Nakup rabljene: AR 159 ali Brera

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Pozdravljeni!

Nov na forumu.. :)

Skratka, ogledujem si 159tko in sicer;

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14387603" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozna kdo?
Ker nimam pojma o alfah, je vsak info dobrodošel! seznail sem se z motorji in generalno z napakami, zato gledam nekje 2010 in naprej..
Ker sem iz Kranja, kako je glede mehanikov?

Še enkrat hvala za info!
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Pozdravljen in dobrodošel na forumu.

Prodajalec Finion d.o.o je zaupanja vreden. Alfe uvaža it tujine (primarno Nemčija). Je tudi partner kluba, kar pomeni, da v primeru, da postaneš član ti avtomatsko prizna -5% popust pri nakupu omenjene alfice.

2.0 motor je preverjena zadeva, super za vozit, vzdržljiv in zanesljiv. Glede na št. prevoženih km nimaš tukaj kaj falit.

Serviserja v okolici Kranja ti pa predlagam servis Podboršek, ki je tudi partner kluba in ti v primeru veljavne članarine prizna popust.
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Iz tujine?
Kako naj vem ali so prevoženi km v temu primeru realni?
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Greš pogledat pa vidiš dejansko stanje avta. Ne kupuješ kilometrov na števcu ampak dejansko stanje. In kot sem že nekajkrat tu napisal. Žival nima vedno vrhunskih vozil. Kupuješ 10 let star avto in kar sem sedaj videl rabljenih vozil na trgu pri tej starosti ne moreš dobiti kot novega vozila. Tudi iz uvoza ne.

Tako da ja, treba pogledat in na podlagi tega soditi smiselnost nakupa oz ceno.
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Definitivno glede ogleda vozila, zanimalo me je samo, če obstaja spletna stran, pri kateri se da preverit km vozil iz uvoza po VIN številki.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Žal ne obstaja, ker ni enotne evidence vozil po celi EU. Carfax in ostali pa jemljejo podatke iz javnih evidenc, ki so dostopne tudi tebi, če si malo iznajdljiv in razumeš kak svetovni jezik. Tudi pri nas si lahko po VIN št. pogledaš podatke o vozilu, če je le bilo registrirano v prejšnjem letu (vidiš lastnika - pravna/fizična oseba, starost, kraj registracije, prevožene km in ostale tehnične podrobnosti).

Po VIN pa lahko preveriš podatke o proizvodnji in serijski opremi preko Eper (hitro ugotoviš, če je bilo na vozilu kdaj kaj zamenjano kar se opazi že na oko - recimo drugi sedeži, ki niso v tovarniški barvi, odbijači in luči brez xenon/pranja itn.).

Nakup rabljanega vozila je vedno potencialno tvegano, sploh če vozila ne preizkusiš in ne vidiš nikoli.
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

Mogoče ti je lahko ta stran kaj v pomoč :

https://avtolog.si/search/" onclick="window.open(this.href);return false;

Lp
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Hvala, za tale link..
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Tezko bo dobit ohranjeno ja...
Kako se cene gibljejo glede rednih servisev pri 150bph? Je primerljivo z ostalimo 1.9, 2.0 cdti motorji? Vozim ze skoraj 10 let Vectro 1.9 120bph, in so servisi ugodni, pa me zanima, glede na to da so motorji skoraj identicni, je veliko odstopanja v ceni?
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Sami motorji niso problem, bolj je problem vse okoli motorja
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Tudi kot ti praviš "vse ostalo okrog motorja" ni nič posebej problematično. Roke so potrošni material, menjaš jih sam doma na dvorišču če le nisi preveč štorast. Dobijo se ugodno kot tudi večina drugega potrošnega materiala. 1,9 in 2,0 dizla sta zanesljiva, res ne problematična. 1,9 je starejši motor tukaj je znal biti kritičen egr pa dpf, večina jih je itak to blendirala/odstranila. 2,0 motor tudi teh težav nima ali pa izjemoma. Menjava vztrajnika zna biti večji strošek ampak to je tudi pri drugih avtih.
Sam bi ti priporočal 2,0, če jo dobiš z že menjanim vztrajnikom še toliko bolje. Ne glej samo na prevožene kilometre, to je prva stvar, ki jo bodo goljufi "porihtali". Malo zdrave kmečke pameti pri nakupu pa ne kompliciraj v nedogled, kupuješ 10 let staro Alfo.
Srečno pri nakupu, 159 je super avto (to je moja izkušnja)
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Točno to, 1.9 150km je super, vektra s 120km mi je cist ok, tko da 150km slabše ne more bit, pa še mal manjša in lažja je od vektre.
Danes bil v Škofja Loki, pogledal 3 alfe, 1 je kar interesantna, v petek skočim še z mehanikam, da pogleda motorni del. Ne kompliciram, ampak glede na to koliko je moja ohranjena znotraj, pri 370k, se do sedaj vse alfe skrijejo kar sem jih pogledal.. :)



[size=85][color=#FF0000]Edit: Izbrisan zgornji komentar/citat ....[/color][/size]
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Drzite pesti, da da mehanik zeleno luc..
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Mehanik je dal zeleno luč, jutri bom lažji za par evrov!
Bolano, avto gre k po tirnicah in to s 16col!! :)
Še en naj reče, da je 159 jajc!

samo navigacij/multimedija manjka in je to to. Priporočate kaj? Najraje bi kupil original navi od brere ali od 159 ampak nič ne poznam, je vredu? Ima USB vhod? Ve kdo mogoče?

Že našel na forumu glede radija.. :)
Par malenkosti bo za poštimat, zadnje bremze bati malo disk držijo, zadnja tipka za odpiranje ne dela pri prtlažnjiku..
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Najraje bi kupil original navi od brere ali od 159 ampak nič ne poznam, je vredu? Ima USB vhod? Ve kdo mogoče?
Razen lepega stajlinga ni nič posebnega. Navi je zastarel. USB imajo novejši letniki.

Potrebuješ pa potem novo sredinsko konzolo komplet zaradi luknje.
zadnja tipka za odpiranje ne dela pri prtlažnjiku..
Upam, da si pripravljen na to koliko takšne malenkosti stanejo.

Druga opcija pa je, da je starejši letnik in tipke sploh nima :wink:
Odgovori
  • Informacija