetiral pozicije pa ne dela. Voznikova sipa dela OK.

PS:
Mogoce kdo ve ali je pri letniku 03 mozno daljinsko zapiranje sip? Odprem jih lahko, zapreti jih moram "rocno"
lahko je trap sezor v stiku. lahko se pogleda z fes/mes
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Kakšna ideja zakaj na 147 prižuli voznikovo steklo tako da poči kot bi zadel v pleh ?

Se je znucala guma ali je kakšen senzor fuč ?
Če ga pomikaš korak po korak ga lahko zapreš normalno. Namazano je pa vse, tako da šiba brez jamranja.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Počeno vodilo, un beli košček plastike.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Treba sneti tapeto da prideš do njega ?
Kakšen je postopek potem, pusti okno pri miru, da ne pade šajba dol ?
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Pri 156 je treba tapeto dol, potem pa ali zamenjas zlomljeno plastiko na vodilu ali pa celo vodilo (kar te pride cenej). Jaz sem rabljeno vodilo dobil za 40e in se danes dela (po treh letih).
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

38€ https://www.silux.si/izdelki/karoserija ... meo-147-00" onclick="window.open(this.href);return false;
Verjetno v redu cena če so rabljeni 30€ na bolhi ?
Pozna kdo tega proizvajalca če je roba ok, da ne bo klecnilo prvič ko bom zaprl ?

Zaenkrat bo ostalo vse kjer je, že tako je avto čisto v kosih....
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

če bi mel rabljenga 5€ vec na zs
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Kaka skušnjava #-o
Zgleda da bo res morala tapeta dol :mrgreen:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

AnAlfaBet napisal/-a:... Zgleda da bo res morala tapeta dol :mrgreen:
Ta del je še najlažji, par minut in je dol, precej manj dela kot na 166-ki. Bolj zaniivo jo je nazaj na rob nataknit.

PS
ePer ne navaja tega, ampak če stakneš trikotnik, ki zakriva kablovje od ogledala, je življenje precej lažje.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Alfista93
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Če Apr 03, 2014 4:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Novo leto, pa že prvi problem... Torej, včeraj se je Alfica odločila, da pomik sopotnikove šipe ne bo več deloval. Do zdaj sem uspel izključit sledeče stvari:
  • - motorček je ok
    - rele se sliši, ko pritisnem tipko
    - oba stikala (voznikov, sopotnikov) imata osvetlitev
    - ko pritisnem gumb za spust/dvig se zasliši tudi pisk
    - glavno stikalo/modul na voznikovi strani je bil menjan pred par meseci, proxy narejen - do zdaj je vse delovalo bp.
Seveda sem prvo naredil soft reset, 10-15s dol in gor, kar je sicer resetiralo voznikovo šipo, da se zopet pomika gor/dol ob zapiranju/odpiranju vrat, ampak žal brez efekta za sovoznikovo. Akumulator je star 6 mesecev. Ščistil sem konektorje od glavnega modula, takoj ko ugotovim kako odstraniti pof***** sivo plastiko med vrati in karoserijo, bom pregledal in ščistil še tistega.

Na tujem forumu sem zasledil tudi nekaj v zvezi z dodatnimi varovalkami F60/61/62/63, ki se nahajajo za gumbom za odpiranje havbe. Sem jih pregledal, izgledajo mi ok, bom pa vseeno jutri menjal.

Dodatni simptomi; včasih se mi istočasno ko odprem voznikova ali sovoznikova vrata odpre tudi prtljažnik. Včasih se sploh ne odpre, ne na gumb na ključu, ne preko gumba v kabini. Ko je vlaga, in se pojavi prej omenjen simptom mi občasno utripa števec za kilometre (sicer redek pojav). Pomik stekel je na obeh straneh relativno počasen, na voznikovi strani gre steklo dol normalno, gor se malce matra, tako da moram gumb pritisnit še enkrat (lahko je problem tudi v lubrikaciji). Na sopotnikovi strani je pomik stekla pred "okvaro" bil izredno počasen v obe smeri.

Sklepam da je problem v elektriki ali varovalkah, kakršnokoli mnenje dobrodošlo.
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Imel kolega na 147 enak problem. Ko je odklenil in odprl voznikova vrata, se mu je odklenil prtljažnik. Menjal je modul(enoto), ki je pod stikali za odpiranje oken (voznikova stran) in je bilo rešeno. Mislim, da je imel tudi oksidirane kontakte... Preveri ta modul.
Alfista93
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Če Apr 03, 2014 4:40 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm

Si mislil tega? Tistega s stikali za stekla sem namreč že zamenjal. Tudi vse kontakte sem uspešno ščistil, niso bili oksidirani. Itak brez efekta. Drži pa, da okoli modula, ki je na sliki nisem nič brskal. Jutri probam še varovalke, preden spet razstavljam tapeto...

Slika
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Uh to pa ne vem katerega je imel v mislih. Če si tistega za pomik stekel že menjal ti najbrž ostane samo še ta. Poizkusi, ni druge.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

147 in gt nimata istega sistema.

Alfista93 ta modul na sliki zamenjel levega z desnim pa bos vidu ce ti bo pol delalo je zanič
lp
Odgovori
  • Informacija