Brera / Spider: Vse o modelu in Nakup rabljene

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Ma ja sem opazil,da ni šparovček.Jaz bi vzel spiderco,kar pa itak ni razlike med njima,glede porabe.

l.p.
Almajtinibe
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Avg 18, 2019 2:07 am

Zdravo
Jaz razmišljam o nakupu alfe in sicer ogledano imam brero in me zanima ali se mi leta 2019 še splača kupit brero ki ima cca 150/200k km prevozenih

Lp



Edit: Premaknjeno v ustrezno tematiko ....
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Splača ali ne ... je odvisno od posameznika. Avto kupiš, ker ga rabiš ali hočeš, ne pa ker bi se splačal.

Daj kakšen link od nagledane Brere, mogoče je kakšna stara znanka.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Almajtinibe, najprej dobrodošel na našem forumu ljubiteljev vozil Alfa Romeo!!!

Glede splošnih vprašanj o Breri (motorizacija, oprema, poraba, kvarljivost,...) lahko debato nadaljuješ v tem delu. Za morebitna vprašanja o rabljenih modelih iz avto.net-a ali drugih strani pa vprašaj v naslednjem podforumu: viewtopic.php?f=2&t=38742&start=1410" onclick="window.open(this.href);return false;


On topic:
Brera je coupe, zato je zanimivost, všečnost in tudi cena malo drugačna kot pri navadnih limuzinah, pa čeprav se za skoraj vse alfe govori, da so "večne", vsaj po izgledu in zanimivosti.

Kupuješ bencinarja ali dizla?
Dizel 2.4 JTDm V5 motorji so že preverjena roba, paziti je treba le pri 200 konjskih, kateri so imeli težave z glavo motorja. 2.0 JTDm V4 je mlajši motor in zato že precej sofisticirana zadeva.
JTS bencinarje načeloma ne maramo preveč, saj so potratni in za svojo moč mogoče premalo ponujajo.
Razen razširjanja ketne pri 2.2 V4 in 3.2 V6 JTS, katero je itak treba menjati na servisno določen interval, priporočeno pa raje malo prej, načeloma ni nekih težav.
1.8 TBi je za bencinarja najbrž najboljša izbira in je pri Breri najnovejši, problem je le v njihovi številčnosti.... Zelo malo jih je.


Nasploh več o Breri si lahko prebereš na prvi strani te rubrike ... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

2.4 so vrstni L5 motorji, ne pa V5 :wink:
Odgovori
  • Informacija