Alfa 147

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

a tud na tadrugem motrju negre jermenice odtegnt ?
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Na drugem je šlo brez težav. Motor je tudi že sestavljen, čaka samo še novo sklopko in gre v avto. S tem pa bodo tudi vsa mehanična dela na avtu zaključena, razen ko bom podrl še zadnji most z vsemi pritiklinami in ga odrešil rje.
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Dočakal sem še zadnji košček sestavljanke preden motor objame kup rjastega pleha. Sklopka kit (lamela, ležaj in plošča) Zadeva je precej dražja kot sem pričakoval, ampak stara sklopka je bila na polovici in nima smisla da nadaljuje delo.

Slika
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

No, počival nisem. Motor je bil dokončan in pripravljen da se združi z karoserijo.
Alfa je po dobrem mesecu pognala korenine in je potrebovala malo pomoči
Slika

Ko je bila lepo nameščena v operacijski dvorani je nov motor že nestrpno čakal da zabrni. In transplantacija se je začela.
Slika

Še zadnje dejanje pred montažo... nova sklopka z potisno ploščo in ležajem. Menjalnik je pretesnjen dobil je novo olje Tutela.
Slika
Slika

Kako je potekala sama operacija nisem slikal ker sem imel polne roke dela. Po dobrih sedmih urah sem se z njo odpeljal domov.
Slika

Pobarvat sem dal še sprednji in zadnji odbijač. Naslednji je na vrsti pokrov motorja in streha. Streha bo črna mat, ker to mi je še želja od takrat ko sem si jo prvič lastil.
Slika

Tale vikend sem pa že krožil po okoliških krajih in utekaval motor.
Slika

Na dvorišču je ratala gužva. Ženi ni jasno kaj mi bosta dva avta...
Slika

Dobil sem že barvo za usnje in predvidima v soboto se bom lotil obnove. V notranjosti treba menjat še nekaj malenkosti, potem se bom lotil zunanjosti. Do zime večjih sprememb ne bo, čez zimo bom menjal pragove, poflikal poden in pobarval ostale dele karoserije.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Kar tako naprej =D>

Vabljen na kakšno srečanje :)
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Obvezno poročaj kako ti je šla obnova usnja [-o< 8)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Na ebayu imaš kup različnih ponudnikov barve za usnje.
V osnovi je tako, da temeljito očistiš, posušiš in namešaš kar se da natančen odtenek barve usnja. Ni neka znanost, le odtenek barve je včasih jebeno zadet
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Dräger napisal/-a:
AnAlfaBet napisal/-a:Vijak gredi lažje dobiš dol če je mašina ogreta na 90C+ ](*,)
Motor ni v avtu ampak na ponku, zato je segrevanje motorja na 90°C malo težje izvedljivo. Smo pa uporabili indukcijo in vseeno ni šlo. Glede na to da motor obnavlja človek z precejšnjim znanjem motoroznanstva in seveda mehankarskimi izkušnjami, potem verjemi da smo izčrpali precej možnosti. Seveda pa sem za kontruktivno debato odprt, tako da če ima kdo še kakšne predloge potem kar na dan z njimi.
To nimaš potem kaj reševati. Če ne gre z indukcijo, potem ni rešitve.
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Da nadaljujem... Zadeve se premikajo naprej.
Usnja še nisem uspel obnovit v celoti ker bi najprej rad menjal sedalni del na voznikovem sedežu ker je pena posedena. Sem pa obnovil volan in ročico.
Slika
Po:
Slika

Takih rjavih delov po avtomobilu je bilo polno. Vse je menjano z obnovljenimi deli...
Slika

Moj ličar me je v ponedeljek razveselil z klicem da je delavnica prosta in avto je sedaj nekako v takem stanju... Barvala se bo sprednja hauba, oba blatnika in oba zadnja boka. Streha je že črna mat. Vrata bomo delali naslednjič ker niso slaba, ampak nisem se prej zmislil da naj pihne še to. V bistvu bo cel avto na novo prebarvan. Na sliki so odkriti deli tisti ki so bili kritični in potrebni kleparije. Pobarvalo se bo cele kose brez prelivov.
Slika
Slika
Slika

Menjani pragovi:
Slika

Ko pride domov bom pobarval še čeljusti in platišča. Potem bo na vrsti dokončanje notranjosti. V bistvu se vse skupaj odvija hitreje kot sem načrtoval.
Ena velika hvala Blažu ki me redno zalaga z rezervnimi deli. =D>
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Priden =D>
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

hitro napreduješ =D>
kdo ti je to barvu ? jest bi tud rabu ličarja :)
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

@alfa_samec: Hvala :D
@WiTBoy: en ličar k dela pri Martinšku v rovtah. Poba obvlada svoj posel. Ti bom poslal telefonsko.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

super. hvala
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Eno veliko delo je mimo. Menjani pragovi, pobarvan pokrov motorja, oba blatnika, oba boka in predhodno oba odbijača. Pragovi in vsi votli deli zavoskani, prešpricani kolotei in skriti deli. V prvotni barvi so samo še vrata ki pa pridejo na vrsto jeseni.
Aja, pa streha je črna mat. :D
Naslednji projekt je še popravilo par malenkosti na podu in premaz.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Slika
Odgovori
  • Informacija