Alfica 159 SW

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Zivjo, torej zaenkrat zelo navdusen nad Alfico!
Vse se mi je poklopilo kot sem hotel, cisto spontano kar se tice barve zunanjosti in notranjosti in po 6tih ogledanih Alfah, sem sel se na ogled te, nakar sem se odlocil za nakup.
Za vas najbrž nič posebnega, ampak zame je star nov avto sploh na ohranjenost/letnik vozila. Ce bo delala tako kot Vectra (370k) in je se vedno super, bom zelo zadovoljen!
Razmisljam , da bi jo obul v 17', ampak mi je vsec udobje na 225/50/16, in naredil tuning na 180hp ampak mi je nekako skoda vstrajnika, pa me zanima vase mnenje..?

Takoj sem zamenjal zavorno olje, olje za volan, olje v menjalniku, in motorno+filter. Zamenjal sem tudi radijo, in pa komplet ozvocenje. Brez xenon hid-a ne gre, tako da je dobila 35wtnega, ampak, ker sem navajen na 55w, bom slej ko prej zamenjal balaste.
Skratka, zaenkrat super.
Globinsko ciscenje notranjosti in poliranje zunanjosti ji ne uide in manjsa licarska dela sprednjih pragov pri zacetku, je oluscena barva in rahlo rjavi, ampak skoraj nic.
Volan se mi zdi mace 'trd' in mam v planu preventivno zamenjat servo crpalko za novo, letev je suha, zvokov ni nobenih zaenkrat, razen ce je kaj drugega..? Se pravi, servo dela, ampak je obracanje volana tezje kot pri ostalih vozilih. Nisem pa se sprobal v kaksni drugi 159 za primerjavo.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Srečno :steering:
Kar se volana tiče, če ni čudnih zvokov in če je letev dobra, pusti pri miru :) Lahko pa ob priliki koga s 159 prosiš za krog, da boš miren :)
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Hvala!
To je v planu, da vidim če je kakšna razlika. :)
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

:wave: Dobrodošel na forumu in med alfisti ter čestitke ob nakupu prve alfe. Naj ti lepo služi.

Kar se tiče čipiranja je smiselno sploh, če boš naredil v kompletu z odstranitvijo swirl loputk v sesalnem kolektorju in blindiranje EGR ventila. Za vztrajnik je pa tako, če je že slab, potem ga bo čipanje dodatno poslabšalo. Za čipiranje kontaktiraj uporabnika TribesMan. On je JTD doktor.

17'' ali 18'' so sigurno prava odločitev za izboljšanje videza 159, udobje pa pri temu niti ne trpi, saj je 159 zelo udoben avto.

Pridi na kakšno srečanje :ukliam: :steering:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dobrodošel med alfisti in na našem forumu ljubiteljev te znamke!!!

Tudi če se odločiš za 18" platišča se na stock podvozju ne boš nič manj udobno vozil, ravno obratno, saj se skozi ovinke pelješ bolj natančno in z manj nagibanja in zvijanja gume.
Kar se pa HID-a tiče sem pa jaz že obupal nad tem in prešel na LED. Priporočam!

Čestitke za nakup in srečno vožnjo želim!


PS: Lepo podampirana vrata :wink:
Se kar pozna, ane, in še tapeta ne brni več ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

159 ima fabriško trd volan. Ko boš šel na več col, se bo stanje še poslabšalo. Žal.
Čipiranje pa le porihtaj. Tisti fabriški kljuseti se hitro porazgubijo zaradi težke riti
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

MaStr napisal/-a:Dobrodošel med alfisti in na našem forumu ljubiteljev te znamke!!!

Tudi če se odločiš za 18" platišča se na stock podvozju ne boš nič manj udobno vozil, ravno obratno, saj se skozi ovinke pelješ bolj natančno in z manj nagibanja in zvijanja gume.
Kar se pa HID-a tiče sem pa jaz že obupal nad tem in prešel na LED. Priporočam!

Čestitke za nakup in srečno vožnjo želim!


