Moje Taljanke

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

=D>
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Tamlad, maš kaj lepega za povedat ? :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Naj ona govori, je dolgo molčala 8)




Edit: Urejena YT povezava ...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Bijač... =D>
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Brnimo! 8)

Gladko pa ni šlo. Prvo je bilo potrebno nafilati cevi in pumpo z benzinom, ker pumpa ni zmogla sama od sebe ustvariti dovolj vakuuma, da bi napolnila sistem. Je šlo oldschool, potegnil benz z usti :lol: Potem pa verglal, verglal, verglal... Čez čas je začela poprdavati po dveh cilindrih, za nekaj trenutkov že po treh. Četrti se ni zbudil, je injektor očitno preveč zapikal. Po hitri menjavi injektorja je makina veselo zabrbotala po vseh štirih. Veselje nepopisno, padlo je tudi nekaj (!!!) štamperlčkov domačega zdravila :lol:

Majster stric je nastavil vžig, takoj sva nabila gor tudi auspuh, ker se je makina po dolgih letih drla kot ranjena zverina :D

V avtu so ostala vsa olja, ne pa tudi hladilna tekočina... Očitno so leta prišla do živega hladilniku, ne glede na to, kako sem ga polepšal. Barabin je začel solziti spodaj na stiku s plastično stranico. Tako je Filip spet šel v akcijo in za nekaj dni se je pri meni znašla nova dobrina za makino

Slika

Na felge sem nabil tudi nove radirke

Slika

Ker je bila mehanika z večjega bolj ali manj porihtana, je bilo treba začeti z zunanjostjo

Slika

Prvič po dolgem času je makina začela kazati svoje značilne ciglaste poteze 8)

Slika

Z odbijači pa je bila čista jeba. Vsak, ki pozna 33ke ve, da so ti avti sestavljeni bolj na približno in poloviti vse lufte je obup :roll: Po dveh popoldnevih in enem vnetem kolenu sta bila fakerja fiksirana.

Slika

Danes pa se je zgodil še en velik dogodek! Avto je po doooolgem času zapustil domače gnezdo in obrnil nove 3 kilometre na števcu! Nekaj pretiravalo se ni, ker so bremze še zelo spužvaste, gume pa bi lahko počasi tudi že dobile certifikat starodobnika... Nervoze ogromno, ker sem lahko pričakoval kako nevšečnost, ampak sva se vrnila domov v enem kosu. Delček poti prilagam v videu...

https://www.youtube.com/watch?v=MrVWDGR ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Dela je še ogromno, ampak počasi se že vidi luč na koncu tunela 8)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Juhu! Čestitke!
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Bravo
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

=D> =D> =D> =D> =D> =D>

Samo še obratomer uštelaš pa bo! :D
Uporabniški avatar
Alficious
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 115
Pridružen: So Sep 09, 2017 4:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Čestitke za vztrajnost in potrpežljivost!
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

No, pa je prišel dan, ko je alfetina bila toliko sestavljena, da sem lahko spral z nje vso nesnago, ki se je nabrala tekom obnove :D

Slika

Slika

Vmes se je hitro zgodila še ena hitra "inštalacijska" vožnja

https://www.youtube.com/watch?v=-4o4BA5 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Slika

Na vrsto so prišla tudi nova kolesa

Slika

Slika

Na vrata sem nabil tudi tapete, sem se vseeno odločil za tapete z enakim vzorcem kot sedeži

Slika

Glede na to, da je bilo za vikend super vreme, makina pa izpravna, sem nabavil preizkušnje, da jo konkretno stestiram

Slika

V soboto je prišel naokoli bratranec z alfino sestrično in sva udarila en điro

Slika

Za vikend je makina nabrala vsega 370 km. Vse je potekalo normalno, nobenih čudnih zvokov, vse tekočine pa so tudi ostale na svojem mestu :D

Slika

Sproti delam seznam, kaj vse je še za porihtati, dokončati, preveriti, izboljšati. So pa prvi vtisi fenomenalni, avto se pelje lepo, na cesti se lepo drži in se dere kot ranjena zverina :D Pravi balzam za ušesa napram vsem novim zadušenim avtom.

Ko pa odprem haubo, pa podoben občutek, kot če slečeš dobro bejbo :D Takih mašin več ne delajo...