PS: Lepo podampirana vrata :wink:
Se kar pozna, ane, in še tapeta ne brni več ...
Hvala, uff led sem ze probal, pa sem sel nazaj na 55w hid, sveti boljse pa se komplikacij ni z obracanjem in iskanjem pozicije same zarnice, res pa je, da more bit kovinsko podnozje pri hid zarnicah. Tapeta da bi brnela? Nisem opazil, sm pa rekel, da ce ze podiram, malo akusticne izolacije ne skodi. Mi je ostalo se nekaj pene, je samolepilna, ce bi kdo rabil...
18tke so mi generalno predrage, se pa priporocam za 17tke najraje komplet!
Ko pridem nazaj, gre avto k licarju, da zrihta zecetke obeh pragov, tako da bom rabil zascitne zavesice in zascitno folijo, ker vidim da so pragovi radi speskani! Kje dobim kaj pametnega, ve kdo?
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

grega983 napisal/-a:159 ima fabriško trd volan. Ko boš šel na več col, se bo stanje še poslabšalo. Žal.
Čipiranje pa le porihtaj. Tisti fabriški kljuseti se hitro porazgubijo zaradi težke riti
Aha, okey hvala za info glede volana, grem pa definitivno povprasat, ko se vrnem v SLO..
Zaenkrat ne cutim potrebe po vec hp, ker sem bil prej na 120hp, pa mi je trenutno dovolj, ni pa vrag, da ji drugo leto obisk Tribesman-a ne ujide. :wink:
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Eno tehnicno vprasanje glede klima enote- ker mi gre na zivce, da ne morem temperature nastavljati sinhrono z enim gumbom za obe strani- ali bi delala tipka MONO, ce zamenjam regulacijsko enoto z obstojeco?
Razen, ce je kaksen trik pri trenutni, za katerega nevem?
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Trik je ta, da držiš par sekund tipko "auto" na šoferski strani.
159 2.0 jtdm
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

legenda1979 napisal/-a:Trik je ta, da držiš par sekund tipko "auto" na šoferski strani.
Aaaa okej, sepravi daljsi pritisk tipke auto sinhronizira temperaturi, sprobam sele konec oktobra, ko domov pridem... :roll: :evil:

Hvala za info!!! :cheers:
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Pred zimo moram tole postimat!
Mi kam priporocate, da naj jo peljem?!
Priponke
IMG-d8dbc3a1eee6d6ed74f8ad1e52e38168-V_resize_2.jpg
IMG-d8dbc3a1eee6d6ed74f8ad1e52e38168-V_resize_2.jpg (274.85 KiB) Pogledano 1757 krat
IMG-aa86eb692f7aba5c8f5de2e6158438ac-V_resize_52.jpg
IMG-aa86eb692f7aba5c8f5de2e6158438ac-V_resize_52.jpg (230.99 KiB) Pogledano 1757 krat
IMG-abea5995fda44eb79c2b7caf10b09475-V_resize_67.jpg
IMG-abea5995fda44eb79c2b7caf10b09475-V_resize_67.jpg (259.87 KiB) Pogledano 1757 krat
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Lepo vreme je krivo za montazo cheapass park sistema v rit Alfe.. Kitajc, nimam pojma kako dela, ce sploh dela... Ko se zveze, bo prec jasno.. Pravijo, da je zadevsna ok :-k

Podiranje odbijaca ni neka znanost, malo vec casa vzameta notranja spodnja vijaka v luceh in zunanja spodnja pri koloteku.
Kabel skozi gumo spravit ni problem, ker gre cela guma ven, se pa nahaja na desni strani, kjer pridejo ven kabli za osvetlitev tablice.

Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Porocaj, kako se obnese.
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

No, kabel je rjave barve z zeleno črto, nahaja se na desni strani, skozi odprtino, za zamenjavo žarnic lepo dosegljiv.

Stvarca deluje, ampak za kkšn resen feedback, bo pa treba še malo počakat.

:D =D>
Odgovori
  • Informacija