Slika

Makina je odšla za nekaj časa na počitek, se je potrebno posvetiti malo še drugim projektom, predvsem pa ženi, ki sem jo iskreno povedano, zadnje tedne malo zanemarjal :roll: Sva pa naredila skupaj nekaj kilometrov in je že padla pripomba, da je makina glasna, zadušljiva (ma kaka klima...) in brez radia :lol:

Slika

Pa še prihod domov :D

https://www.youtube.com/watch?v=RiXZnBQ1unE" onclick="window.open(this.href);return false;
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

V Beogradu se prodaja komplet recaro notranjost, če bi te zanimala.
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Imam jaz recarote v avtu :wink:

Slika

Drugače pa so kar iskana roba ja... In vredni vsakega evra 8)
zzzevs
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Če Jan 08, 2009 8:59 pm
Član Alfa Kluba: 0

Od zadnjega javljanja se je zgodilo marsikaj, prijetnega in tudi dosti manj prijetnega...

Očitno mi druge znamke nekak niso usojene... Žena je imela s fordom konkreten kaboooooom in siromak je po slabih 8 mesecih služenja zrel samo še za odpad. Tako sva soglasno sprejela odločitev in glede na to, da mi nekak ne diši colati nekih konkretnejših denarjev za daily voz, se je na dvorišču znašlo tole

Slika

Nekaj posebej se mi tega ne ljubi predstavljati, takih gar imamo na forumu mali milijon. Na kratko - sajavček z nekimi 150 kljuseti in nekih slabih 150k km. Dobila je komplet mali in veliki servis in menjavo olja v svojem famoznem M32 menjalniku, zdaj pa ima da služi

Da sem se malo zamotil od vsega stresa, sem izvohal še eno 33ko. Malo sem iz faze, zato sem se z lastnikom zmenil po hitrem postopku za neko sitno ceno in zadevo odpeljal (makina je vozna!) domov

Slika

Avto je grdosija od grdosije, pobuškan, gnil, zlorabljen do amena. Ampak je vseeno zakladnica delov in zato sem ga moral imeti. Ubožica je že dala dele moji in še dvema drugima :D Plan ga je čimdalj obdržati v enem kosu in tu pa tam zalaufati, kar se bo rabilo, se bo sproti jemalo

Svojo lepotičko pa sem se odločil tudi registrirati, čeprav letos to še ni bil namen... Makina se je zaenkrat izkazala za zanesljivo, zato mi nekak ni dalo miru, da bi jo hodil samo gledat in šraufat v garažo. Zato sva opravila končni pregled pred tehničnim :D

https://www.youtube.com/watch?v=OjDGfSLBfA4" onclick="window.open(this.href);return false;

Ob prihodu na pregled, prvo vprašanje, kje sem to staknil :D In fantje, ki so res vajeni videti svega i svašta, so se kar malo slinili okoli avta. Ko je mojster odšel v kanal, pa bi res rabil slinček :lol: Eh, tu je vse novo, brezveze nekaj pametujem :lol: Malo so pregledali bremze in emisije (brezveze, itak ni katalizatorja in avto ni v nobeni normi, ampak so hoteli malo spraviti boxerja v obrate :D ). Ob opombici, da naj malo še našpanam levo zajlo ročne, sva dobila pečat. Ni slabo za star avto, ki je bil ponovno sestavljen s strani amaterskega mehanika :lol:

Če sem zmetal toliko v to drvarnico, sem odcolal še za custom tablice. Ima se, može se!

In tako je alfica po 9 letih in 21 dneh spet bila uradno na cesti

Slika

Slika

Da pa ni bil dolgčas, sem odmontiral števce, ker mi je šel na jetra ubogo (ne)delujoč obratomer

Slika

Ponavadi crkne en kondenzatorček na vezju in potem se števec vrti do nekih 2k rpm v blokadi :roll: Zamenjal kondenzator in zadeva deluje 8)

Avto sem tudi malo dvignil, da sem pregledal podvozje, zdaj ko je vse stopilo na mesto. Dotegnil sem tudi oba karterja na motorju in menjalniku

Slika

Slika

Potem pa malo na turico po meni ljubi poti

Slika

Slika

Sva se ustavila tudi na državni meji, kjer sem se že z GT rad ustavil

Slika

Slika

Zadnjič pa sem jo zapeljal še na mesto, kjer jo je oče prvič poslikal, ko jo je kupil :D Zanimiva sprememba, okolja in avta

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

=D> 8)

Srečno in čuvaj jo!
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Eh nč posebnega... še žmigouci so ti ošlezval.

:D

Ej možak kapo dol, spoštujem take ki stare gare obnavljajo in negujejo da se jih še vidi na cest. Čuvaj jo in upam da mi bo kdaj v čast sest v tole in prisluhnit brbotanju bokserja.
Odgovori
  • Informacija